Seriale 2018: nowości od Netflixa, HBO, Showmaxa na czerwiec

02/06/2018

 

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Jednak to wcale nie znaczy, że kończą się seriale. Będzie ich jeszcze więcej. Słoneczne dni i dużo wolnego czasu tylko sprzyjają wprowadzaniu nowych premier.

Jeszcze kilka lat temu, gdy przychodziły wakacje, wszystkie seriale się kończyły. Lato było czasem, gdy w telewizji rządziły powtórki, a nowe odcinki pojawiały się dopiero jesienią. W telewizji ten zwyczaj nadal jest obecny. Wszystkie polskie seriale takie jak „Pierwsza Miłość”, „Barwy Szczęścia” czy „M jak Miłość” właśnie kończą swoje sezony. Nowe odcinki powrócą dopiero za kilka miesięcy. Lecz właśnie tę przerwę doskonale umieją wykorzystać platformy i serwisy telewizyjne. W czasach Netflixa, Showmaxa i HBO wszystko się zmieniło. Latem wprowadzają dużo nowości, właśnie dlatego, że mamy więcej czasu na to, by je oglądać. Oto jakie seriale czekają na nas tego lata:

Sukcesja

 Fotografia: YouTube/HBOPOLSKA


To opowieść o niezwykle wpływowej rodzinie Royów. Logan Roy jest właścicielem Waystar Royco – jednej z największych korporacji medialnych na świecie. Akcja serialu toczy się w Nowym Jorku i przybliża widzom życie Roya i jego codzienne problemy. Mężczyzna ma czworo dzieci, każde z nich jest inne i pochodzą z wcześniejszych związków Logana. Obecnie wiedzie szczęśliwe życie ze swoją trzecią żoną i zastanawia się, komu powierzyć firmę.

 

Najstarszy syn, Connor Roy, wiedzie spokojne życie w Nowym Meksyku, z dala od rodziny i wielkich pieniędzy. Kendall Roy, starszy syn z drugiego małżeństwa, wydaje się oczywistym następcą po ojcu. Już teraz jest prezesem w jednym z oddziałów firmy. Stara się być jak najbliżej ojca, jednak czy jego działania są szczere? Czy może chodzi tylko o majątek? Ojciec ma wątpliwości, dlatego rozważa przekazanie firmy w ręce innego potomka. Roman Roy jest najmłodszym synem Logana. Wiedzie bardzo rozrywkowe i frywolne życie, porzucił pracę w rodzinnej firmie i bawi się za pieniądze ojca. Natomiast jedyna i najmłodsza córka głowy rodziny rozpoczęła karierę w polityce. Wydaje się, że żadne z dzieci nie jest na tyle odpowiedzialne, by zająć się Waystar Royco. Podczas rodzinnego spotkania dochodzi do wielkiej awantury, która rozpoczyna potężną rywalizację między rodzeństwem i walkę o władzę. Premiera serialu odbędzie się 4 czerwca na kanale HBO.

 

Zobacz także: Najlepsze seriale HBO, które warto obejrzeć

Cloak & Dagger

 Fotografia: YouTube/TV Promo 360

 

Za ten serial odpowiada Marvel Cinematic Universe, czyli twórcy kinowych hitów takich jak: „Iron Man” , „Strażnicy Galaktyki”, „Avengers”, „Agenci Tarczy”, „Runaways”  albo „Inhumans”. „Cloak & Dagger” będzie to niezwykła opowieść o nastoletnich superbohaterach, którym jedna impreza całkowicie odmieniła życie. Tandy Bowen jest zwyczajną amerykańską nastolatką, pochodzącą z bardzo dobrej rodziny. Pewnego dnia postanawia zamienić swoje dotychczasowe życie i ucieka z domu. Przypadkowo trafia na pewną imprezę, gdzie kradnie portfel pewnemu studentowi. Chłopak postanawia odzyskać swoją własność i rusza za nią w pogoń. Jednak zatrzymanie Tandy kończy się inaczej, niżbyśmy mogli się tego spodziewać. Oboje odkrywają w sobie moc, o której wcześniej nie mieli pojęcia. Postanawiają wspólnie wyruszyć w drogę i stawić czoła niebezpieczeństwu.

 

Ten serial ma jeszcze jedno ukryte dno. Porusza problem rasizmu i klasowego podziału społeczeństwa. Główna bohaterka to biała Amerykanka, z bogatego domu i ze świetną perspektywą na przyszłość, a jej towarzysz to czarnoskóry student, który wywodzi się z nizin społecznych – studia są dla niego jedyną szansą na poznanie lepszego życia. Takie połączenie budzi kontrowersje w mentalności społeczeństwa. Bogata dziewczyna i czarny chłopak z ulicy? Takie coś nie zdarza się w życiu za często, chociaż wiele filmu na takiej historii odniosło sukces. Dlatego „Cloak & Dagger” już budzi wielkie zainteresowanie. Planowana premiera odbędzie się 8 czerwca na platformie Showmax.

 
Cormoran Strike

 Fotografia:YouTube/Potterish Oficial


„Cormoran Strike” jest serialową adaptacją serii kryminałów, których autorką jest Joanne K. Rowling. Serial został podzielony na odcinki według powieści. Trzy pierwsze epizody dotyczą wydarzeń z książki pt. „Wołanie kukułki”, kolejne dwa z powieści „Jedwabnik” i ostatnie dwa ze „Żniw zła”. Główny bohater to syn gwiazdy rocka, który porzucił studia na Oksfordzie i wstąpił do armii amerykańskiej. W tym serialu nie zabraknie trudnych, zawiłych kryminalnych zagadek, intryg i tajemnic. To mroczny miniserial, któremu warto dać szansę, szczególnie jeśli jesteśmy miłośnikami tego typu kina. Premiera odbyła się 1 czerwca na kanale HBO.

Zobacz także: Najbardziej nietypowe seriale


Pełna lista premier seriali na czerwiec:

1 czerwca

„You Me Her”; sezon 3. (Netflix)
Ash kontra martwe zło”; sezon 1. (Netflix)
Cormoran Strike (HBO)

4 czerwca

Sukcesja (HBO)

6 czerwca

Hinterland”; sezon 3. (Netflix)

7 czerwca

Trzy dni Kondora”; sezon 1. (Showmax)

8 czerwca

Marcella”; sezon 2. (Netflix)
Sense8”; finał serialu (Netflix)
Cloak & Dagger”; sezon 1. (Showmax)

13 czerwca

The Crossing. Przeprawa (Showmax)

14 czerwca

Ucho Prezesa (Showmax)
Dziewczyny nad wyraz 2 (Showmax)

18 czerwca

The Affair”; sezon 4. (Showmax)

22 czerwca

Strzelec”; sezon 3. (Netflix)

29 czerwca

GLOW”; sezon 2. (Netflix)
Nailed It!”; sezon 2. (Netflix)
Paquita Salas”; sezon 2. (Netflix)

Premiery co tydzień

Billions”; sezon 3. w każdy poniedziałek (Showmax)
Kobiety mafii„” w każdą środę (Showmax)

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska