S.W.A.T. czyli „Szybcy i Wściekli” w mundurach

09/12/2017

 

Pościgi, strzelaniny, bijatyki, wielka przyjaźń i ukrywany przed światem romans w tle – czy to może brzmieć lepiej? Serial „S.W.A.T. – jednostka specjalna” to jeden z najlepszych seriali, jakie zostały stworzone w 2017. W czym tkwi jego sekret i za co pokochali go ludzie na niemal całym świecie?

S.W.A.T. – jednostka specjalna okazał się hitem jesieni oraz wielkim zaskoczeniem od stacji CBS. Chyba śmiało możemy powiedzieć, że jest największą serialową niespodzianką tego roku. Już wiosną ruszyła kampania promocyjna. Pojawiały się krótkie wypowiedzi aktorów, skróty z planu zdjęciowego oraz fantastyczne reklamy i plakaty. O tej produkcji było naprawdę głośno. Mnożyły się spekulacje i domysły. Krytycy ostrzyli już zęby, a fani obawiali się, że będzie to marna kopia filmu z 2003 roku o tym samym tytule. Tymczasem serial twórców genialnego filmu „Szybcy i Wściekli” zaskoczył chyba wszystkich. Ciekawa fabuła, charyzmatyczni bohaterowie, wątki miłosne oraz fenomenalne  efekty specjalne. Twórcy nie zawiedli i podobnie jak w swoim najlepszym dziele, tak i tu stworzyli przepiękne widowisko dla miłośników kina akcji. Sceny z pościgów czy strzelanina z helikoptera mogą śmiało konkurować z najlepszymi filmami tego gatunku, zapadają w pamięć i zapierają dech w piersiach. Wyjątkowo dobre efekty specjalne nie zdarzają się w serialach za często, w tym przypadku mamy ich aż nadmiar. Dodatkowo serial porusza bardzo ważny problem, jakim jest rasizm. Odkrywa bolesną prawdę o niechęci amerykanów do osób czarnoskórych oraz o problemach ubogich dzielnic Los Angeles.

 

 
Akcja skupia się na postaci Daniela „Hondo” Harrelsona, w którego rolę wcielił się Shemar Moore – gwiazda z serialu Criminal Minds. Na skutek błędu dotychczasowego dowódcy jednostki, Hondo przejmuje władzę nad oddziałem. To niezręczna sytuacja, ponieważ kto inny miał dostać tę posadę i zdecydowanie bardziej na nią zasłużył, poza tym wprowadził Hondo do zespołu. Ta decyzja budzi kontrowersje. Prawdopodobnie Hondo został wybrany przez kolor skóry. Władze chciały w ten sposób pokazać, że rasizm jest tylko plotką, a osoba czarnoskóra może dostać poważne stanowisko. Ponadto mieszkańcy są niezwykle negatywnie nastawieni do miejscowej policji i władz specjalnych, a Hondo się tu wychowywał, zna tych ludzi i ich rozumie. Takim działaniem policja w pewnym stopniu próbuje ocieplić swój wizerunek. Dla nowego dowódcy awans wcale nie jest powodem do radości. Po pierwsze jego życiowa partnerka zostaje jego przełożoną, a w pracy nikt nie wie o ich związku. Po drugie do zespołu dołącza nowa osoba, młodemu mężczyźnie ewidentnie brak doświadczenia, jest narwany, uparty i przez swoje bezmyślne zachowania naraża innych na utratę życia, co dla dowódcy stanowi spory problem. Hondo próbuje z nim rozmawiać, uczy go posłuszeństwa, jednak okazuje się to dużo trudniejsze, niż początkowo zakładał. W Polsce za emisję serialu odpowiada stacja TVP1. Przygody zabawnej jednostki specjalnej oglądać możemy w każdy wtorek o godzinie 20:20.

 

 

Jak do tej pory wyemitowanych zostało zaledwie 5 odcinków, ale one w zupełności wystarczyły by uzależnić od siebie fanów i budować ogromną oglądalność. Sukces tej produkcji zawdzięczać możemy głównie temu, że jest to serial dla wszystkich. Połączenie wątków miłosnych z niebezpiecznymi krwawymi akcjami sprawia, że każdy widz znajdzie tu coś dla siebie. Zwroty akcji i przepiękne sceny zachwycają. Każdy odcinek to opowieść o innym problemie, nowi przestępcy, nowe śledztwa, którym jednostka specjalna stara się stawić czoła. Niechęć mieszkańców nie ułatwia im zadania. Dodatkowo każdy członek zespołu ma swoje prywatne problemy i ciężkie doświadczenia. Nie jest to serial wyłącznie kryminalny, gdzie przez 45 minut patrzymy tylko na przelewającą się krew, to również opowieść o prywatnych dramatach zwykłych ludzi.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska