Mama DailyVibes: Wielkanoc oczami dziecka

17/04/2017

 

Jeszcze wszyscy świętują, a ja postanowiłam zdać Wam relację. Przez kilka ostatnich dni w naszym domu odbywało się świąteczne sprzątanie i gotowanie. Mama biegała między pokojem a kuchnią wymachując na zmianę raz ścierką a raz patelnią.

W powietrzu unosił się zapach pieczonego ciasta i płynu do szyb. Dla mnie i Oli najfajniejsze w tym wszystkim było „mycie” łyżeczek i miseczek po kremach do ciasta. Pycha!

 

Wieczorami, jak Olka szła spać, razem z mamą ozdabiałyśmy pisanki i mazurki. Przyjemnie jest spędzić trochę czasu tylko z rodzicami. Bywa zabawnie, gdy opowiadamy sobie historie z minionego dnia.

 

W sobotę z samego rana ubrałyśmy koszyczki. Ola też dostała swój. Co prawda pod kościołem postanowiła rzucić nim w dal. Na szczęście jej pisanki były styropianowe.

 

Wieczorem znalazła się chwila na wspólne oglądanie filmu z ciocią i babcią. Uwielbiam nocować u babci. Zawsze ma dla mnie tyle cierpliwości. Podziwiam ją i bardzo kocham.

 

Wczoraj od rana panował miły nastrój. Po tradycyjnym dzieleniu się jajkiem z najbliższymi całą rodziną zasiedliśmy za stołem, żeby pałaszować smakołyki przygotowywane przez ostatnie dni. I wiecie co jest fajne w święta? Spotkanie z bliskimi, którzy na co dzień są daleko. Później mogliśmy z „grubymi brzuchami” pójść na spacer. Tylko pogoda pomyliła święta i przez chwilę padał śnieg.

 

Dziś w nocy pod poduszkę schowałam śmigusówkę. Piszę do Was w niedzielę wieczorem i mam nadzieję, że uda mi się zaskoczyć rodziców. Bójcie się!

 

Hania

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska