5 powodów, dla których warto przeczytać „Prostotę”

 

Można w zaledwie stustronicowej książce zawrzeć wszystkie wskazówki, dotyczące prostego i pięknego życia? Można! Nie potrzeba na to zbędnych słów, wystarczą te, które są esencją. Do tego parę pięknych zdjęć i gotowe – idealny poradnik „slow life”. Oto 5 powodów, dla których warto po niego sięgnąć.

„Prostota. Siła codziennych rytuałów” to książka australijskiej blogerki. Brooke McAlary na swoim blogu, jak i w książkach, namawia do zrzucenia z siebie zbyt wielu obowiązków, zatrzymania się i odkrycia, co w życiu naprawdę najważniejsze. Dlaczego warto przeczytać akurat „Prostotę”?

 

1. Dobra wiadomość dla tych, którzy nie lubią zbyt opasłych poradników. „Prostota” ma dokładnie 100 stron (bez spisu treści), a po brzegi wypełniona jest wartościową treścią. Niektóre poradniki są w postaci wielkich tomów, przez które ciężko przebrnąć, a jak już się to zrobi, nie pamięta się początku. W tym przypadku nie będzie takiego problemu.

 

 

2. Piękne cytaty, którymi autorka urozmaiciła treść. Nic tylko spisywać i wieszać na tablicy korkowej, by codziennie przypominały o tym, że warto zwolnić i dać sobie na luz. Wszyscy minimaliści to potwierdzą.

 

„Prawdziwa tajemnica szczęścia to autentyczne zainteresowanie dla każdego szczegółu codziennego życia”.

~William Morris (angielski malarz i pisarz) ~

 

3. Proste i zarazem piękne wydanie. Bywają książki o minimalizmie, które są przeładowane ozdobnikami, tutaj tego nie ma. Co nie znaczy, że jest schematyczna i nie przyciąga wzroku. Sama okładka jest nieco tajemnicza i zachęca do zajrzenia. A w środku – czytelny i elegancki font, kolorowe strony z najważniejszymi treściami i zachwycające fotografie samej autorki.

 

 

4. Siedem prostych kroków do lepszego życia. Czy tyle wystarczy? Zdziwisz się, drogi czytelniku, jak niewiele trzeba, żeby Twoje życie było pełniejsze, a dni bardziej radosne i wypełnione rzeczami, które autentycznie sprawiają Ci przyjemność. Wystarczy kilka 7 prostych rzeczy (5 rutuałów i 2 rytmy), a Twoje poranki czy wieczory będą lepsze niż kiedykolwiek. Ponadto zaczniesz dostrzegać piękno w najbardziej pragmatycznych rzeczach, na których nigdy nie zwróciłbyś uwagi. Świat jest taki piękny, wystarczy się rozejrzeć.

 

5. Zawiera nieskomplikowane ćwiczenia, które są pierwszym krokiem ku wypracowaniu w sobie rytuałów i rytmów proponowanych przez autorkę. Wystarczy kartka i długopis. Wykonuj je krok po kroku, regularnie, a szybko wejdą Ci w krew.

 

Dziękujemy Wydawnictwu Literackiemu za egzemplarz recenzencki. :)

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska