Męski stylista — jak stworzyć wizerunek mężczyzny

 

Zwykle to kobiety dbają o swój wygląd, dopasowują ubranie do torebki i fryzury. Często zajmują się tym same, ale wiele zwraca się o porady do stylistów. Ci doradzają im, jak jeszcze bardziej mogą upiększyć swój wizerunek. Jednak nikt nie powiedział, że mężczyźni nie mogą prosić o rady osób zajmujących się ulepszaniem stylu.

Styliści zwykle kojarzą się z osobami dbającymi wyłącznie o kobiety, zajmującymi się ich modą i wyglądem. Rzadko kojarzymy ich klientów z mężczyznami, którzy również chcą zadbać o siebie i wyglądać atrakcyjnie. Dlatego dziś udowodnimy, że nie tylko panie mogą korzystać z cennych rad dotyczących wizerunku.

 

Kim jest stylista?

Zacznijmy od tego, kim jest i czym zajmuje się stylista. Jest to osoba, która zna się modzie i wie, co aktualnie znajduje się w światowych trendach. Poza tym dba o dobry wizerunek osób publicznych czy prywatnych. Właśnie dlatego jej wskazówki mogą być cenne dla tych, którzy chcieliby coś zmienić w swoim wyglądzie, a nie wiedzą od czego zacząć.

 Źródło: pexels.com

 

Stylista damski a męski

Pozornie może się wydawać, że zarówno do kobiet, jak i mężczyzn, styliści mają takie samo podejście. Nic bardziej mylnego. W przypadku pań opracowanie nowego wizerunku trwa o wiele dłużej. Zaczyna się od spotkania, podczas którego przeglądają ze stylistą zawartość swojej szafy, a potem przeprowadzają – zwykle długą – rozmowę na temat stylu i ich własnych potrzeb. Dzięki temu otrzymują później dopasowany do siebie zbiór porad ze szczegółowym opisem. Potem następuje przeważnie ulubiony punkt programu, czyli wyjście na zakupy i zmiana zawartości garderoby.

 

Z mężczyznami sprawa ta wygląda nieco inaczej. Zależy im przeważnie na szybkich i efektownych zmianach, dlatego na nic się tu zdadzą wielogodzinne rozmowy i przegrzebywanie szafy. Ponadto potrzebują stroju, który będzie odpowiadał ich upodobaniom, dodawał atrakcyjności, a jednocześnie dopasuje się do ich stylu życia i pracy. Jako że mężczyźni przeważnie mniej interesują się modą niż kobiety, nie wiedzą, gdzie najlepiej zaopatrzyć się w nowy, modny strój. Dlatego pomoc stylistów może być dla nich nieodzowna.

Źródło: pexels.com

 

Zobacz także: Jak uporządkować szafę? 5 porad, dzięki którym nie powiesz, że nie masz się w co ubrać

 

Początek w porządkowaniu stylu

Najlepiej jest zacząć od poznania siebie i tego, co lubimy. Przydatne są tutaj tak zwane moodboardy, czyli tablice stylu, na których naklejamy to, co nam się podoba: od zdjęć ubrań i stylizacji zaczynając, a na wzorach i wnętrzach kończąc. Pomoże nam to lepiej poznać nasze upodobania i wybrać styl, który najbardziej będzie nam odpowiadał. Jest to ważne ponieważ, każdy człowiek ma własne potrzeby i cele, którymi kieruje się w życiu i które nie muszą pokrywać się z potrzebami i celami drugiej osoby. Dlatego też inny zestaw będzie odpowiedni dla biznesmena pracującego w wielkiej korporacji, a zupełnie inny dla mechanika siedzącego całego dnie w warsztacie.

 

A co daje współpraca ze stylistą? Na pewno zyskamy więcej przyjemności z oglądania siebie przed lustrem. Dopasowany do naszej sylwetki i życia strój poprawi naszą samoocenę oraz podwyższy pewność siebie. Jednak pamiętajmy, że sami również możemy zadbać o swój wizerunek i oryginalny styl ubioru.

 Źródło: pexels.com

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska