Seriale, które z każdym kolejnym sezonem traciły na jakości

19/08/2019

 

Bardzo trudno utrzymać dobry serial na najwyższym poziomie przez wiele sezonów i odcinków. Oto produkcje, które z każdą kolejną odsłoną stawały się coraz gorsze.

Gra o Tron

Początkowe sezony były wręcz fantastyczne. Twórcy serialu mało odbiegali od książkowej wersji, problem zaczął się w momencie, gdy literacka wersja się skończyła, a serial musiał trwać. Producenci postanowili na własną rękę dokończyć serial. Mimo stałej współpracy z autorem książek i tak nie dało się tego dobrze poprowadzić. Moment, w którym przestali się inspirować książką jest bardzo wyraźny. Ostatnie sezony i ostatnie odcinki w niczym nie przypominają tych z początku serii. Serial przestał zachwycać, wszyscy oglądali tylko dlatego, że chcieli zobaczyć jak to się skończy. A to prawdopodobnie było podyktowane sentymentem. Sam finał rozczarował chyba wszystkich, krytyka po jego emisji nie ucichła do dziś.

 

Zobacz także: Seriale do których warto wrócić po latach
 

 

Opowieści podręcznej

To kolejny przykład serialu, który zachwycał tylko przez pierwsze dwa sezony. Pierwsza seria dosłownie oczarowała świat. Opowieści podręcznej zebrały wiele nagród i szerokie uznanie. Drugi sezon był nieco słabszy niż pierwszy, ale nadal utrzymywał wysoki poziom. Droga ku upadkowi tej produkcji zaczęła się z najnowszą serią, która dopiero co się zakończyła. Finał trzeciego sezonu „Opowieści Podręcznej” rozczarował bardziej niż finał wyżej wspomnianej „Gry o Tron”. Oglądając odcinki ostatniego sezonu, można odczuć, że serial jest tworzony na siłę. Tej produkcji dotyka podobny problem, co twórców „Gry o Tron”. Dopóki twardo trzymali się literackiej wersji, wszystko było dobrze. Im bardziej zaczęli dobiegać od książkowej wersji, tym stawało się gorzej, a serial tracił jakość.

 

 

Zobacz także: Seriale, które warto oglądać, ale tylko do pewnego momentu
 

Lost

Lost jest doskonałym przykładem serialu tworzonego na siłę. Kilka pierwszych sezonów, naprawdę było dobrych. Serial zdobył ogromną sławę i był bardzo chętnie oglądany. Producenci, do tego stopnia zachwycili się sukcesem swojego dzieła, że postanowili je kontynuować, mimo braku pomysły na dalsze poprowadzenie akcji. I to widać. Ostatnich sezonów dosłownie nie da się oglądać. Nic nie trzyma się kupy. Wszystko się sypie, a zamiast uzyskać odpowiedzi, dostajemy coraz więcej pytań.

 

 

Dexter

Dexter długo utrzymywał swój dobry i wysoki poziom. Przez wiele lat zachwycał i zdobywał coraz to szersze grono fanów. Niebanalny pomysł na serial, akcja doskonale prowadzona, i charyzmatyczne postacie. Czego chcieć więcej? Dopiero sama końcówka, bardzo nas rozczarowała. Ostatnich kilka odcinków, zdecydowanie straciło swój dawny urok. Chyba twórcom brakowało pomysłu zarówno na dalsze epizody, jak i samo zakończenie. Finał tego serialu to jedno z największych serialowych rozczarowań. Niektóre seriale wpisują się w pamięć właśnie przez fatalne zakończenie i zapewne tak będzie w przypadku Dextera. Okazuje się, że nie jest sztuką stworzyć dobry serial, prawdziwym wyzwaniem jest odpowiednio go zakończyć.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska