Prezenty dla Babci i Dziadka. Co im podarować z okazji ich święta?

 

21 i 22 stycznia to wyjątkowe daty, podczas których wyrażamy wdzięczność naszym kochanym babciom i dziadkom. Z tej racji sprawiamy im drobne upominki, które mają świadczyć o naszej miłości i pamięci. Oto kilka propozycji, które powinny im przypaść do gustu.

Kwintesencją Dnia Babci i Dziadka jest okazanie naszym bliskim wdzięczności, za to kim dla nas są i co robią. Podziękowanie za spędzony czas, opiekę, wspólne lepienie pierogów, dokarmianie, poranne kakao, troskę, dzielenie się doświadczeniem, pomocne rady i wiele, wiele innych. Najwspanialszym prezentem dla babć i dziadków będzie czas, który im poświecimy. Z okazji ich święta możemy zabrać ich do kawiarni czy restauracji, zaprosić do siebie do domu czy zaplanować inną formę wspólnego spędzenia dnia. Dodatkiem do tak zaplanowanego świętowania może być jakiś upominek, który sprawi im przyjemność.

 

 Fotografia: pixaby.com

 

Odrobina wspomnień

Dziadkowie na pewno ucieszą się z prezentów sentymentalnych, które przywołają miłe wspomnienia. Warto więc, wykorzystać wspólne zdjęcia, również te archiwalne do przygotowania ciekawego prezentu. Możemy zaprojektować fotoksiążkę bądź spersonalizowany kalendarz z rodzinnymi fotografiami.

 

 Fotografia: pixaby.com

 

Na zdrowie

Im człowiek starszy, tym wzmagają się jego problemy zdrowotne. Aby temu zapobiec, możemy podarować babci i dziadkowi preparaty witaminowe wzmacniające organizm i pracę serca. W trosce o prawidłowe parametry możemy kupić ciśnieniomierz, który pozwoli na samodzielne kontrolowanie ciśnienia.

 

 Fotografia: pixaby.com

 

Zobacz także: Za co kochamy babcię i dziadka?

 

Na ciepłe wieczory

W pewnym wieku, człowiek zaczyna inaczej odczuwać temperaturę, stąd starsi często skarżą się na zimno. Wychodząc temu naprzeciw, podarujmy naszym kochanym seniorom ciepły koc, być może elektryczny bądź termofor, który przyjemnie ich rozgrzeje. Babcie i dziadkowie swoje święto obchodzą w środku zimy, choć te ostatnio są łagodne, możemy kupić im rękawiczki bądź eleganckie szaliki.

 

 Fotografia: pixaby.com

 

W domowych pieleszach

W nawiązaniu do poprzedniej kategorii możemy zdecydować się na miękkie, flanelowe piżamy, które przydadzą się każdemu. A będą jak znalazł na wyjazd, na przykład do sanatorium. Do tego ciepłe kapcie i zestaw na jesienno-zimowe wieczory gotowy.

 

 Fotografia: pixaby.com

 

Kosmetyki

To uniwersalny, a przede wszystkim praktyczny prezent. Na przedzie kosmetyków, które możemy podarować dziadkom, plasuje się mocno nawilżający krem do rąk, doskonały do delikatnej skóry. Dla dziadka wybierzmy akcesoria do golenia. Znając nawyki i zapotrzebowania naszych dziadków, sami najlepiej ocenimy jakie kosmetyki są im potrzebne.

 

  Fotografia: pixaby.com

 

Spersonalizowane dodatki

W ofercie wielu sklepów znajdziemy upominki specjalnie przygotowane na tę okazję. Najczęściej znajduje się na nich napis bądź dedykacja oznajmiająca dla kogo jest to prezent. Wśród nich znajdziemy pudełka na szpargały, etui na okulary, breloki, magnesy, fartuchy kuchenne czy notesy. Możemy również zamówić spersonalizowane prezenty wzbogacone o napis z imieniem naszych dziadków, np. Przepiśnik babci Zosi.

 

Zobacz także:

 

Zestaw herbaciany

Wśród spersonalizowanych dodatków znajdują się również kubki i filiżanki z napisem „Dla kochanego/ej Dziadka/Babci”. Do takiego kompletu możemy dołożyć ładnie zapakowany zestaw różnych herbat czy zaparzacze, i prezent gotowy.

 

 Fotografia: pixaby.com

 

DIY

Młodsze wnuki często przygotowują dla dziadków laurki czy inne upominki DIY. Jeśli mamy zdolności manualne bądź kulinarne, również możemy coś takiego przygotować wzorując się na tutorialach, które znajdziemy w Internecie. Prezent zrobiony własnoręcznie cieszy jeszcze bardziej. Najlepiej naszych dziadków znamy my sami, pomyślmy więc przez chwilę, co najbardziej sprawi im przyjemność. Zastanówmy się z czego się ucieszą i co im się przyda. A przede wszystkim poświęćmy im swój czas, bo dla nich to najbardziej drogocenny prezent.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska