Teledyski nakręcone przez znanych reżyserów filmowych. Znacie wszystkie?

29/08/2018

 

Teledyski często służą aspirującym twórcom do nabrania doświadczenia i otwarcia bram do wielkiej kariery. Podejrzewam, że niewiele osób zastanawia się nad tym, kto jest odpowiedzialny za reżyserię danego klipu. Ja się zainteresowałam i tak oto powstało to zestawienie. Zapraszam na przegląd teledysków nakręconych przez znanych artystów.

David Fincher

 

Twórca kultowych już filmów „Fight Club”, „Zodiak” czy „Siedem na swoim koncie ma również klip do piosenki Stinga „Englishman in New York. Ponadto Fincher odpowiada za teledyski takich artystów jak Aerosmith, Madonna czy Nine Inch Nails.

 

Zobacz także: Najdroższe teledyski świata. Kwota numeru jeden was zaskoczy!

 

Martin Scorsese

 

Tego twórcy chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Mało kto jednak wie, że zdarzyło mu się nakręcić aż dwa teledyski. Jeden dla Robbiego Robertsona „Somewhere Down the Crazy River i drugi dla Króla Popu – „Bad.

 

Spike Jonze

 

Portfolio tego reżysera jeśli chodzi o teledyski jest wręcz imponujące. Współpracował on między innymi z Björk, Sonic Youth, Beastie Boys, R.E.M., Daft Punk, The Chemical Brothers, Kanyem Westem czy LCD Soundsystem.

 

Zobacz także: Najlepsze teledyski w historii  – ranking

 

Paul Thomas Anderson

 

Oprócz kręcenia oskarowych filmów (Nić widmo) Anderson zajmuje się także realizacją wideoklipów. I idzie mu to całkiem nieźle. Oceńcie sami jego pracę – przed wami Hot knife Fiony Apple.

 

Michael Bay

 

Reżyser serii o Transformersach, Armageddonu i Bad Boys ma na swoim koncie również kilka klipów. Oto jeden z nich.

 

Zobacz także: Artyści, którzy pochodzą z Trójmiasta. Największe gwiazdy z północy Polski

 

Jerzy Skolimowski

 

Na zakończenie polski akcent. Skolimowski odpowiedzialny jest za reżyserię Czarnej Madonny Organka. W głównej roli niedawno zmarła Kora. Nie przeciągam, to po prostu trzeba zobaczyć.

 

Koniecznie dajcie znać, który teledysk podobał wam się najbardziej. I oczywiście, czy słyszeliście o innych reżyserach, którzy zajmują się także realizacją klipów.

 

Punkt Widzenia Studio Profesjonalna Produkcja Filmowa

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska