Sarah Jessica Parker - ciekawostki, tego mogliście nie wiedzieć o aktorce

 

Jako Carrie Bradshaw, przebierająca w mężczyznach i ubraniach dziennikarka z Nowego Jorku miała ogromny wpływ na całe pokolenia kobiet. Dziś jest pewną siebie aktorką, ikoną mody i matką trójki dzieci. Sarah Jessica Parker 25 marca kończy 54 lata i z tej okazji przygotowaliśmy dla was kilka ciekawostek na jej temat!

1. Sarah zaczęła swoją karierę aktorską w wieku 8 lat (!), debiutując w „Dziewczynce z zapałkami”, telewizyjnej wersji baśni Jana Christiana Andersena, przygotowanej przez stację ATV. Wcześniej młoda aktorka uczęszczała na lekcje baletu i gry na skrzypcach, ale to telewizja dała jej możliwość późniejszego debiutu na Broadwayu i sprawiła, że Sarah mogła rozwinąć skrzydła.

 

 


2. SJP, tak jak grana przez nią Carrie, uwielbia modę, a szczególnie buty. Ta miłość okazała się tak silna, że aktorka wypuściła nawet swoją linię, zwaną the SJP Collection. Obecnie marka rozwinęła się w 6 butików, sprzedających produkty nie tylko na terenie USA, ale też w Dubaju czy Abu Dhabi. Sama Parker jest uznawana za niekwestionowaną ikonę mody, mówi się nawet, że mogłaby przejąć po Annie Wintour stanowisko redaktorki naczelnej najbardziej znanego modowego magazynu Vogue.

 

Zobacz także: Polskie modelki na okładkach Vogue'a

 

 źródło: https://www.flickr.com/photos/97481684@N08/13989859233


3. Aktorka jest nieodłącznie związana i kojarzona przez ludzi z Nowym Jorkiem. Sama podkreśla, że nie byłaby w stanie mieszkać w innym miejscu na Ziemi, chyba że zostałaby do tego zmuszona. Nowojorczanka posiada zresztą piękny, przytulny i eklektyczny dom, z którego trudno by było się wyprowadzić. Zapytana w wywiadzie dla Vogue’a o trzy słowa jakimi mogłaby określić życie w mieście, które nigdy nie śpi, odpowiada: „symphonic, tiny, real”. Jednak krajem, do którego najbardziej kocha podróżować jest Grecja.

 

 


4. SJP uwielbia czytać. Jej instagram jest przepełniony zdjęciami książek, które ją aktualnie zajmują, a sama pisze, że nigdy nie wychodzi z domu bez czegoś do czytania. Tę tradycję zdecydowały się kultywować także jej córki, które pozują z książkami równie chętnie co ich sławna mama. Swoją pasją aktorka zaraziła całą rodzinę i przyciągnęła do siebie dużą część społeczności bookstagramowej, która chętnie komentuje jej zdjęcia i wymienia się spostrzeżeniami co do przeczytanych książek.

 

Zobacz także: 3 książki o... Nowym Jorku

 

 źródło: https://www.youtube.com/watch?v=W511rtnnlZM


5. Skoro już mowa o rodzinie, to Sarah naprawdę jest szczęściarą. W 1997 roku wyszła za aktora Matthew Brodericka, a w 2002 roku na świat przyszedł ich syn, James Wilkie. W 2009 para doczekała się także córek bliźniaczek, które urodziła im surogatka. Aktorka z pełnym przekonaniem informuje, że dzieci były najlepszym prezentem, jaki kiedykolwiek otrzymała. Jak w każdej relacji nie obyło się bez problemów, ale i tak małżeństwo Parker-Broderick i ich dzieci tworzą jedną z najbardziej stabilnych rodzin w świecie Hollywood.

 

 źródło: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Matthew_Broderick_and_Sarah_Jessica_Parker_2009.jpg

 

6. Zanim związała się ze swoim obecnym mężem, SJP spotykała się z kilkoma innymi sławnymi mężczyznami. W najdłuższej relacji była z Robertem Downey Jr., znanym szczególnie z roli Iron Mana, z którym nawet zamieszkała. Niestety, aktor był wtedy uzależniony od narkotyków i alkoholu, co skończyło się rozstaniem pary po 7 latach związku. Jakiś czas temu spotkali się jednak po latach, żeby wyjaśnić dawne spory, a wszystko przebiegło ponoć w bardzo miłej atmosferze.

 

 


7. Z Kim Catrall, odtwórczynią roli Samanthy w „Seksie w wielkim mieście”, tworzyły parę najlepszych przyjaciółek tylko na planie serialu. Prywatnie panie nigdy się nie lubiły, a konflikt uległ zaostrzeniu w tamtym roku, po tym jak Catrall stanowczo odrzuciła kondolencje Sarah po śmierci brata Kim. Osią sporu jest rywalizacja, której początki sięgają castingu do głównych ról w znanym serialu HBO, a także kwestie ekonomiczne, dotyczące nierównej gaży za jego filmową wersję. Póki co, nic nie wskazuje na to, żeby stosunek obu kobiet do siebie miał się zmienić.

 

Zobacz także: Najlepsze seriale HBO, które warto obejrzeć

 

 

 

8. SJP wcale nie obraża się za kojarzenie jej z jej najbardziej znaną rolą. Przeciwnie, sama mówi, że mają z Carrie wiele wspólnego, a podczas nagrywania bardzo lubiła wcielać się w swoją bohaterkę. Pytana jednak o 3 część filmowej wersji historii przyjaciółek z Nowego Jorku odpowiada, że nie ma takiej potrzeby. „Seks w wielkim mieście się przeterminował – politycznie, społecznie i ekonomicznie”, twierdzi aktorka. Niezależnie od naszego stosunku do kultowego serialu, nie sposób nie przyznać jej racji. Bardzo cieszy, że Parker jest świadoma zachodzących powoli, ale konsekwentnie przemian społecznych.

 

 

9. Sarah zdaje sobie sprawę z upływających lat, ale to nie znaczy, że chce się temu na siłę sprzeciwiać. Wychodzi z założenia, że proces starzenia się jest rzeczą całkowicie naturalną i nie ma zamiaru poprawiać za wszelką ceną swojego wyglądu wymyślnymi operacjami plastycznymi. Aktorka nie potępia jednak swoich koleżanek po fachu, które decydują się na takie zabiegi. W końcu wszyscy mamy prawo zmieniać się na własnych warunkach. A urodzie 54-letniej gwiazdy niczego nie brakuje. Wszystkiego najlepszego, SJP!

 

Zobacz także: Co zrobić, żeby wyglądać młodziej?

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska