„Projekt miłość” kluczem do udanego związku [recenzja]

 

Relacje damsko-męskie nie są łatwe. Często wydaje nam się, że wszystko samo się dobrze ułoży, a my musimy tylko usiąść i poczekać na „lepsze czasy”. Z tego błędu skutecznie wyprowadzi Was autorka książki „Projekt miłość” – Karolina Krauze.

Karolina ma prawie trzydzieści lat i od kilku lat prowadzi bloga „Rozwiedziona.pl”. Jako doświadczona przez życie kobieta chciała pokazać innym, że rozwód to nie koniec świata, że można żyć dalej i przede wszystkim – lepiej. Na jej blogu można znaleźć mnóstwo porad dotyczących związków i samorealizacji. Zainspirowana historiami swoich czytelniczek, postanowiła napisać poradnik z prawdziwego zdarzenia, który dedykowany jest każdej kobiecie, która chciałaby coś zmienić w swoim związku, domu, życiu. Czy jej się to udało?

 

 

Jakie są współczesne kobiety?

Pierwsze cztery (z siedmiu) części książki poświęcone są kobiecie. Krauze zdefiniowała kilka typów kobiet, dokładnie je charakteryzując, by każda z nas mogła odnaleźć tam siebie. Te kobiety mają zalety, ale mają też swoje wady, o których autorka nie boi się mówić. Jest tak prostolinijna i szczera w swoich wypowiedziach, że nierzadko może budzić sprzeciw i wręcz oburzenie czytelniczki, ale po chwili namysłu każda stwierdzi, że Krauze ma rację. Dlaczego? Bo nie owija w bawełnę, przedstawia sprawy jasno i nie cacka się. Wytyka wprost błędy, które sama kiedyś popełniała i nie boi się do tego przyznać. Proponuje zmiany i sugeruje, ale nie narzuca, co możesz zrobić, by było Ci lepiej.

 

Mężczyzna idealny

Niektóre z nas uśmiechną się z drwiną pod nosem. Nie ma mężczyzn idealnych. Tak jak i nie ma kobiet idealnych. Karolina nie tylko opisuje typy mężczyzn, na których możemy trafić, ale też przestrzega przed tymi najgorszymi i otwiera oczy zakochanym kobietom. Bo Ty możesz nie widzieć tego, jak destrukcyjny wpływ ma na Ciebie Twój ukochany, ale gdy o tym przeczytasz… sprawa może być łatwiejsza. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, czy akurat ten mężczyzna jest dla Ciebie stworzony, czy aby na pewno jest tak wspaniały, za jakiego go uważasz – zapoznaj się z typami scharakteryzowanymi przez autorkę i sama wyciągnij wnioski. A obiecuję, że mogą być dość ciekawe.

 

 

Porady na temat związków

Łatwo jest mówić, trudniej działać. Czytając „Projekt miłość” można odnieść wrażenie, że autorka kreuje się na eksperta i wszechwiedzącą specjalistkę do spraw związków. Uwierz mi – jest tak. Z Rozwiedzioną miałam pierwszy raz do czynienia przy okazji recenzji tej książki i zapowiada się „dłuższa znajomość”. Krauze niejako uwiodła mnie przede wszystkim swoją szczerością i dosadnością. Ona nie pogłaszcze Cię po głowie i nie powie, że świat jest taki beznadziejny, a Ty biedna, tylko śmiało wytknie Ci błędy, ale z jak najszczerszymi intencjami. Wiele kobiet boi się wprost mówić koleżankom o tym, co być może robią źle, a całą winę zrzucają na mężczyzn. Otóż drogie panie, nie zawsze to mężczyzna jest wszystkiemu winien i pora to sobie uświadomić. Owszem, zdarzają się sytuacje, że faktycznie jesteśmy bogu ducha winne, ale mamy wolną wolę, mamy moc sprawczą i możemy coś zrobić ze swoim życiem, by było lepiej. To właśnie jest kwintesencją tego poradnika, który szczerze polecam do przeczytania, najlepiej dwa razy.

 

Dziękujemy Wydawnictwu Znak za egzemplarz recenzencki.

 

Zdjęcia: Jana Kołodziej

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska