Tanie loty. Kiedy i jak znaleźć najlepsze oferty linii lotniczych?

18/11/2019

 

Tanie bilety lotnicze to mit czy okazja, tylko dla zapalonych podróżników, którzy wiedzą, kiedy i jak najtaniej kupić bilet lotniczy? Można polecieć do Rzymu czy Paryża za 30 złotych? Oczywiście, że można! Trzeba tylko wiedzieć, jak szukać najlepszych okazji. 

Bilety. Na ostatnią chwilę czy ze sporym wyprzedzeniem?

 Fotografia: pixabay.com


Wszystkie linie lotnicze, mają ciekawe oferty i promocyjne loty do różnych zakątków świata. Przed wydarzeniami, takimi jak święta, długie weekendy, ferie czy wakacje, wprowadzane są dodatkowe loty. Jeśli odpowiednio wcześnie kupicie bilet, to możecie polecieć na urlop w najbardziej obleganych terminach w przyzwoitej cenie. Jeśli jednak planujecie spontaniczny wyjazd, również możecie liczyć na ciekawe oferty tak zwane last minute. To ostatnie bilety, jakie zostały przewoźnikom na dany lot. Chcą „zapełnić” samolot i wprowadzają tańsze bilety, by zyskać klientów. Czasem można kupić naprawdę tani bilet. Wada jest tylko jedna, najczęściej są to loty w bardzo niedalekim czasie. Trzeba szybko szykować się do podróży, znaleźć hotel, a przede wszystkim poprosić o urlop w pracy. Nie każdy pracodawca pozwoli ci na nagły urlop. Dlatego, jeśli planujecie wcześniej wakacje, to szukajcie biletów ze sporym wyprzedzeniem. Jeśli mowa o biletach lotniczych, zasada jest jedna. Im wcześniej, tym taniej. Dlatego biletów lotniczych na dłuższe, dokładnie zaplanowane wyjazdy, warto szukać już kilka miesięcy wcześniej.

Sprawdź wszędzie, aby mieć pewność

 Fotografia: pexels.com


W internecie znajdziesz wiele stron internetowych, które przeszukują oferty wszystkich linii lotniczych w celu znalezienia najtańszego połączenia. Oczywiście możesz z nich skorzystać, jednak nie zamykaj się na sprawdzenie jednej strony. Najlepiej sprawdzić każdą. Ponadto wyszukiwarki to nie jedyny sposób do znalezienia dobrej okazji. Czasami można kupić bilet jeszcze taniej niż podane na tych stronach np. bezpośrednio od przewoźnika.
 

Zobacz także: Podróże spoza katalogu, które gwarantują niezwykłe wspomnienia
 

Nie ograniczaj się do jednej daty

Fotografia: pexels.com


Być może musisz wylecieć w konkretnym dniu, ale jeżeli dokładny dzień wylotu nie jest dla ciebie tak ważny, sprawdź oferty na kilka dni wcześniej i kilka później. Zdarza się tak, że wylot, dwa dni wcześniej od planowanej daty, może być nawet kilkadziesiąt złotych tańszy. Sposobów na oszczędzanie na biletach lotniczych jest wiele. I to właśnie jest jeden z nich.

Nie podejmuj pochopnych decyzji

Fotografia: pexels.com


Niby im wcześniej, tym lepiej, ale jeśli szukasz biletów z dużym wyprzedzeniem, to daj sobie czas. Sprawdzaj oferty codziennie przez kilka dni i o różnych godzinach. Ceny biletów różnią się od pory dnia. Najlepsze oferty można znaleźć w nocy. Dzień tygodnia też ma spore znaczenie. Chociaż tu nie ma reguły. Czasem tańszy bilet kupisz w niedzielę, a czasem w środku tygodnia. Szukając biletów lotniczych, trzeba wykazać się cierpliwością i dokładnie sprawdzać wszystkie oferty. Może i zajmie ci to trochę czasu. Ale czego się nie robi, by zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Zacznij od biletów, z hotelem będzie łatwiej

Fotografia: pexels.com


Planując podróż, najlepiej jest zacząć właśnie od biletów lotniczych. Znalezienie dobrej oferty na nocleg będzie łatwiejsze. Z jednego prostego powodu: hoteli jest więcej niż linii lotniczych, a każdy z nich chce przyciągnąć do siebie gości i proponuje konkurencyjne ceny.

 

Zobacz także: Jak zorganizować tani nocleg – przegląd najlepszych stron

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska