Niemcy w natarciu - Grave Digger znów poruszył scenę metalową

 

 

Mocno zarysowany rytm gitarowy, głos przywołujący metalową złotą erę. Nie pozują, nie popisują się. Grają z duszy, niezmiennie od lat. Czego fani mogą oczekiwać od ich nowej płyty?

Płytę otwiera Healed by Metal. Jest to rzetelnie skonstruowany kawałek o dobrym tytule - nawet najbardziej zatwardziałym zwolennikom klasyki metalu zakręci się łezka w oku. Bo o to mamy nowy, solidny album. Jak mówi Chris Boltendahl, ich dewizą jest ciężka praca. I to widać w nagraniach. Tak właśnie leczy się metalem. A raczej - tak leczy się metal. Porządną dawką lat 80.

W natłoku dzisiejszych pseudointelektualnych tekstów i wysublimowanych riffów, którym przypisuje się zawiłe znaczenie, Grave Digger to mocna dawka czystej energii - i od lat tego się właśnie trzymają, co widać także na tym albumie. Każdy z tych kawałków ma swój własny charakter - a przy tym nie odbiega od reszty na tyle, by nie pasować do wizji albumu. Nie ma tu niepotrzebnych komplikacji ani nadmiernej prostoty - to idealna kompozycja gitarowego szaleństwa i rytmu, która wyleczyłaby kaca. Wokal Boltendahla jest dużym atutem zespołu i oni to wiedzą. Muzyka nie przesłania go, pozwala wybrzmieć w pełni. Jest jak warkot sportowego auta, jak wilczy warkot. Pokazuje, że to on przewodzi. Nie zasłaniają go, nie zabijają zbyt ciężką linią gitarową. Widzą jego możliwości.

 

Nie oznacza to jednak, że pozostają w tyle. Nie samym wokalem Grave Digger żyje. Jest to zespół, który idealnie się “dotarł” w czasie swojej wspólnej pracy. Każdy z nich wie, na co go stać, co zrobić, by nie zmienić muzyki w pokaz talentów rodem z liceum. Ważni są wszyscy, lecz każdy z nich ma swoje miejsce i się go trzyma. Miejmy nadzieję, że inne zespoły pójdą ich śladem i wyciągną z tego albumu lekcję - bo jak widać, ciężka praca popłaca.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska