11 listopada – przewodnik nowoczesnego patrioty

10/11/2017

 

Jesteś dumny z niezłomności przodków, która doprowadziła do odzyskania niepodległości, ale jakaś część ciebie czuje się trochę pacyfistą? Ze wzruszeniem wstajesz na dźwięk hymnu, ale jakoś ci dziwnie w grupie oblepionej flagami i orzełkami? Czujesz się patriotą, ale równocześnie obywatelem świata? W takim razie mamy dla ciebie kilka alternatywnych pomysłów na Święto Niepodległości.

1. Teatr

Jeżeli nie lubisz marszów, pochodów czy biegów organizowanych 11 listopada to nadal możesz uczcić ten dzień w grupie, jednak w spokojniejszy sposób. Dla wejścia „w nastrój” wybierz jakiś spektakl z kanonu arcydzieł polskiej sztuki teatralnej.

 

2. Spacer historyczny

Poszukaj spacerów z licencjonowanymi przewodnikami, którzy oprowadzają grupy po różnych ciekawych miejscach. Dzięki temu dowiesz się czegoś o zawiłościach historii i mieście, w którym żyjesz i po prostu miło spędzisz czas. Zwykle są to darmowe spacery, jak np. ten: Fotospacer z #BankBPSMobilnie – Warszawa, spacer patriotyczny [KLIK].

 

3. Sztuka

Dokucza ci poczucie, że nigdy nie widziałeś płócien sławnych polskich malarzy? To jest doskonała okazja, by wizytą w muzeum uhonorować wielkie postaci świata polskiej kultury i sztuki.

 4. Pamięć o poległych

Wizyta na cmentarzu być może nie brzmi zachęcająco, jednak o tej porze roku cmentarze są naprawdę piękne – pełne płonących zniczy, kwiatów i kolorów jesieni. Może dodatkowo przeczytasz biografię jakiegoś Polaka, który zapisał się w historii złotymi zgłoskami?

 

5. Na ludowo

Choć zwykle 11 listopada nastraja refleksyjnie, to istnieje też sposób na to, by docenić polskość w całkiem wesołym stylu –uczestnicząc w potańcówce na ludowo. Jest coraz więcej zabaw, które przywołują polski folklor nie tylko w muzyce, ale i w modzie. ;) Uwaga dla dziewcząt: na takich potańcówkach zawsze znajdzie się kawaler, który poprosi do tańca, a nawet nauczy odpowiednich kroków. Brak ryzyka podpierania ścian!

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska