Muzyczne ewolucje: Rita Ora

11/03/2018

 

Wokalistka, autorka tekstów i aktorka – Rita Ora ma wiele talentów. Tak naprawdę jej muzyczna kariera dopiero się rozkręca, ale wszystko wskazuje na to, że osiągnie ona duży sukces.

Rita Ora urodziła się w albańskiej rodzinie w 1990 roku w dawnej Jugosławii, a dzisiejszym Kosowie. Jako roczne dziecko wyjechała z mamą do Wielkiej Brytanii. Dorastała i uczyła się w Londynie. Jej kariera rozpoczęła się od roli w filmie „Kłopotliwy Towar”, w którym zagrała w 2004 roku. Cztery lata później wystąpiła gościnnie w piosence Craiga Davida Where’s Your Love. Następnie pojawiała się jeszcze kilka razy gościnnie u boku innych wokalistów, ale jeszcze wtedy nie zdecydowała się na rozpoczęcie kariery solowej.

Fotografie: Instagram/Rita Ora

 

Zobacz także: Muzyczne ewolucje: Rihanna

 

Rita Ora  początki kariery

 

Decyzję o rozpoczęciu własnej muzycznej kariery podjęła w 2009 roku i postanowiła wziąć udział w Konkursie Piosenki Eurowizji. Jednak gdy dokładnie przemyślała tę decyzję i porozmawiała ze swoim agentem, postanowiła wycofać się z konkursu. Wiele razy wspomniała, że to była najlepsza decyzja w jej życiu. Twierdzi, że gdyby wzięła udział w konkursie, jej kariera zakończyłaby się jeszcze przed tym, jak tak naprawdę się zaczęła. Według Rity artyści, którzy biorą udział w Eurowizji są skazani na porażkę i nie zrobią wielkiej światowej kariery.

 

Tak jak wielu innych artystów, zanim zdecydowała się na wydanie debiutanckiej płyty, postanowiła zgromadzić sobie grono fanów. Długo występowała w Londyńskich klubach i pubach. Jak się okazało, takie zachowanie było skuteczne, szybko zdobyła sympatię ludzi. Zaczęła się nią interesować grupa Roc Nation, która zajmuje się poszukiwaniem młodych talentów. Niedługo potem rozpoczęła współpracę z takimi sławami jak Jay-Z oraz Drake.

 

Zobacz także: Muzyczne ewolucje: Taylor Swift

 

Rita Ora  jak przebiegała jej kariera?

 

27 sierpnia 2012 roku ukazał się jej debiutancki album „Ora”. Płyta już w pierwszym tygodniu została sprzedana w 40 tysiącach egzemplarzy i uplasowała się na szczycie muzycznych bestsellerów w Szkocji i Wielkiej Brytanii. W 2017 roku zaczęła współpracę z Edem Sheeranem, której efektem jest singiel Your SongW tym samym roku wydała kolejny singiel – Anywhere.

Fotografie: Instagram/Rita Ora

 

Współpraca z innymi znanymi artystami na pewno w dużym stopniu pomogła jej w rozpoczęciu i budowaniu swojej kariery, jednak nie jest osobą, która próbuje się wybić kosztem innych. Dzięki temu zdobyła szacunek i uznanie w świecie muzycznym. Kariera Rity Ory nie rozwija się w jakimś szalonym tempie. Powoli pnie się po szczeblach swojej kariery. Zdarza się, że między jedną piosenką a kolejną mija nawet kilka lat. Nie mniej jednak, każdy jej kolejny utwór wydaje się dobrze przemyślany i dojrzalszy od poprzedniego. Ponadto tworzy wspaniałe teledyski, nagrywane w różnych częściach świata.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska