Serialowe podsumowanie roku 2018. Seriale, które warto obejrzeć

29/12/2018

 

Ten rok pod względem nowych seriali nie był wyjątkowy. Nie zobaczyliśmy, żadnych nowych i spektakularnych produkcji. Niestety porównując z rokiem poprzednim, ten wypada dość słabo. Mimo wszystko powstało kilka ciekawych seriali, które warto pochwalić i docenić.

Bodyguard (Netflix)


To o tym serialu w 2018 roku mówiło się najczęściej i najwięcej. Jest to Brytyjski mini-serial, który niemal natychmiast kupiła platforma Netflix. Finałowy odcinek obejrzało 10,4 mln Brytyjczyków. Tym wynikiem Bodyguard pobił rekord najwyższej oglądalność (wśród seriali w Wielkiej Brytanii), który przez lata należał do serialu „Downton Abbey”. Serial to opowieść od Davidzie Buddzie, który jest weteranem wojennym. Ciągle nie może dojść do siebie po wojnie w Afganistanie, nie radzi sobie ze stresem pourazowym. Jednak ze wszystkich sił stara się ukryć ten fakt przed światem. Pewnego dnia zostaje osobistym ochroniarzem Julii Montague, która jest ministrem spraw wewnętrznych, a jej głównym celem jest walka z terroryzmem. Ochroniarz nie podziela poglądów swojej przełożonej.
 

 Fotografia:YouTube/Netflix Polska

 

Zobacz także:Serialowe podsumowanie roku 2017. Jakie produkcje warto było obejrzeć?
 

Ostre przedmioty (HBO)

To serial, niezwykle psychologiczny i bardzo złożony. Początkowo fabuła wydaje się dość prosta. Młoda dziennikarka wraca do rodzinnego miasta, by zbadać sprawę zabójstwa dwóch nastolatek. Kobieta miała bardzo trudne dzieciństwo, powrót do domu nie przywołuje u niej żadnych pozytywnych emocji. Wbrew tego, co przewidujemy, powrót do rodzinnych stron nie pomoże jej uporać się z demonami z przeszłości. Z każdym odcinkiem dowiadujemy się więcej o naszej bohaterce. Kryminalna zagadka jest tu tylko tłem, ten serial to opowieść o dorosłej kobiecie, która ciągle nie może poradzić sobie ze swoją przeszłością. Serial bywa zagmatwany, sceny mieszają się, przeszłość z teraźniejszością, pozytywne emocje z tymi negatywnymi. Fabuła coraz bardziej zaskakuje i dynamicznie się rozwija. Serial, który zapowiadał się dość banalnie, a okazał się prawdziwym hitem stacji HBO.

 Fotografia:YouTube/Entertainment Tonight

Maniac (Netflix)

To chyba najbardziej szalony serial w całym zestawieniu. Czegoś takiego jeszcze nie było. Wielką zaletą tej produkcji, są genialnie zarysowane postacie, ktoś poświęcił bardzo dużo czasu, by tak doskonale je dopracować. Ponadto dobra obsada aktorska, to chyba najlepsza rola Emmy Stone. W tym serialu mamy dwóch głównym bohaterów Annie i Owena. Oboje biorą udział w nietypowym eksperymencie medycznym. Gdy są podczas narkozy, widzą siebie razem w różnych sytuacjach, jako małżeńską parę, innym razem jako rozwodników a jeszcze innym jako zwykłych urzędników. Zawsze są razem. Nawet lekarze są zaskoczeni takimi skutkami i w żaden medyczny sposób nie umieją wytłumaczyć co się z nimi dzieje, gdy zapadają w narkozę.

 

 

Zobacz także:Najbardziej wyczekiwane seriale 2018 roku. Na te produkcje warto czekać!
 

Patrick Melrose (HBO)

Pewnie wiele osób, zaskoczy fakt, że ten serial znalazł się w rankingu najlepszych seriali 2018 roku. Słaba reklama, nudny początek i dość trudna historia sprawia, że aż tak popularny w tym roku nie był. Patrick Melrose to rozpuszczony arystokrata. Ciągle, żyje tak, jakby jutra miało nie być. Nadużywa alkoholu i narkotyków, co chwile zmienia kochanki. Bawi się życiem, chwilami niezwykle ekstremalnie. Z czasem jednak nachodzą go wspomnienia, które burzą jego „spokojne” życie. Historie z przeszłości powracają, chociaż mężczyzna ze wszystkich sił chciał o nich zapomnieć. Nie brakuje tu czarnego humory, który nadaje niezwykły klimat całej produkcji.

Tagi

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska