Niechciane prezenty, czyli czego nie należy kupować pod choinkę

 

Prezenty to nieodłączny element świąt Bożego Narodzenia. Warto wiedzieć, czego absolutnie nie wypada kupić bliskiej osobie pod choinkę.

Świąteczna gorączka trwa a lista rzeczy do zrobienia w tym okresie jest długa. W tym szaleństwie bieganina za prezentami to już norma. Żeby uniknąć widoku zakłopotania albo miny mówiącej „znowu to samo” sprawdź, czego nie należy kupować bliskim pod choinkę.


1. Zwierzęta – chociaż szczeniak z kokardą wygląda uroczo, to jest to najgorszy z możliwych pomysłów na prezent. Każde żywe stworzenie to odpowiedzialność. Jeśli myślisz, że dziecko sprosta opiece nad psem, kotem, czy innym pupilem, to grubo się mylisz. Dodatkowo podarowanie zwierzęcia bliskiej osobie może być kłopotliwe z różnych względów (np. praca, obowiązki). Rokrocznie do schronisk trafiają setki niechcianych i porzucanych zwierząt, w tym spora część w okresie poświątecznym. Żywy prezent to nie prezent, a zwierzęta to nie zabawki.

 

 Zdjęcie: AnaSo Fotografia Artystyczna

 

2. Perfumy – każdy z nas ma swoje ulubione, a drogeryjne półki uginają się od ich nadmiaru. Kupowanie więc perfum innej osobie może skończyć się fiaskiem. Gdy wpadniesz na taki pomysł zastanów się, czy jesteś pewien/pewna że zapach, który wybrałeś/łaś spodoba się bliskiej Ci osobie. To samo tyczy się dezodorantów i kremów na zmarszczki. Taki prezent może wpędzić obdarowaną osobę w zakłopotanie.

 Zdjęcie: www.pexels.com

 

3. Skarpety – chociaż obecnie stały się oryginalnym elementem stylizacji to nadal uważane są za najbardziej standardowy prezent. Przed kupnem skarpet pomyśl, ile par masz w swojej garderobie i czy naprawdę cieszyłby Cię taki prezent. Podobnie jest z kapciami, czy innymi ubraniami. Każdy ma swój styl, a dodatkowo sklepy mają różne odpowiedniki rozmiarów. Lepiej wstrzymaj się z realizacją tego pomysłu. Bardziej odpowiedni może okazać się bon na zakupy.

 Zdjęcie: www.pexels.com

 

4. Akcesoria kuchenne – jeśli myślisz, że twoją mamę czy żonę ucieszy nowy komplet garnków, to grubo się mylisz. Gadżety kuchenne nie są dobrym pomysłem na prezent, bo są to kolejne akcesoria, które można schować do szafki. Dodatkowo kojarzą się z obowiązkami, a nie z przyjemnościami. A prezenty mają cieszyć, prawda?

 Zdjęcie: www.pexels.com

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska