Rasy psów dla dzieci. Te czworonogi będą bezpieczne dla twojej pociechy

09/05/2018

 

 

Pies jest nie tylko najlepszym przyjacielem człowieka, ale także wyjątkowym dopełnieniem każdej rodziny. Jeśli macie małe dzieci, wybór odpowiedniej rasy to nie lada wyzwanie. Oto kilka ras psów, które idealnie pasują do rodzin z dziećmi.
 

Wszystkie psy są inne i to, jakie będą w przyszłości, w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób je wychowamy. Jednak pochodzenie naszego pupila również ma duże znaczenie. Każda rasa ma pewne cechy, które pojawiają się u większości jej osobników. Mamy psy mniej lub bardziej agresywne, skore do zabawy lub nie, spokojne i energiczne itd. Wybierając psa, rodziny muszą brać pod uwagę wiele czynników, jednak powinny szukać swojego zwierza wśród tych ras psów:

Labrador retriver

 Fotografia:.pexels.com

 

To jedna z najpopularniejszych ras, jakie wybierają rodziny z małymi dziećmi. Labradory są niezwykle spokojne, łagodne i cierpliwe. Bardzo przywiązują się do człowieka, kochają całą rodzinę i strzegą jej. Słyną także z niezwykle delikatnego podejścia do małych dzieci. Są bardzo inteligentne i szybko się uczą, co ma duży wpływ na ich wychowanie.


Zobacz także: Na polskiej wsi rządzą psy

 

Golden retriver

Fotografia:.pexels.com

 

Energiczne, łagodne i zawsze gotowe do zabawy – takie właśnie są golden retrivery. Ludzie doceniają w nich także ogromną lojalność i delikatność. Dzieci traktują jak najlepszych przyjaciół i nie pozwalają, by stała się im krzywda. Te psy cechuje także ogromna cierpliwość  nie wpadają w złość, gdy dziecko ciągnie je za ogon czy szarpie za uszy, wszystkie tego typu sytuacje znoszą z pokorą. Golden retriver idealnie sprawdzi się także jako kompan rodzinnych wycieczek. Ta rasa uwielbia ruch i aktywność, dlatego jest najlepsza dla rodzin, które posiadają dom z ogrodem.

 

Zobacz także: Jak wzmocnić wieź z psem

 

Goldendoodle

 Fotografia:.pixabay.com


Goldendoodle nie tylko szybko pokocha swoją nową rodzinę, ale również inne domowe zwierzęta – bez względu na to, czy to psy czy koty. To rasa spokojna i bezkonfliktowa. Dostosowuje się do sytuacji, w jakiej się znajduje, i szybko uczy panujących reguł. Te psy uwielbiają dzieci i ciągłą zabawę. Ta rasa powstała z połączenia Golden Retrivera i pudla. Goldendoodle to pies przyjazny i wyjątkowo łagodny.

 

 

Zobacz także:  Najbardziej agresywne rasy psów 

 

Cocker spaniel

Fotografia:.pexels.com


Spaniele to zwierzęta o niezwykle spokojnym charakterze i łagodnym usposobieniu. Są urocze, kochane i bardzo lojalne. Uwielbiają ruch i dobrą zabawę. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom, idealnie sprawdzają się w rodzinach z małym dziećmi. Te psy mogą mieszkać zarówno w domu z ogrodem, jak i w bloku. Szkolenie nie powinno sprawiać trudności. Spaniele chętnie uczą się nowych rzeczy i są skore do współpracy.

Zobacz także: Najpopularniejsze mity o psach

 

Border collie

Fotografia:.pexels.com


To bardzo popularna rasa psów i chętnie wybierana przez rodziny. Border collie to jedne z najinteligentniejszych psów, jakie istnieją. Bardzo żywiołowe i energiczne, dlatego nie do końca nadają się do rodzin z malutkimi dziećmi. Przez swój zapał i temperament niechcący mogą zrobić dziecku krzywdę podczas zabawy, dlatego polecane są rodzinom z dziećmi w wieku szkolnym. Potrzebują przestrzeni, żeby się wybiegać, dlatego nie powinno się trzymać ich w bloku. Gdy nie mają zapewnionej odpowiedniej dawki ruchu, mogą stać się nieznośne i psocić. Chętnie i szybko się uczą. To właśnie te psy na różnych pokazach wykonują najwięcej skomplikowanych sztuczek i akrobacji.

 

Owczarek australijski

 Fotografia:pixabay.com


To nie tylko dobry przyjaciel, ale również świetny stróż. Psy tej rasy są spokojne i delikatne, jednak w obliczu zagrożenia gotowe są ze wszystkich sił bronić swojej rodzinny. Kolejna rasa, która lubi aktywność i dużo zabawy, jednak przez swoja wrodzoną delikatność i ostrożność sprawdzają się w rodzinach z małym dziećmi. Nauka nowych rzeczy sprawia im olbrzymią przyjemność, dlatego chętnie współpracują ze swoim właścicielem.

 

Bokser

Fotografia:.pexels.com

 

Wesoły, energiczny, ciekawski i zabawny psiak. W stosunku do swoich właścicieli jest bardzo lojalny i oddany. W razie zagrożenia pierwszy ruszy swojej rodzinie na ratunek. Boksery uwielbiają ruch i zabawy na świeżym powietrzu, dlatego będą idealnymi kompanami dla aktywnych rodzin. Zdarza się, że psy tej rasy są niechętnie nastawione do innych zwierząt, dlatego nie są zalecane osobom, które już posiadają jakiegoś zwierzaka. Bokser lubi być w centrum uwagi.

Zobacz także: Pies plus dziecko – rozwiązanie idealne

 

Beagle

Fotografia:.pexels.com


To dość mały, ale bardzo aktywny i żywiołowy zwierzak. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom psy tej rasy idealnie sprawdzą się zarówno w domach z ogrodem, jak i w bloku. Beagle kochają dzieci, a to sprawia, że są idealnymi psami rodzinnymi. Przy nich na pewno nie będziecie się nudzić. Ten pies kocha zabawy, jest łagodny w usposobieniu i wierny. Szybko się uczy i chętnie poznaje nowe komendy.

 

Owczarek niemiecki

 Fotografia:Anna Bronisz


Jak każdy pies stróżujący, owczarek niemiecki jest lojalny, wierny, odważny i gotowy bronić swojego terytorium i rodziny nawet za cenę własnego życia. To psy sporych rozmiarów, ale też ogromne pieszczochy. Uwielbiają być głaskane i przytulane przez swojego właściciela. Posiadają łagodny temperament, jednak w obliczu zagrożenia mogą stać się agresywne, wszystko po to, by chronić swoich bliskich. Te psy są bardzo mądre i zapatrzone w człowieka. Z wielką dokładnością analizują jego każdy ruch i wysyłane sygnały. Do dzieci swoich właścicieli podchodzą łagodnie i delikatnie. Dla tego psa najważniejsze jest to, by rodzina była bezpieczna i by być najbliżej swoich bliskich.

 

Nowofunland

 Fotografia:pixabay.com


I w końcu pies, który słynie z miłości do dzieci. W psim środowisku zyskał przydomek najlepszej zwierzęcej „niańki”. Problemem jest tylko ich ogromny rozmiar, przez co nie nadają się do małych mieszkań. W dodatku mają tendencje do ślinienia się. Najlepiej czują się w domach z ogrodem. Nowofunlandy potrzebują dużo ruchu i zabawy, uwielbiają pływać. To właśnie psy tej rasy są ratownikami na plażach. Mają naturalne predyspozycje do pływania – błonę między palcami i nieprzepuszczającą wodę sierść. Z natury Nowofunlandy są łagodne, spokojne i delikatne.

Powinniśmy jednak pamiętać, że pies to tylko zwierzę. Nie potrafi myśleć logicznie i przewidywać skutków swojego zachowania. Rodzice nigdy nie powinni zostawiać swoich dzieci z psem sam na sam, nawet tych najłagodniejszych, najdelikatniejszych, najspokojniejszych. One zupełnie nieświadomie mogą zrobić dziecku krzywdę, szczególnie małemu, które samo nie do końca rozumie jeszcze, w jaki sposób obchodzić się ze zwierzętami. 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska