„Słodkie kłamstewka” powróciły! Czy warto je obejrzeć?

06/04/2019

 

„Słodkie kłamstewka” serial, który miał miliony fanów na całym świecie, właśnie powrócił! Jednak czy aby na pewno? Czy to ten sam serial? Czy nadal ma ten styl? Te pytania zadawaliśmy, jeszcze przed premierą, teraz znamy na nie odpowiedzi.

 

Słodkie kłamstewka” były wyjątkowym serialem. Bardzo wciągający, tajemniczy, mroczny, a chwilami zabawny i romantyczny. Losy Arii, Hanny, Spencer, Emily i Alison przyciągały przed telewizory rzeszę fanów. Szczególnie seria przypadła do gustu młodym osobom. Mówi się, że Pretty Litte Liars  to jeden z najlepszych seriali młodzieżowych ostatnich lat. Emisja ostatniego sezonu zakończyła się w 2017 roku. Obecnie serial powrócił, lecz w trochę innym wydaniu, i zupełnie innym stylu.

Słodkie kłamstewka: Perfekcjonistki czy Sposób na Morderstwo?

O wielkim powrocie młodzieżowego hitu od dawna było głośno, liczyliśmy na to, że zobaczymy dalsze losy naszych ulubionych bohaterek. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Z dawnej obsady oglądać możemy Sashę Pieterse, która wciela się w rolę Alison DiLaurentis oraz Janel Parrish, którą doskonale znamy jako Monę Vanderwall. I to tyle. Czy aby na pewno mamy do czynienia z kontynuacją serialu? Czy z czymś zupełnie nowym?Słodkie kłamstewka: Perfekcjonistki, to zupełnie nowy serial. Prawie nie przypomina dawnego Pretty Little Liars. Alison zupełnie odmieniona, straciła swój „charakter”. Jedyne co faktycznie się nie zmieniło to Mona, jest dokładnie taka jak w poprzednich seriach. W pierwszym odcinku nowego sezonu nie było ani jednej sekundy, w której można było poczuć ducha dawnych odcinków. Oglądając to, ciągle miałam wrażenie, że gdzieś już to widziałam. I faktycznie tak było. Zarówno, pomysł, jak i bohaterowie, a nawet klimat zostały dokładnie „ściągnięte” z innego serialu – Sposobu na morderstwo. Te same sceny, ten sam zamysł. Wykładowca na uczelni, grupa studentów i morderstwo w tle. Nawet mamy prawie identyczne sceny, w jednym i drugim serialu, grupa studentów rozmawia w lesie na temat morderstwa. Początkowo wykładowca o niczym nie wie, jednak z czasem i on zostaje wplątany w zbrodnie. To samo. Kropka w kropkę. Dlatego, jeśli oglądaliście oba te seriale, to będzie mieć poczucie, że Słodkie kłamstewka: Perfekcjonistki to kontynuacja, ale nie Pretty Little Liars, a właśnie Sposobu na morderstwo. To chyba największa wada tego serialu, wszystko zostało skopiowane z innej produkcji, do tego stopnia, że oglądając mamy dosłownie wrażenie déjà vu .

 

 

Zobacz także: Dlaczego kochamy Pretty Little Liars?

 

Słodkie kłamstewka: Perfekcjonistki” – warto obejrzeć?

Jeśli kochaliście Pretty Little Liars, to ten sezon początkowo was rozczaruje, bo nie tego oczekiwaliście. Jednak gdy przymkniemy oko na podobieństwa do Sposobu na morderstwo i pierwsze rozczarowanie minie, to ten serial może wam się spodobać. W gruncie rzeczy jest ciekawy, ma jakąś tam tajemnicę, nowi bohaterowie są jednak zupełnie zwyczajni, bez charakteru, charyzmy „tego czegoś”. Wyemitowanych zostało dopiero trzy odcinki, być może postacie jeszcze się rozwiną. Na pewno po obejrzeniu wszystkich trzech epizdów serial zacznie podobać wam się bardziej, niż po obejrzeniu pierwszego. Fabuła zaczyna wciągać i pobudzać wyobraźnię. Jednak na pewno zaczniecie go traktować jak zupełnie nowy serial, a nie kontynuację Pretty Little Liars.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska