Jak zmieniały się polskie seriale: Ranczo

14/07/2018

 

Ranczo jest jednym z najbardziej lubianych polskich seriali. Produkcja co prawda zakończyła się ponad dwa lata temu, jednak powtórki odcinków goszczą w telewizji do tej pory.

Wilkowyje to zwykła, a jednak niezwykła wieś

 Fotografia;YouTube/Ranczoman


Akcja serialu toczy się we wsi w województwie podlaskim. Wilkowyje to dość specyficzne miejsce. Życie toczy się tam własnym torem bez względu na to, co dzieje się na świecie. W pierwszych odcinkach można odnieść wrażenie, że akcja toczy się wiele lat temu. Poznajemy Wilkowyje w momencie, gdy Polska wchodzi do Unii Europejskiej. Mieszkańcy podchodzą do wszelkich zmian bardzo sceptycznie. Pewnego dnia do Wilkowyj przyjeżdża Amerykanka, która odziedziczyła po babci piękny dworek i zamierza osiedlić się tam na stałe. Wieś pokazana jest jako bardzo uboga, przynajmniej w pierwszym sezonach. Wszystko jest obskurne, a budynki wymagają generalnych remontów. Z czasem nie tylko bohaterowie serialu się zmieniają, ale przede wszystkim miejscowość. Dotacje unijne, zdecydowanie poprawiły wygląd Wilkowyj i stały się ważnym elementem całego serialu.
 

Zobacz także: Jak zmieniały się polskie seriale: Przyjaciółki
 

Wielkie przemiany bohaterów

 Fotografia:YouTube/serialetvp


Największą przemianę przez wszystkie sezony przeszła postać Solejukowej. W pierwszych odcinkach jest typową „matką Polką” – nie pracuje, zajmuje się dziećmi, jest zastraszana przez męża. Boi się wypowiadać swoje zdanie, zezwala na przemoc domową. Z każdym sezonem Solejukowa coraz bardziej się zmienia. Wspólnie z przyjaciółkami otwiera fabrykę, następnie zdaje maturę i idzie na studia, a w ostatnim sezonie zostaje nauczycielką w miejscowej szkole.


Kolejną postacią, która bardzo zmieniła się w ciągu całego serialu, jest Kusy. W pierwszych odcinkach był postrzegany jako bezdomny alkoholik. Pod wpływem miłości do Amerykanki postanawia zmienić swoje życie i stać się lepszym człowiekiem. I udaje mu się to. Kończy z nałogiem, wraca do swojej pasji i ciągle wspiera żonę w jej karierze zawodowej.

Małe zmiany w obsadzie

 Fotografia:YouTube/Ranczoman


Ranczo jest jednym z nielicznych seriali, w którym cała początkowa obsada zagrała razem do ostatniego odcinka. W ciągu dziesięciu sezonów do serialu dołączyło zaledwie kilku aktorów, a nie odszedł prawie nikt. Dzięki temu od samego początku do końca mogliśmy bacznie przyglądać się zmianom, jakie zaszły w życiu bohaterów, a także w ich charakterach. Nikt nie lubi, gdy nagle z jego ulubionego serialu powoli odchodzą aktorzy, na szczęście w „Ranczu” nic takiego nie miało miejsca. Nasi ulubieni bohaterowie zostali z serialem do końca.

 

Zobacz także: Jak zmieniały się polskie seriale: Barwy Szczęścia
 

Wątki się powtarzają, ale nie nudzą

 Fotografia:YouTube/serialetvp


W serialu „Ranczo” mamy do czynienia z wieloma wątkami, które się notorycznie powtarzały, a jednak nie wpłynęły negatywnie na odbiór całej produkcji. Głównym powodem tego jest fakt, że za każdym razem brali w nich udział inni bohaterowie. W ciągu dziesięciu serii w serialu oglądaliśmy szesnaście zdrad małżeńskich, sześć pożarów i sześć pobytów w więzieniu/areszcie.

Rosnąca popularność zmieniła serial

 Fotografia:YouTube/serialetvp


Początkowo „Ranczo” miało zakończyć się na 4. sezonie, w momencie ślubu Kusego i Amerykanki. Tak zakładały pierwsze scenariusze i pomysły na serial. Jednak w momencie, gdy każdy kolejny sezon notował coraz większą oglądalność, postanowiono bardziej urozmaicić losy wszystkich bohaterów. Serialowy wójt stał się senatorem, później przewodniczącym partii politycznej, a na końcu został wybrany na prezydenta. Jego cała kariera polityczna była bardzo realistycznie, a przy tym też zabawnie przedstawiona w serialu. Ten wątek stał się jednym z najbardziej lubianych w całej produkcji.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska