Nowoczesny romantyzm - Quebonafide dla fanek

22/06/2017

Quebonafide się nie zatrzymuje! Jego najnowszy album, „Dla Fanek Euforii”, to niewątpliwie strzał w dziesiątkę. Chaos, dynamika, a przede wszystkim - romantyzm w jego własnym stylu. Jest to siedem kawałków z ukrytą dedykacją dla fanek.

Czym znów zaskoczył nas Quebonafide? Na pewno specyficzną tematyką jednego z albumów - nie co dzień mamy okazję poznać bardziej romantyczną duszę rapera. Odsłania on specyficzny romantyzm. Idealnym przykładem jest tu numer „Bogini”, który doczekał się zmysłowego teledysku. Za sprawą producenta stojącego na straży dobrych bitów - FORXST’a, kilka kawałków z obu EP-ek nabrało też bardziej unikatowego klimatu. Pomijając oczywiście storytelling, który tak rzadko można spotkać u ciechanowskiego artysty.

Goście również stoją tu na wysokim poziomie. PlanBe zaakcentował swoją obecność mocną i osobistą zwrotką w kawałku „Kawa i xanax”. Wbrew obawom, jakie niosły za sobą zapowiedzi, młody raper przyzwoicie wpasował się w kierunku, jaki obrał Quebo w swoich numerach. Mowa tu o dynamice i chaotyczności, do jakich przyzwyczaił swoich fanów.

Czy raper słusznie postawił na początkujących kolegów? Okazuje się, że tak. Ryzykownie, lecz z przytupem. Oprócz wspomnianego wcześniej PlanuBe, jeden z kawałków dopieszcza Szopeen. Melancholijnie i leniwie. „Noc w noc” to raczej jeden z tych numerów, które wybrzmiewają w samochodzie podczas bezcelowej, nocnej (zbieżność słów jest tu kluczowa) przejażdżki.

O czym jeszcze warto wspomnieć? O bonusowym, przedpremierowym kawałku „Love”, który jest kunsztownym zakończeniem obu EP-ek. Osobista produkcja, która stanowi żywą dedykację. 

 

Quebonafide - ten rok jest zdecydowanie Twój.  

 

 

Korekta: Aleksandra Borkowska

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska