Gwiazdy lat 80. kiedyś i dziś – Sandra

 

W latach 80. czarowała uśmiechem i aksamitnym głosem. Do jej uroczych dołeczków wzdychała spora część męskiej publiczności. Znamy ją z takich hitów jak „(I’ll Never Be) Maria Magdalena”, „In the Hit of the Night” czy „Secret Land”. Jak dzisiaj wygląda królowa muzyki euro disco? Co dzisiaj robi Sandra?

Lata 80. były istną kopalnią wielkich talentów. Piosenki z tamtych lat znamy i kochamy do dzisiaj, niezależnie od wieku czy gustu muzycznego. Jedną z najbardziej popularnych artystek w obrębie euro disco była niemiecka piosenkarka Sandra (dokładnie Sandra Ann Lauer). Mało kto wie, że solistka na początku swojej kariery w wieku 16 lat śpiewała w zespole Arabesque. Trio było popularne nawet w Japonii, jednak w 1984 zespół się rozpadł. Sandra nagrała wtedy cover legendarnego utworu „Big In Japan” i to po niemiecku. W zasadzie nikt już o tym nie pamięta, ale na pewno pamięta, co stało się rok później.

 

Debiut Sandry w latach 80.

1985 roku Sandra wydała swój debiutancki singiel „(I’ll Never Be) Maria Magdalena”. Zdobył on złoto m.in. Niemczech i Portugalii, platynę w Szwecji i Szwajcarii, i w wielu krajach był numerem 1 na listach przebojów, w tym w Polsce. Nad wszystkim czuwał Michael Cretu, rumuński producent i przyszły mąż Sandry. To głównie dzięki niemu wznosiła się na wyżyny popularności, lansując kolejne hity. W tym samym roku wydała pierwszy album „The Long Play” (12. miejsce w Niemczech, 3. w Polsce) oraz drugi singiel – „In the Hit of the Night”. Pod koniec tamtego roku wybrała się również w pierwszą trasę koncertową. Gwiazdy lat 80. nie miały łatwo – nie było wtedy youtuba, fejsa i nie łatwo było wypromować hit. Jednak młodziutkiej i uroczej piosenkarce to się udało. Szturmem podbijała listy przebojów, czasem nawet przeganiając samą Madonnę.

Zobacz także: Gwiazdy lat 80. dzisiaj – Al Bano i Romina Power

 

Kolejne lata to kolejne sukcesy i hity na listach przebojów. W 1986 roku ukazał się drugi krążek Sandry pt. „Mirrors” (16. miejsce w Niemczech, 2. w Polsce), który wylansował takie przeboje jak „Innocent Love”, „Hi! Hi! Hi!” czy poruszający „Don’t Cry”, w którym piosenkarka śpiewa o tragedii w Czarnobylu. Dwa lata później wydała kolejny album pt. „Into a Secret Land”, który okazał się dużym sukcesem. Zawierał on nieco bardziej wyrafinowane brzmienia w postaci takich piosenek jak „Secret Land” czy „Around My Heart”. W tym samym roku wyszła za mąż za swojego producenta Michaela Cretu. Ślub odbył się na Ibizie, gdzie potem przez wiele lat para mieszkała. Od tamtego czasu przez 19 lat była panią Cretu. Również w tym roku para cudem uszła życiem po wypadku samochodowym na Ibizie. Na szczęście skończyło się tylko na kilku siniakach.

Zobacz także: Gwiazdy lat 80. kiedyś i dziś – Kylie Minogue

 

Do 1995 roku wydała jeszcze trzy albumy. W tym roku urodziła też bliźniaki – Nikitę i Sebastiana – i na 7 lat zniknęła ze sceny muzycznej. W 2002 artystka powróciła z albumem „The Wheel of Time” i na nowo podbiła serca swoich fanów. Listy przebojów już nie były dla niej takie łaskawe. Nostalgiczny singiel „Forever” zajął raptem 46. miejsce na niemieckiej liście przebojów i jest to jeden z największych sukcesów po powrocie. Mimo to, przez ostatnich kilka lat mogliśmy posłuchać jej nowych propozycji, np.  „In a Heartbeat”, „Infinite Kiss” czy dwa świetne duety: z DJ Bobo w piosence „Secrets of Love” i wieloletnim przyjacielem Thomasem Andersem z zespołu Modern Talking w utworze „The Night Is Still Young”.

Zobacz także: Gwiazdy lat 80. kiedyś i dziś – Modern Talking

 

Sandra dzisiaj

W życiu prywatnym od 8 lat jest żoną Olafa Mengesa, choć jakiś czas temu para ogłosiła separację. W tym roku, dokładnie 18 maja, Sandra Menges skończy 56 lat. Ostatni nowy singiel wydała 6 lat temu i był to „Infinite Kiss”. Sandra stale koncertuje, czasem pojawia się też w Polsce (ja też miałam okazję zobaczyć jej występ na żywo, w Łodzi w 2012 roku). Niestety, jej głos nie jest już taki jak kiedyś i stare numery wykonuje z playbacku, przez co często spotyka się z krytyką. Mimo wszystko energetyczna 50-latka nie zwalnia tempa, na koncertach zaraża swoją pozytywną energią i z radością wspomina lata, które zapoczątkowały tę drogę, na której się teraz znajduje.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska