Seriale z dzieciństwa, które wspominasz z sentymentem

 

Przedstawiciele każdego pokolenia z rozrzewnieniem wspominają czasy swojej młodości, przypominając sobie o produkcjach filmowych i serialowych, które lata temu biły rekordy popularności. Swoje ukochane seriale mają także  milenialsi, których dzieciństwo przypadało w przeważającej części na początek XXI w. 

Dziś przypomnimy sobie trzy seriale, które kilkanaście lat temu wyświetlane były niemal w każdym domu. By jednak nasza podróż w czasie nabrała jeszcze bardziej sentymentalnego charakteru, powspominamy – a jakże – produkcje z rodzimego podwórka!

 

1. Niania

Serial ten od 2005 roku urozmaicał życie wielu polskich rodzin w każdy sobotni wieczór. Tytułowa niania, grana w mistrzowski sposób przez Agnieszkę Dygant stała się dla wielu ikoną stylu i dobrego humoru, a sam serial w nieco ironiczny sposób ukazywał relacje rodzinne i międzyrodzinne bohaterów. Frania Maj i Maks Skalski – czyli główne postaci, od samego początku darzyli się pewnym uczuciem, które niejednokrotnie prowadziło do dwuznacznych momentów i zachowań ze strony tej dwójki. Humor sytuacyjny i błyskotliwe żarty sprawiały że serial oglądało się z prawdziwą przyjemnością, a aktorzy wcielający się w główne role do dzisiaj utożsamiani są z granymi przez siebie postaciami.

 

Dzisiaj, w roli Niani Frani nie wyobrażamy sobie nikogo innego poza Agnieszką Dygant, jednak warto wiedzieć, że o tę rolę ubiegały się także m.in. Edyta Olszówka, Edyta Jungowska, czy Anna Przybylska, która gościnnie zagrała w jednym z odcinków serialu. Jak większość ówczesnych produkcji, "Niania" emitowana była na amerykańskiej licencji, bazując na bijącym rekordy popularności w Stanach Zjednoczonych serialu. Wersja polska została jednak skrócona o 13 epizodów, przez co w ciągu czterech lat produkcji nagrane zostały 134 odcinki. Do dzisiaj serial ten przez wielu wspominany jest z powracającym na twarz uśmiechem, a jego odcinki emitowane są w telewizji, a także w serwisach streamingowych dostępnych za pośrednictwem internetu. Dla najwierniejszych fanów serialu dostępne są także limitowane edycje płyt DVD z wybranymi odcinkami.

 

2. Kryminalni

Jeszcze długi czas po zakończeniu emisji tego serialu, odbywały się zloty fanów, na których mogli spotkać oni swoich ukochanych aktorów, zamienić z nimi kilka słów oraz zdobyć autografy i pamiątkowe zdjęcia. "Kryminalni" to odpowiedź na narastający w ubiegłym dziesięcioleciu trend na filmy i seriale o tematyce kryminalnej i policyjnej. Pierwszy odcinek produkcji wyemitowany został 18 września 2004 r., a jego emisja trwała przez kolejne cztery lata. O popularności serialu świadczą także liczne nagrody, do których zaliczyć można m.in. czterokrotną statuetką Telekamer – plebiscytu organizowanego przez magazyn telewizyjny – „Tele Tydzień”.

 

Główni bohaterowie: podinspektor Adam Zawada, podkomisarz Marek Brodecki oraz podkomisarz Barbara Starosz to trio, które w pamięci fanów zapisało się jako najbardziej dobrany policyjny zespół w naszym kraju. W każdym odcinku, najbardziej doświadczony stażem, podinspektor Zawada zdradza swoim współpracownikom tajniki pracy, ucząc ich jednocześnie zasad lojalności i oddania jakie rządzą policyjnym światem. Przyjaźń, jaka rodziła się między policjantami, niejednokrotnie wystawiana była na próby, jednak ostatni odcinek serialu nie pozostawił wątpliwości co do szczerości uczuć jakimi darzyli się bohaterowie. Zabójstwa, krew, makabryczne odkrycia – wszystko to przybliżało widzom pracę policjantów z wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej. Znaczna część młodych odbiorców, która oglądała serial wbrew zakazom rodziców, po jego obejrzeniu zapragnęła przywdziać mundur i rozpocząć policyjną karierę.

 

3. Magda M

Dziś, seriale o mecenasach i prokuratorach odsłaniające tajemnice prawniczego świata należą do najbardziej popularnych podgatunków seriali obyczajowych. Prawie piętnaście lat temu, sprawa wyglądała zupełnie inaczej - rodzima palestra nie mogła poszczycić się zbyt wieloma produkcjami na swój temat, a dumnym reprezentantem gatunku był serial , którego główna bohaterka do dzisiaj jawi się jako ikona stylu i kobiecej elegancji, w której tak bardzo zakochały się Polki. Magda Miłowicz – trzydziestoletnia prawniczka – przemierza świat w sukienkach w groszki i jako niepoprawna romantyczka poszukuje prawdziwej miłości. Na jej drodze staje przystojny adwokat – Piotr Korzecki, w którym bohaterka natychmiast się zakochuje.

 

Stworzenie stabilnego związku, w obliczu świata przestępców i aferzystów, którym przychodzi bronić głównym bohaterom nie jest jednak łatwe, a droga do ich miłości jest niezwykle skomplikowana. Nieco zbyt infantylna Magda oraz pewny siebie Piotr spotkali się z ogromną sympatią ze strony widzów do tego stopnia, że w 2018 r. serial doczekał się swojej kontynuacji w wersji powieści, autorstwa Radosława Figury. "Magda M" to produkcja dla miłośników lekkiej fabuły osadzonej w ciekawej – w tym wypadku – prawniczej rzeczywistości.

 

Wymienione seriale wywołują na naszych twarzach uśmiech i miłe wspomnienia. Wielu z nas, za sprawą tej sentymentalnej podróży, ma ochotę wrócić – choć w niewielkim stopniu - do czasów dzieciństwa i pr zypomnieć sobie najciekawsze seriale młodzieńczych lat. W dobie Netflixa i napływu zagranicznych produkcji może warto choć na chwilę cofnąć się do młodości i z uśmiechem obejrzeć odcinki ulubionych seriali z dawnych czasów? A kiedy jak nie teraz? Wakacje sprzyjają błogiemu lenistwu i odpoczynku przy ukochanym serialu z kubkiem kawy w ręku!

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska