Test fit produktów z Biedronki: Batony z orzeszków ziemnych Vitanella

 

Biedronka dba o klientów zainteresowanych zdrowym stylem życia. W ofercie sklepu co jakiś czas pojawiają się produkty, które mogą bez wyrzutów sumienia jeść osoby pilnujące wagi. Specjalnie dla was przetestowaliśmy bezglutenowe batony z orzeszków ziemnych marki Vitanella.

Vitanella nieodłącznie kojarzy się ze śniadaniowymi produktami z Biedronki. Marka w swojej ofercie ma soki, płatki śniadaniowe, crunchy, ale także masło orzechowe czy różne rodzaje batonów. Tym razem przeanalizowaliśmy skład i smak batonów z orzeszków ziemnych z dodatkami. W Biedronce znajdziecie trzy smaki: z orzechami i czekoladą, z orzechami i miodem oraz z orzechami i żurawiną. Warto zaznaczyć, że każdy z tych produktów jest bezglutenowy.

 

Batony z orzechami i żurawiną

Skład: W tym batonie oprócz orzeszków ziemnych i żurawiny znajdziecie orzechy nerkowca, słonecznik, rodzynki i migdały.  Jedząc taki batonik dostarczycie sobie 12 g (nieco ponad dwie łyżeczki) cukru. To dużo, ale pamiętajcie, że żurawina także jest źródłem tego składnika. W produkcie znajduje się 167 kcal.

 

Smak: Rodzynki i żurawina w połączeniu z orzechami dają produkt, w którym dominuje smak owocowy. Wielbiciele takich smaków z pewnością będą zadowoleni. Dużą zaletą tego batonika jest zawartość prażonych orzechów nerkowca, które dodatkowo dają wrażenie „chrupania”.

Zobacz także: Dwie najlepsze cechy fit produktów z Biedronki

 

Batony z orzechami i miodem

Skład: Batonik składa się z orzeszków ziemnych, orzechów włoskich, migdałów oraz miodu. Dużą zaletą tego produktu jest niska zawartość cukru (7,4 g). Batonik jest dość kaloryczny, ponieważ ma 191 kcal, ale są to „zdrowe kalorie”. Producenci dosłodzili całość miodem wielokwiatowym, dzięki czemu batonik jest zdrowszy niż jego odpowiednik z żurawiną.

 

Smak: To produkt dla osób, które regularnie używają w kuchni miodu. Smak ten bowiem dominuje w batoniku. Oprócz tego pozytywnym zaskoczeniem jest wielkość migdałów, które zostały dodane w całości. Przekąska przypadnie do gustu wielbicielom intensywnych, orzechowych smaków, a także słodkich przysmaków.

Zobacz także: Testujemy fit produkty z Biedronki. Muesli One Day More

 

Batony z orzechami i czekoladą

Skład: Oprócz orzechów, migdałów i miodu, znajdziecie w tym batonie także pistacje i ciemną czekoladę. Wprawdzie dodatek czekolady oznacza w tym przypadku tłuszcz kakaowy, ale całość w ostatecznym rozrachunku nie jest bombą kaloryczną. Taki batonik to 189 kcal, na które składa się m.in. 9,1 g cukru.

 

Smak: Czekolada w połączeniu z orzechami dostarcza bardzo sympatycznych wrażeń smakowych. Mimo zawartości miodu całość nie jest przesadnie słodka, a pistacje dodają nutę słonego posmaku. Ten baton jest dobrym rozwiązaniem zarówno do zastosowania po wysiłku fizycznym, jak i podczas przerwy w pracy czy nauce.

 

Zdjęcia: Jana Kołodziej

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska