5 sposobów na radzenie sobie z niskim ciśnieniem

 

Jesień zbliża się wielkimi krokami. Jej powrót odczuwamy zarówno po zmianach pogody, niższych temperaturach, krótszym dniu, ale także po zachowaniu własnego organizmu. Jesiennej chandrze często towarzyszą spadki i wzrosty ciśnienia, co jest nie lada wyzwaniem dla niskociśnieniowców. Oto kilka sposobów, dzięki którym przetrwają ten przejściowy i zarazem trudny okres. 

1. Kawa 

Jeśli jesteś fanem „napoju bogów”, to zapewne ucieszy cię fakt, że to właśnie kawa może być lekarstwem na złe samopoczucie przy spadkach ciśnienia. Zawroty głowy i uczucie bezsilności mogą minąć po spożyciu jednej, czy kilku kaw. Jednakże podwyższa ona głównie puls, a nie samo ciśnienie

 

2. Wysiłek fizyczny

Jest wskazany, jednakże nie przy ogromnie niskim ciśnieniu. Wtedy bowiem występują naprawdę silne zawroty głowy, mdłości i inne objawy, zatem lepiej nie ryzykować bolesnym upadkiem. Zawsze warto pobiegać, czy poćwiczyć w towarzystwie. Mamy większą motywację, a zarazem swego rodzaju zabezpieczenie. Najważniejsze, by się nie przeforsować i dobrze bawić.

 

3. Picie wody

Woda jest niezbędnym składnikiem, który umożliwia funkcjonowanie organizmu. Wykorzystuje ją każdy organ w ciele człowieka. Woda dociera do mózgu, wszystkich narządów – w tym także do serca, które odpowiada za ciśnienie krwi. Nie zaszkodzi, a być może poprawi funkcjonowanie i samopoczucie. 

 

4. Prysznic

Zimna woda powoduje zwężenie się naczyń krwionośnych, a co za tym idzie zwiększa ciśnienie krwi, gdyż więcej krwi musi przepłynąć przez wąskie kanały. Wówczas serce pracuje szybciej i pompuje większą ilość krwi, która dociera tam, gdzie organizm jej potrzebuje. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie ciepłej wody naprzemiennie z zimną. Wtedy mamy skurcze i rozkurcze naczyń krwionośnych, co działa zdrowotnie nie tylko na ciśnienie, ale także na zmniejszenie się cellulitu itp. 

 

5. Alkohol 

Tak, nie przewidziało ci się. Alkohol jest doskonałym sposobem, aby podwyższyć ciśnienie krwi. Jednakże nie w dużych ilościach. Lampka czerwonego wina sprawdzi się rewelacyjnie. :) 

 

Niskie ciśnienie jest naprawdę uciążliwą dolegliwością. Powoduje omdlenia, zawroty głowy, mdłości, uczucie chłodu i inne. Mamy nadzieję, że tych kilka rad pomoże wam w walce o lepsze samopoczucie.

Tagi

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska