Trzy przyjemne sposoby na naukę języka angielskiego

04/09/2019

 

Zdaję sobie sprawę, że poradników w stylu: jak szybko i skutecznie nauczyć się języka angielskiego powstało już tysiące (i zapewne będą dalej tworzone) czy to w postaci internetowych artykułów, czy faktycznych materialnych książek. Jednak jako miłośniczka angielskiego, nie mogłam odmówić sobie możliwości podzielenia się z wami moimi (przyjemnymi) metodami nauki tego języka. Mam nadzieję, że zarówno Ci średnio zaawansowani, jak i Ci, którzy na co dzień nie miewają żadnych problemów z rozmową czy pisaniem po angielsku – znajdą coś dla siebie.

1. Oglądanie anglojęzycznych filmików na YouTube

 

Pewnie nie odkrywam Ameryki, zachęcając was do oglądania filmików na jednym z najbardziej znanych serwisów internetowych, ale – moim zdaniem – jest to naprawdę dobry (i przyjemny) pierwszy krok w stronę poszerzania swojej wiedzy z języka angielskiego. Filmiki, które oglądam można podzielić na dwa typy: takie, w których poznaje słownictwo raczej codziennego użytku np. daily vlogi czy chat videos oraz te bardziej przypominające „naukę” np. BBC Learning English 

 

Myślę, że jest to opcja najprostsza, nie wymagająca żadnych nakładów finansowych, ale też – dzięki temu, że twórców na YouTubie jest bez liku – sprawdzająca się zarówno w przypadku osób, które dopiero zaczynają naukę, jak i tych, którzy na co dzień czują się  „w nim” bardzo pewnie.

 

2. Czytanie anglojęzycznych książek bądź artykułów z angielskich stron internetowych

 

Ten sposób wymaga z pewnością dysponowania większą ilością czasu, a także wkładu finansowego. Jednak osobiście uważam, że inwestowanie w obcojęzyczne pozycje zawsze warte jest swojej (często niestety drogiej) ceny – przede wszystkim dlatego, że może zapewnić długotrwały proces nauki języka, bo chyba nie znalazł się jeszcze nikt, kto uczyłby się angielskiego i znał wszystkie słówka i wyrażenia. Poza tym, książka to słowo pisane, więc oprócz poznania znaczeń „nowych” wyrazów możemy bez problemu zapamiętać także pisownie danego słowa.

Drugim wariantem nauki poprzez czytanie, nie wymagającym raczej żadnego wkładu finansowego są strony internetowe z anglojęzycznymi artykułami - znów jako przykład podam BBC.

 

3. Słuchanie anglojęzycznych wywiadów z gwiazdami lub podcastów   

         

To „narzędzie” do nauki języka wydaje się być nieco trudniejszym niż dwa poprzednie, o których pisałam wcześniej. Głównie dlatego, że musimy przyzwyczaić nasze ucho do sposobu mówienia osoby, której słuchamy. Tembr głosu, szybkość mówienia – wszystko ma bardzo duże znaczenie i wpływa na to ile czasu zajmie nam całkowite zrozumienie słuchanego przez nas wywiadu. Jeśli nie lubicie wywiadów, możecie spróbować posłuchać podcastów. Moim zdaniem powinny być łatwiej „przyswajalne” – często głównie za sprawą bardzo wyraźnej dykcji prowadzącego. Obie opcje również możecie znaleźć w serwisie YouTube.

 

To już wszystkie moje przyjemne (i ulubione!) sposoby na naukę języka angielskiego. Mam nadzieję, że któryś i Wam przypadł do gustu. Pamiętajcie, żeby uczyć się jednego, wybranego akcentu - brytyjskiego bądź amerykańskiego. A Wy, słyszeliście bądź macie jakieś swoje sposoby na naukę angielskiego? 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska