Bajki naszego dzieciństwa

 

Ileż to razy siadało się przed telewizorem o wyznaczonej porze i oglądało bajki. Każdy do dzisiaj miło wspomina ten czas i uśmiecha się na myśl o ulubionej postaci z kreskówki. Przygody, wędrówki, tajemnice, konflikty, przyjaźnie to wszystko zapewniała akcja  rozgrywająca się w bajowym świecie.

Dzieciństwo nie byłoby czymś fascynującym gdyby nie bajki. To ekran telewizora pozwalał nam odkryć magiczny świat przygód i towarzyszyć różnym postaciom. Sympatyzowaliśmy z tymi pomocnymi bohaterami i uczestniczyliśmy w symbolicznej walce dobra ze złem. Piękne animacje, rysunki, budząca się technologia, to dopiero był dobry czas. Oto kilka najbardziej popularnych bajek, które każdy na pewno zna:

1. Muminki
Do dzisiaj Tatuś Muminka i Mamusia Muminka wzbudzają sympatię. Mała Mi to uosobienie wrednej małej osóbki a Panna Migotka uroczej dziewczyny. Dolina Muminków co odcinek zaskakiwała a każdy z bohaterów wnosił coś niezwykłego do opowieści.


2. Miś Uszatek
„Na dobranoc – dobry wieczór – miś pluszowy śpiewa Wam. Mówią o mnie Miś Uszatek, bo klapnięte uszko mam. Jestem sobie mały miś, gruby miś, znam się z dziećmi nie od dziś. Jestem sobie mały miś, śmieszny miś, znam się z dziećmi nie od dziś!” Czy też śpiewasz słowa tej piosenki zapraszającej do bajkowego świata Misia Uszatka?

3. Gumisie
Sok z gumijagód to do dzisiaj tajemny przepis Buni. Czasami denerwował nas zrzędliwy Grafi, Tamiemu towarzyszyliśmy w jedzeniu najlepszych wypieków, baliśmy się ogrów i księcia Igthorna i wszyscy przed telewizorami byliśmy jedną wielką rodziną Gumisiowej Doliny i przeżywaliśmy z nimi przygody.

 


4. Smerfy
Małe niebieskie stworki zamieszkujące Wioskę Smerfów, dzielnie uciekały przed Gargamelem i jego kotem – Klakierem. Każdy Smerf miał inny charakter, każdego z nich lubiliśmy mniej lub bardziej. Smerfy na dobre zadomowiły się w naszym życiu nie tylko podczas oglądania wieczorynki.

 


5. Reksio
Kochany pies, który rozwiązywał wszystkie podwórkowe problemy, kto o takim nie marzył? Towarzyszyliśmy Reksiowi przez wszystkie pory roku, dzielnie kibicując w konfrontacji z innymi zwierzętami oraz gdy Reksio wcielał się w nowe role.

 


6. Koziołek Matołek
Chyba każdy z nas pamięta tę skoczną czołówkę zapowiadającą nowe przygody Koziołka Matołka. Jego wędrówka do Pacanowa była pełna przygód i fascynujących zdarzeń.

 Źródło: youtube.com/KissKissBangBang

 

7. Krecik
Czeska bajka, która podbiła serca wszystkich dzieci. Mały Krecik i jego przyjaciele bywali ogrodnikami, lecieli rakietą, mieli własne samochody czy telewizory, byli lekarzami a nawet gwiazdami filmowymi. 

 Źródło: youtube.com/NataliaKucz

 

8. Tabaluga
Zielony smok – Tabaluga i jego przyjaciele co odcinek, musieli walczyć ze złym Arktosem. Bałwan, władca Lodolandii co rusz zastawiał pułapki i kombinował nad przejęciem władzy nad całą Rajską Doliną. Na szczęście zawsze w pogotowiu był odważny smok – Tabaluga, który ratował dolinę z opresji Arktosa.

 

 Źródło: youtube.com/DarthVader

 

9.  Przygody kota Filemona
Mały ciekawski świata kot Filemon i ponury doświadczony leniwy kot Bonifacy – z tymi zwierzakami chcieliśmy spędzać wieczory. Kocie rozumowanie otwierało przed nami masę przygód i nieoczekiwanych zwrotów kocich akcji.

Źródło: youtube.com/Wspomnieniasprzedlat

 

Która z bajek była Waszą ulubioną?

 

 

Korekta: Justyna.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska