Tatuaże gwiazd. Wzory, które wybierają celebryci

 

Tatuaże nierzadko są nieodłącznym atrybutem celebryty. Jeden, dwa, ewentualnie pół ciała. Niektóre piękne, wręcz dzieła sztuki, inne totalnie nieprzemyślane. Dziś przyjrzymy się „dziarom” wybranych celebrytów.

Harry Styles

Na temat tatuaży członka One Direction mówiono wiele. Fanki zachwycały się każdym, antyfani krytykowali motyle czy serduszka. Dziś nie wiadomo, ile dokładnie Harry ma tatuaży, ale na ciele młodego mężczyzny można doszukiwać się wielu symboli i historii. Nosi kilka małych znaków czy liter, np. pierwszą literę imienia jego mamy Annie (którą podobno zrobił mu sam Zayn Malik) lub kłódkę wykonaną przez Eda Sherana. Jest też kilka sentencji czy cytatów (np. „I never gonna dance again” z piosneki George'a Michaela), klatka dla ptaka czy wcześniej wspomniane motyle.

 

Martyna Wojciechowska

Każdy jej tatuaż jest wyjątkowy, oryginalny i ma jakieś znaczenie. M.in. jej lewe ramię zdobią współrzędne geograficzne ważnych dla niej miejsc (np. miejsce urodzenia córki Marysi), skrzydła na obu przedramionach, symbolizujące wolność czy napis „commitment” oznaczający zobowiązanie.

 

David Beckham

Jego ciało to prawdziwa galeria sztuki! Każdy jeden tatuaż ma jakieś znaczenie, a jest ich niemało, bo co najmniej 41! Całe rękawy, klatka piersiowa, plecy. Nic tu nie jest przypadkowe i w odróżnieniu od tatuaży Stylesa – wszystko się ze sobą komponuje. Jego „dziary” są związane przede wszystkim z rodziną, a głównie dziećmi i ukochaną żoną.

 

Miley Cyrus

Miley jest również mocno związana z rodziną, stąd nie brakuje symbolicznych malunków dla jej członków. Np. każdy z familii Cyrusów ma wytatuowane serduszko na małym palcu prawej ręki. Kilka z tatuaży odzwierciedla jej charakter i poglądy. Stąd nie brakuje krzyża, znaku równości (jako poparcie dla homoseksualizmu) czy dwóch skrzyżowanych strzał na znak towarzyskiego przysposobienia piosenkarki.

 

Dawid Kwiatkowski

Polskie bożyszcze nastolatek co jakiś czas zaskakuje kolejną „dziarą” na ciele. Do tej pory mogliśmy zobaczyć m.in. mikrofon ciągnący się od przedramienia, którego wtyczka znajduje się na sercu, małą koronę, napis „fleur rebelie” („zbuntowany kwiat”) czy minimalistyczny napis „WE”. Ten ostatni posiadają też członkowie zespołu i ekipy, z którą Dawid pracował w trasie koncertowej.

 

Doda

Doda jest najlepszym przykładem na to, by tysiąc razy przemyśleć chęć „wydziarania”, a milion, jeśli chce się wytatuować imię ukochanej osoby. Wiele lat temu „ozdobiła” swoje przedramię hebrajską wersją imienia Radosława Majdana, przez co potem cierpiała. Po rozwodzie pierwotny tatuaż ukryła znakiem nieskończoności, ale ostatecznie postanowiła pozbyć się go z ciała. Tak samo inicjały Radzia w intymnym miejscu i tatuaż na żebrach. Poza tym „incydentem” zachwyt budzą jej skrzydła na plecach.

 

Ed Sheeran

Ciało Brytyjczyka jest pełne istotnych dla niego symboli i obrazków. Choć całość może wydawać się chaotyczna, to każdy z ponad setki (jak twierdzi wokalista) tatuaży ma indywidualne znaczenie. Wśród tak wielu z nich możemy dopatrzeć się autografu jego idola Damiena Ricea, kilku symboli związanych z danym krajem (np. Kanadą, Japonią czy Nową Zelandią), głowy ludzika Lego, a nawet napisu „Red” na pamiątkę trasy koncertowej samej Taylor Swift, którą Ed supportował.

 

Selena Gomez

Selena ma zaledwie kilka tatuaży i choć są małe, to mają ogromne znaczenie. I tak np. na karku nosi rok urodzenia jej mamy, za lewym uchem pierwszą literę imienia jej siostry Gracie, a lewy środek pleców zdobi sentencja po arabsku „najpierw pokochaj siebie”. Wszystkie wizerunki są delikatne i bardzo kobiece, co jest rzadkie u tak wielkich gwiazd.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska