Sztuka skutecznego proszenia – Guy Winch [RECENZJA]

 

Codzienne biadolenie obniża samopoczucie, męczy i psuje nastrój. Ale czy narzekanie może koić nerwy? Okazuje się, że tak i do tego może być efektywne. O prostych psychologicznych technikach przeczytamy w książce „Sztuka skutecznego proszenia”.

Narzekanie kojarzy nam się z wylewaniem frustracji i ukrywanych emocji. Narzekamy na ludzi, pogodę, sytuacje, miejsca i każde zdarzenie. Biadolenie towarzyszy nam codziennie na każdym kroku i stało się znakiem rozpoznawczym dzisiejszych czasów. Czy można więc zamienić marudną gadkę na coś pozytywnego? Guy Winch udowadnia, że jest to możliwe. Psychoterapeuta na podstawie historii swoich pacjentów oraz badań naukowych wyjaśnia na czym polega negatywne narzekanie i jak zamienić je na skuteczne. Doświadczenie autora i jego umiejętne przekazywanie wiedzy w książce, z łatwością wyjaśnia mechanizm narzekania. „Sztuka skutecznego proszenia” to książka o emocjach, które wylewają się z ludzi. Te negatywne za pomocą trików psychologicznych łatwo zamienić w pozytywne, które dodatkowo pomogą nam osiągnąć zamierzone cele,  poprawić relacje z otoczeniem oraz wzmocnić poczucie własnej wartości. Autor dobitnie stwierdza, że „narzekanie powinno być czymś więcej niż tylko werbalizowaniem swoich bolączek”. Dzięki książce „Sztuka skutecznego proszenia” czytelnik rozpozna codzienne sytuacje, z którymi ma do czynienia i sprawnie naprawi negatywne wylewanie frustracji w pozytywne, przynoszące skutki przekonywanie.

Fotografia: Joanna Łukasiewicz


Książka składa się z ośmiu rozdziałów. Każdy z nich porusza kwestię narzekania i wprowadza czytelnika w zrozumienie jego istnienia. Dzięki temu książka w całości jest płynna i zrozumiała. Dodatkowo w każdym z rozdziałów znajdziemy kilka podrozdziałów, przez co książkę czyta się bardzo szybko. Jej atutem jest jeszcze to, że autor wyjaśnia fenomen narzekania na przykładach z życia. Guy Winch oprócz historii swoich pacjentów podaje naukowe badania, które precyzyjnie wskazują na własności, którymi cechuje się narzekanie, udowadniając przy tym, że biadolenie może przydać się w życiu, bo dzięki niemu możemy wpływać na społeczeństwo. Autor na codziennych przykładach prezentuje proste mechanizmy, które efektywnie zamieniają frustracyjne biadolenie w narzekanie przynoszące pozytywne skutki. „Sztuka skutecznego proszenia” to książka o tematyce psychologicznej.  

Premiera książki 29 sierpnia 2018 r.

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu MUZA.

Fotografia: Joanna Łukasiewicz

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska