Boże Narodzenie w serialach. Najlepsze świąteczne odcinki popularnych seriali

16/12/2017

 

W niemal każdym serialu znajdziemy odcinki świąteczne. Podczas produkcji nie sposób uniknąć tematów świąt, wakacji czy ferii. Seriale starają się jak najbardziej dostosować do zwykłego codziennego życia, chcą być naturalne i jak najbardziej prawdziwe, dlatego odcinki specjalne to już norma, która świetnie podwyższa oglądalność.


Przyjaciele

 
W tej produkcji odcinków specjalnych było wiele, ale tylko jeden wyjątkowo zapada w pamięć. Świątecznego odcinka z 7. sezonu „Przyjaciół” nie da się zapomnieć. Moment, w którym Rosse odkrywa, że jego syn jest niezwykle przywiązany do świątecznej tradycji i marzy o tym, by odwiedził go Święty Mikołaj, bawił widzów do łez. Zdesperowany ojciec ze wszystkich sił stara się uczynić ten czas wyjątkowym, by uszczęśliwić swoje dziecko. Pojawia się jednak problem. Wszystkie stroje Mikołaja zostały wypożyczone, więc Rosse postanawia założyć kostium pancernika. Całość wyszła niesamowicie zabawnie.

 


Supernatural

 

Kto powiedział, że odcinki tematyczne to domena seriali obyczajowych i komediowych? Bohaterowie Supernatural również obchodzili Boże Narodzenie. Typowy dla tej produkcji moment grozy i przerażenia został zachowany, jednak w tym odcinku było również wiele zabawnych momentów. W „A Very Supernatural Christmas” klimatyczne, zielone wieńce, które Amerykanie wieszają nad kominkami, okazały się wyjątkowo niebezpieczną i trudną przeszkodą dla Świętych Mikołajów, którzy próbowali wejść przez komin. A pogańskie bóstwa, które jak co roku zeszły na ziemię po kolejną ofiarę, przybrały postać staruszków w świątecznych sweterkach.

 


Pretty Little Liars


Producenci Pretty Little Liars kochają odcinki specjalne, w całym serialu było ich mnóstwo. Kilkukrotnie widzieliśmy Arię, Alison, Hannah, Specner i Emily obchodzące Halloween, Walentynki i inne tego typu święta. Tajemniczy prześladowca „A” nie odpuszczał naszym dziewczynom nawet w święta. Najpiękniejszym bożonarodzeniowym odcinkiem był ten z sezonu piątego. Wtedy życiowi partnerzy „Kłamczuch” przygotowali dla nich wspaniałą świąteczną niespodziankę, następnie wszyscy razem zasiedli do stołu i chociaż na chwilę zapomnieli o swoich problemach.

 


Ostry Dyżur

 

W tym serialu było bardzo dużo odcinków świątecznych, niemal w każdym sezonie na korytarzach szpitala County General pojawiały się tematyczne dekoracje i świąteczna atmosfera. Fanom na pewno najbardziej zapadł w pamięć odcinek specjalny z 8. sezonu „I’ll Be Home for Christmas”. To właśnie wtedy Eriq La Salle, czyli aktor grający Dr Petera Bentona, po raz ostatni wystąpił w serialu. Pożegnał się z produkcją w wielkim stylu a „I’ll Be Home for Christmas” był jednym z najlepszych odcinków w całej serii.


Black Mirrow
 

 

Święta są możliwe nawet w futurystycznym świecie. Ten serial trzyma wyjątkowo dobry poziom, a odcinki specjalne są wręcz najlepsze z całej serii. Świąteczny odcinek „Black Mirrow” był bardzo refleksyjny, a chwilami nawet przerażający. Daleko od domu dwaj mężczyźni spędzali razem Boże Narodzenie. Dzielili się wspomnieniami i opowiedzieli sobie wzajemnie historie swojego życia, wraz z tym, co sprawiło, że znaleźli się w miejscu, w którym są teraz.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska