Seriale dla kobiet – idealne propozycje na babski wieczór

24/03/2018

 

Seriale są domeną kobiet. Chociaż w obecnych czasach zaczyna się to zmieniać, jednak nadal to właśnie panie chętniej po nie sięgają. Kino dla kobiet wcale nie musi być romantyczne, wzruszające i ckliwe. Oto produkcje, które powinny przypaść do gustu głównie damskiej części widowni.
 


Kochane kłopoty

 

Ten serial zna chyba każdy. „Kochane kłopoty” po raz pierwszy pojawiły się na ekranach telewizorów 18 lat temu. Losy Lorelai i jej nastoletniej córki chwilami bawiły nas do łez. One były nie tylko rodziną, ale przede wszystkim najlepszymi przyjaciółkami. Kobiety każdego dnia stawiały czoła zwykłym codziennym problemom, za co pokochali je widzowie. Łącznie powstało 7 sezonów, a prace nad serialem zakończyły się w 2007 roku.


Big Little Lies

 

Akcja rozgrywa się w spokojnym, cichym nadmorskim miasteczku Monterey w Kalifornii. Chociaż to miejsce wydaje się idealne, tak naprawdę kryje wiele tajemnicy. Wszystko skupia się wokół trzech kochających, troskliwych i bardzo opiekuńczych matek, które są również najlepszymi przyjaciółkami. Ich życie zmienia się całkowicie, gdy w miasteczku pojawia się samotna matka Jane i jej syn Ziggy. Madeline i Celeste postanawiają pomóc nowym mieszkańcom, jednak pomysł nie do końca podoba się ich przyjaciółce. Przykry incydent, do którego doszło w szkole, dodatkowo dzieli kobiety. Ponadto pewnego dnia w Monterey dochodzi do zbrodni, a wkrótce pojawiają się podejrzenia, że morderstwo mogło mieć coś wspólnego z napięciem, jakie w ostatnim czasie pojawiło się między kobietami.

Zobacz także: 20 filmów na babski wieczór #1 


The Sinner

 

Świetny nowy serial kryminalno-psychologiczny. Pewnego dnia młoda matka wybrała się na spacer na pobliską plażę, gdzie zupełnie bez powodu brutalnie zabiła nieznajomego mężczyznę. Kobieta nie może zrozumieć swojego zachowania i kompletnie nie wie, dlaczego tak postąpiła. Każdy odcinek powoli przybliża nas do rozwiązania zagadki. Skrupulatne śledztwo wyciąga na światło dzienne skrywaną przez lata tajemnicę z jej przeszłości. Fabuła jest naprawdę zaskakująca, a przede wszystkim nienaciągana.

 


Girlboss

 

To kolejny nowy serial z 2017 roku. Przedstawione w nim historie wydarzyły się naprawdę. „Girlboss” przedstawia losy młodej kobiety, która bardzo wcześnie została właścicielką biznesu z branży modowej, generującego milionowe obroty. Musi poradzić sobie z ogromną presją i robić wszystko, co w jej mocy, by marka nie straciła swojej renomy, a firma nie upadła. Co ciekawe, „Girlboss” jest jednym z tych seriali, który dzieli widownię na dwie grupy — jedni go kochają, a inni nienawidzą.

Zobacz także: 20 filmów na babski wieczór #2


Pretty Little Liars

 

To najgłośniejszy serial młodzieżowy ostatnich lat, który szczególnie do gustu przypada młodym kobietom, ale nie tylko. To historia Alison, Emily, Arii, Spencer i Hannah, których losy oglądać mogliśmy od 2010 roku. Akcja skupia się na grupie przyjaciółek, które po śmierci jednej z nich zaczyna prześladować tajemnicze „A”. Serial jest bardzo skomplikowany i zawiły, w pewnym momencie widzowie podejrzewają już niemal każdą postać w tym serialu, a koniec i tak jest zaskakujący.


Devious Maids

 

Ten serial opiera się na meksykańskiej produkcji „The Disorderly Maids Of The Neighborhood”. Akcja skupia się na grupie latynoskich pokojówek, które pracują w Beverly Hills. Kobiety łączy nie tylko praca wśród zamożnych rodzin, ale również ich charaktery, marzenia, ambicje i codzienne problemy. Beverly Hills to specyficzna dzielnica, kryjąca wiele tajemnic i przeplatana wielkimi intrygami. Jednak poza pracą i dążeniem do lepszego życia, kobiety mają jeszcze jeden cel. Chcą dowiedzieć się prawdy o brutalnym i szokującym morderstwie ich przyjaciółki.

Zobacz także: Seriale konkurencją literatury?


How to Get Away with Murder

 

Serial skupia się na Annalise Keating — kobieta jest wybitną prawniczką i pracuje również jako wykładowca na uczelni. W swojej kancelarii zatrudnia najlepszych spośród swoich studentów. Pewnego dnia prawniczka i jej zespół zostają wplątani w morderstwo i muszą znaleźć sposób, jak uniknąć kary i oczyścić się z zarzutów. Emisja „How to Get Away with Murder” rozpoczęła się w 2014 roku, a prace nad nowymi odcinkami nadal trwają.


Bloodline

 

To bardzo dobry serial o rodzinnych tajemnicach i sekretach. Wciągająca historia, która pochłania widzów. W pewnym momencie widzowie nie wiedzą, kto w tej rodzinie jest dobry, a kto zły. Ten serial jest wyjątkowy, nie tylko pod względem fabuły. Jak żaden inny daje nam do myślenia na temat uczuć, jakimi darzymy swoich najbliższych. Pokazuje, czym tak naprawdę jest rodzina i jakie obowiązki wobec siebie mają jej członkowie.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska