5 lifehacków, które ułatwiają życie w sypialni

Były lifehacki w kuchni i w łazience. Czas na miejsce, w którym spędzamy najwięcej wolnego czasu, a mianowicie – na sypialnię. To tu odpoczywamy, pracujemy, czytamy, gramy, śpimy… Wszystko. Warto zadbać zatem, by ta przestrzeń była przyjemna dla oka i wprawiała nas zawsze w dobry nastrój, a poza tym była funkcjonalna.

Mała przestrzeń? Pokoje studenckie potrafią być naprawdę małe, a jeśli mieszka się w dwie lub więcej osób, nie ma często miejsca na trzymanie swoich rzeczy. Niezbędne będą organizery czy wieszaki, które w magiczny sposób sprawią, że dojdzie nam niesamowita ilość przestrzeni do wykorzystania. Zawieś haczyki na drzwiach i już masz dodatkowe miejsce na bluzy, albo przymocuj koszyki i przechowuj co chcesz (uważaj jednak, żeby nie wbiły się w ścianę od gwałtownego otwierania ;)). Kartonowe pudełka idealnie sprawdzają się wszędzie, możesz je przechowywać w łóżku, pod stolikiem, w szafie… Te ładniejsze postaw na półkach  zyskasz dodatkowe elementy wystroju.

 

Szare, smutne ściany? Nie muszą takie być! Jeżeli właściciel mieszkania nie wyrazi zgody na malowanie pokoju, możesz go ozdobić na najróżniejsze sposoby! Poprzyklejaj zdjęcia czy plakaty na taśmę malarską, zawieś obrazki, lampki ledowe i ociepl tym samym wnętrze. Albo przyklej specjalne naklejki na ścianę, których w Internecie znajdziesz tysiące! Może to być inspirujący cytat, kwiatki, dmuchawce, coś co lubisz. Te ozdoby są bardzo praktyczne, bo ich pielęgnacja to zaledwie przetarcie wilgotną szmatką, a ze zdjęciem nie ma większego problemu, bo nie uszkadzają ściany.

 

Problem z walającymi się po podłodze kablami? Kiedyś o mało nie zrzuciłam laptopa z biurka przez plątaninę wtyczek pod moimi nogami. Też was to spotkało? Jest bardzo prosty sposób na okiełznanie tuzina kabelków (oprócz schowania niepotrzebnych). Wystarczą klipsy biurowe przymocowane do krawędzi biurka (jak poniżej).

 

Uporczywie kurzący się dywan do wyczyszczenia to nie lada wyzwanie. Najgorzej jest, gdy mamy jeszcze czworonoga, który sierść zostawia wszędzie.  Same odkurzanie go na dłuższą metę nie wystarczy, a trzepanie raz w tygodniu też mija się z celem. W takim wypadku wykorzystaj zwykłą… ściągaczkę do okien! Niezwykle precyzyjnie usunie sierść czy kurz, a dywan będzie niemal jak nowy. Potem odkurz go jak zawsze i voilà!

 

Udekorowaliśmy i uporządkowaliśmy naszą sypialnię. Czas spać. Ale zaraz, czy łóżko nie powinno być świeże i pachnące? Zamiast wydawać nie wiadomo ile na płyny do prania, przygotuj proszek do pieczenia, miskę z wodą, gąbeczkę i odkurzacz. Najpierw odkurzaczem pozbądź się okruszków i paprochów, potem rozsyp na całym łóżku proszek do pieczenia, przy pomocy którego pozbędziesz się przykrych zapachów i roztoczy. Rozsypany proszek zostaw na dwie godziny. Zmyj go gąbeczką nasiąkniętą wodą, a resztki odkurz. Teraz możesz się cieszyć łóżkiem (prawie) jak nowym! ;)

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska