Karma sucha dla psa. Jaką wybrać?

 

Pies to obowiązek. Oprócz głaskania i spacerów trzeba pamiętać również o odpowiednim żywieniu czworonoga. Niektórzy wybierają posiłki przygotowywane samemu, inni  korzystają z karm gotowych, których wybór obecnie jest ogromny.

Odpowiednie żywienie psów, zarówno rasowych jak i mieszańców, to poważne wyzwanie. Każdy czworonożny przyjaciel  ma swoje indywidualne preferencje zdrowotne i głównie tym należy kierować się, dobierając właściwe racje żywieniowe dla swojego pupila. Zdania, co do wyboru posiłków dla psów, są podzielone. Niektórzy są zwolennikami potraw, które sami przyrządzają swojemu czworonogowi. To właściciel, z odpowiednią wiedzą na temat żywienia, dobiera produkty jakościowo, tworząc psu posiłki. Inni wybierają gotowe produkty.

 

Na rynku obecnie mamy duży wybór tzw. gotowców.  Producenci proponują karmy suche, karmy mokre oraz szereg innego typu produktów, które uzupełnią zbilansowaną dietę każdego psa. Najczęściej wybierane są karmy suche. Trzeba pamiętać o tym, aby zawsze czytać etykiety. Najlepszy skład to ten najkrótszy. Jeśli zależy nam na tym, żeby karma była pełnowartościowa na pierwszym miejscu w składzie powinna mieć mięso i nie powinna zawierać zbóż ani dodatkowych składników.

 

Karmy o najwyższej jakości:

 

– ZiwiPeak, karma prosto z Nowej Zelandii, w swoim składzie ma najwięcej mięsa, przeznaczona jest dla psów w każdym wieku. Dodatkowo nie zawiera alergenów, wypełniaczy, zbóż, produktów ubocznych, GMO, soli, cukru i barwników. Ta karma sucha ma postać niewielkich płaskich kwadratowych kawałków. Jako że jest to karma najwyższej jakości, jej cena również jest wysoka i jest to ok. 140 zł/kg.
– Alpha Spirit to również karma z najwyższej półki. Jej skład też jest bardzo dobry. Występuje w kilku wariantach smakowych. Jej cena to ok. 15-20 zł/kg.
– Platinum (Iberico greens) to pełnowartościowa karma dla dorosłych psów. W składzie zawiera iberyjskie mięso wysokiej jakości oraz inne składniki. Jej cena to ok. 22 zł/kg.

Karmy bardzo dobrej jakości:


– Acana (Heritage) występuje w 4 wariantach, z których każda ma swoje odpowiedniki smakowe i wiekowe: Acana Classics, Acana Heritage, Acana Regionals i Acana Singles. Jej cena to ok. 18 zł/kg.
– Orijen (Original) karma sucha dostępna jest w 7 bezzbożowych odpowiednikach. Jej cena to ok. 28 zł/kg.
– Wolf of Wilderness w swojej ofercie ma 4 bezzbożowe suche karmy. Jej cena to ok. 20 zł/kg.
– Carnilove to kolejna wysokojakościowa karma sucha dla psów. W swojej ofercie ma aż 7 rodzajów karmy. Jej cena to ok. 15 zł/kg.
– Canagan to też karma wysokiej jakości. W swoim składzie zawiera największy procent mięsa. To karma bezzbożowa dostępna w 7 wariantach. Jej cena to ok. 46 zł/kg.
– Purizon karma sucha produkowana w Niemczech. Bazuje na mięsie, dodatkowo zawiera też warzywa, owoce i zioła. W swojej ofercie ma 8 bezzbożowych wariantów do wyboru. Jej cena to ok. 22 zł/kg.
– Wolfsblut w swojej ofercie ma aż 26 bezzbożowych karm suchych dla psów. Jest ona odpowiednio dopasowana składem do czworonogów w zależności od ich wieku, wielkości i aktywności fizycznej. Jej cena to ok. 17-20 zł/kg.
– Taste of the Wild to karma produkowana w USA, która ma aż 9 suchych rodzajów. To również pokarm bezzbożowy o wysokiej jakości. Cena karmy to ok. 13-20 zł/kg


Karmy najniższej jakości:


– Pedigree jest jedną z najpopularniejszych karm. W swojej ofercie ma 7 wariantów. Cena suchej karmy to ok. 6 zł/kg.
– Purina w swojej ofercie proponuje karmy oparte na diecie bytowej oraz weterynaryjnej. W skład diety bytowej wchodzą następujące karmy: Purina Pro Plan, Purina Dog Chow, Friskies, Darling oraz DeliBakie. Każda z tych karm ma odpowiednie warianty do wyboru. Cena karmy suchej to ok. 6-20 zł/kg.
– Royal Canin to jedna z najbardziej rozpoznawalnych karm suchych dla psów. Zawiera 9 linii suchych karm dla czworonogów: X-Small, Mini, Medium, Maxi, Giant, Indoor Life, Urban Life, Breed Health Nutrition Adult oraz Breed Health Nutrition Puppy. Każda z tych linii ma odpowiednie warianty. Cena karmy to ok. 15-30 zł/kg.

 

Oprócz sklepów stacjonarnych karmy dostaniemy również w sklepach internetowych. Jeśli szukacie karmy w dobrej cenie z szybką dostawą, koniecznie zajrzyjcie na stronę www.bdsklep.pl.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska