Strażnicy humoru podejście drugie

 

Najzabawniejsza historia w całym uniwersum Marvela powraca. Dziś swoją oficjalną premierę mają „Strażnicy Galaktyki vol. 2”.

Groot i Rocket powracają a z nimi reszta odjechanych Strażników Galaktyki. Ten film to, oprócz walki z niebezpieczeństwem, przede wszystkim kultura lat osiemdziesiątych i charakterystyczna ścieżka dźwiękowa. Utwory, które porywają do tańca z fotelów kinowych. I pełne emocji kadry, na przykład uroczego Małego Groota.

 

Jak na „Strażników Galaktyki” przystało humorystyczne dialogi nie zawiodły i tym razem. A nawet, w porównaniu z pierwszą częścią, jest ich więcej. Z całą pewnością rozbudowana została rola Draxa, przygłupiego humanoida, który swoimi tekstami rozbawia widzów do łez. „Strażnicy Galaktyki” wyróżniają się na tle innych filmów z fabryki Marvela właśnie przez charakterystyczne postaci. Choć żadnemu komiksowi nie można odebrać pomysłowości na bohaterów, tutaj ich psychika oraz wizerunek są jeszcze lepiej zarysowane.

 

„Strażnicy Galaktyki vol. 2” to oprócz ulubionych bohaterów, wspaniałej ścieżki dźwiękowej oraz humoru również plejada gwiazd. W tej części filmu na ekranie pojawiają się Kurt Russell, Sylvester Stallone a także David Hasselhoff. Nie zabrakło oczywiście głosów znanych z pierwszej części: Vina Diesela w roli Małego Groota oraz Bradleya Coopera, który wcielił się w postać Rocketa.

 

Jedyną rzeczą, której w przeciwieństwie do jedynki zabrakło mi w drugiej części była postać Rocketa. Kosmiczny zwierz stał się chamski dla przyjaciół i przestał opiekować się Grootem, który tym razem opiekuńcze ramiona znalazł w postaci Gamory. Jest to jednak drobny szczegół, który nie zepsuł całości odbioru. I choć rzadko to mi się zdarza muszę przyznać, że „Strażnicy Galaktyki vol. 2” są jeszcze lepsi, niż ich pierwsza odsłona.

 

 

 

Korekta: Justyna.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska