Serialowe podsumowanie roku 2019

31/12/2019

 

Rok 2019 należał do powrotów i kontynuacji wielkich seriali. Doczekaliśmy się w końcu ostatniego sezonu Gry o Tron, a także zobaczyliśmy dalsze losy dzieciaków z Stranger Things. Rok 2019 należał do tych tytułów.

Finał Gry o Tron
 

 


To bez dwóch zdań było największe, najważniejsze wydarzenie tego roku. Po długiej przerwie na ekrany powróciły rody Starków, Lanisterów oraz Targaryenów. Już rok temu, wiedzieliśmy, że długo wyczekiwany powrót Gry o Tron będzie najważniejszym i obowiązkowym punktem na liście, każdego fana seriali. Chociaż ostatecznie zakończenie większość rozczarowało. Pozostał niedosyt, niezrozumienie. Oczekiwaliśmy czegoś więcej, czegoś bardziej w stylu dawnej Gry o Tron. Jednak mimo wszystko ósmy sezon zasługuje na pochwałę. Piękne sceny, które w nim zobaczyliśmy przejdą do historii. W końcu doczekaliśmy końca historii krainy Westeros, chociaż łezka się w oku kręci, chyba wszyscy mamy świadomość, że to była już ostateczna pora na zakończenie tego serialu.

 

Zobacz także:Ósmy sezon Gry o Tron – wielka klapa czy wspaniałe widowisko?

Trzeci sezon Stranger Thinngs

 

 


To kolejny serial, na którego powrót bardzo czekaliśmy w 2019 roku. Stranger Things to produkcja, która w niezwykle krótkim czasie stała się bardzo popularna, a platforma Netflix z dumą mówi, że ten serial jest najlepszą i najważniejszą ich produkcją (i oczywiście najbardziej dochodową) Premiera 3 sezonu pobiła wszelkie rekordy. W ciągu czterech dni od premiery pierwszy odcinek obejrzało ponad 40,7 milionów użytkowników, z czego 18,2 milionów miało już cały sezon za sobą. Te wyniki robią wrażenie. I mówią same za sobie. Bez wątpienia Stranger Things to bardzo ważny tytuł w świecie seriali. Mamy do czynienia z kolejnym serialowym gigantem i z niecierpliwością czekamy na dalsze losy naszych ulubionych bohaterów.

Czarnobyl

 

 


Jednak rok 2019 to nie tylko wielkie powroty, znanych seriali. Swoje 5 minut sławy w tym roku, miało też kilka nowych tytułów. Jednym z nich jest Czarnobyl – najlepszy miniserial, jaki mogliśmy zobaczyć w tym roku. Po zakończeniu „Gry o Tron” ten serial stał się jednym z najważniejszych seriali od stacji HBO. Ze szczegółami ukazuje historie związaną z katastrofą w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej. Jak wszystkie wielkie tytuły, ten również budzi szerokie kontrowersje. Czy przedstawia prawdzie wydarzenia? Co tak naprawdę wydarzyło się w serowni bloku elektrycznego nr 4 w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej? Jakie skutki ma ta katastrofa na resztę świata? I najważniejsze czy Czarnobyl i Pyrpeć będą kiedyś bezpiecznymi, tętniącymi życiem miejscami? Tego dowiecie się w zaledwie 5 odcinkach. Ten serial po prostu trzeba zobaczyć!

Wiedźmin

 

 


Coś świeżego, a jednak bardzo ważnego. Premiera Wiedźmina odbyła się dosłownie przed chwilą. W porównaniu z innymi serialami na tej liście. Nareszcie doczekaliśmy się porządnej ekranizacji kultowej polskiej serii. Wiedźmin z platformy Netflix to produkcja na hollywoodzkim poziomie. W związku z tym, że Wiedźmin to świeża „sprawa”, nie będziemy zdradzać Wam tu szczegółów, ale jedno możemy powiedzieć. Naprawdę warto! Zobaczcie sami!
 

Zobacz także:Wiedźmin - recenzja serialu fantasy Netflixa
 

The Mandalorian
 

 

Czy jest w galaktyce większy słodziak od Baby Yody? Na pewno nie! Ta postać zawładnęła nie tylko tym serialem, ale również całym internetem. Baby Yoda jest wielu memach, w wielu gifach. Fani domagają się koszulek, maskotek i innych gadżetów z tą postacią. Historia słodkiego Baby Yoda i jego prorektora uderzyła w serca fanów na całym świecie. Przez co serial zdobył olbrzymią popularność.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska