Podaruj radość mieszkańcowi Lublina

 

Obchody 700-lecia Lublina to niewątpliwie bardzo wyjątkowe wydarzenie. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji zorganizowanych przez władze miasta z okazji tej doniosłej rocznicy. Ostatnio furorę robi jednak oddolna inicjatywa, która angażuje mieszkańców Lublina do podarowania komuś czegoś za darmo.

„Prezent dla Lublina” – tak nazywa się cała akcja. Choć pierwsze wzmianki o niej pojawiły się przeszło rok temu, to właśnie teraz najwięcej się o niej mówi. Głównie z powodu tajemniczych paczek, pozostawianych w różnych miejscach. Kilka dni temu media lubelskie rozpisywały się o incydencie pod Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II – w sprawie pozostawionej paczuszki interweniowała policja i pies tropiący ładunki wybuchowe. Okazało się jednak, że to jeden z prezentów, a w środku były podarki od lubelskich artystek (zakładki, notesy czy świeczki).

 

 

Pomysłodawcą jest Darek Figura z Fundacji TEAM Teatrikon.

 

Jak przyłączyć się do akcji? Nic prostszego! Zastanów się, co mógłbyś podarować komuś innemu. Być może to rzecz, np. własnoręcznie zrobiony szalik, a może masz firmę, która prowadzi szkolenia, czy szkołę tańca i mogłaby zaoferować darmowe usługi? Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia! Nawet najmniejszy gest może sprawić komuś nieopisaną radość. Wybierz osobę, której chciałbyś to podarować (może to być także ktoś przypadkowy) i zgłoś swój prezent na www.prezentdlalublina.pl. W formularzu zamieszczonym na stronie m.in. wpisz tytuł, wybierz rodzaj prezentu oraz scharakteryzuj go krótko. Tym samym dasz znać wolontariuszom, którzy uwiecznią ten moment i pokażą innym. Potem promuj swój prezent w mediach społecznościowych, nie zapominając o hashtagach #dlaLublina i #Lublin700, i koniecznie podziel się nim na fanpage’u Prezent dla Lublina. Oczywiście nie jest to warunek konieczny, ale pamiętaj, że im więcej osób się dowie, tym więcej się zainspiruje, weźmie udział i podaruje radość innym.

 

 

W Centrum Kultury w Lublinie 3 grudnia odbędzie się uroczysta gala, podczas której nastąpi podsumowanie akcji, wręczenie pamiątkowych odznak i wybranie najlepszych prezentów.

 

Pokrewną inicjatywą jest również „List do sąsiada”Tutaj z kolei chodzi o napisanie listu, długiego czy krótkiego – to zależy od ciebie, i pozostawienie go w specjalnych skrzynkach na terenie całego miasta. W liście opisz swoją przygodę z Lublinem, a może przedstaw się i daj poznać innym? Listy mają być do anonimowego odbiorcy, ale sam możesz się podpisać. Cała zabawa polega na przypomnieniu, jak wspaniałe jest pisanie listów i jaką radość sprawia ręcznie napisana kartka zamiast sztampowego sms-a.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska