Premiery serialowe na kwiecień. Te produkcje warto obejrzeć

 

Nadszedł kwiecień, a wraz z nim pierwsze naprawdę ciepłe dni, zachęcając do wyjścia na spacer, na rower czy nad rzekę. Stacje telewizyjne i serwisy streamingowe jednak nie wybierają się na żadne wakacje i w kwietniu możemy liczyć na mnóstwo premier i powrotów serialowych, przez które nie będziecie chcieli oderwać się od ekranu! Wybrałam dla was 7 najciekawszych propozycji, o których już za chwilę będzie bardzo głośno!

The twillight zone, premiera 1 kwietnia

 

 Źródło: https://www.youtube.com/channel/UC3aBzpci4sqcocu7uibFfUw/videos

 

Jesteśmy ostatnio świadkami prawdziwego renesansu gatunku, jakim jest horror, a jedną z czołowych postaci tego odrodzenia stał się Jordan Peele. Po oscarowym „Uciekaj!” i niedawno wypuszczonym „To my”, które zbiera świetne recenzje, twórca nie zwalnia tempa. Tym razem wciela się w rolę enigmatycznie brzmiącego „Narratora” w nowej produkcji CBS. Sądząc po sukcesie dwóch horrorów Peele’a, możemy się spodziewać, że jeśli on się w coś angażuje, stanie się to niekwestionowanym hitem. Dwa pierwsze odcinki zostały już wypuszczone, pozostaje tylko się o tym przekonać! Trailer wygląda naprawdę obiecująco.

 

Chilling adventures of Sabrina, sezon 2, premiera 5 kwietnia

 

 Źródło: https://www.youtube.com/user/NewOnNetflix/videos

 

Po sitcomie z lat 90 przyszedł czas na o wiele bardziej upiorną wersję historii o nastoletniej pół-czarownicy, ambitnej i buntowniczej Sabrinie z czarnym kotem u boku. Chociaż serial oscyluje wokół gatunku teen dramy, to spotyka się z wieloma pozytywnymi recenzjami także ze strony osób dorosłych. Wpływ na to ma niebanalna historia, sceny, które naprawdę mogą wystraszyć i genialne charaktery postaci (dynamika między ciotkami Sabriny to jeden z najlepszych elementów komediowych serialu!). Funkcjonowanie świata, w którym żyją bohaterowie ma też silne znaczenie symboliczne, a sposób ukazania kościoła Szatana nie pozwala uwolnić się od skojarzeń z wieloma religiami, co – wbrew pozorom – również wprowadza naprawdę komiczne momenty. Pozycja obowiązkowa!

 

Obsesja Eve, sezon 2, premiera 7 kwietnia

 

 Źródło: https://www.youtube.com/user/BBCAmericaTV/videos

 

Powiew świeżości wśród thrillerów! Historia obsesji dwóch kobiet, prowadzenia śledztwa i szaleńczej pogoni jednej bohaterki za drugą brzmi jak niezbyt oryginalny schemat narracyjny, ale ten serial wymyka się wszelkim znanym tropom fabularnym. Interesujące i nieoczywiste główne bohaterki napędzają historię, a wielowątkowość i niejednoznaczne relacje tylko wbijają w fotel jeszcze mocniej. Trafne wydają się skojarzenia z serialowym Hannibalem, ale „Obsesja Eve” to produkcja, która broni się sama. Obowiązkowa pozycja dla fanek i fanów mocnych wrażeń, skomplikowanych psychologicznie bohaterów i historii opowiadanych z perspektywy kobiet.

 

Special, premiera 12 kwietnia

 

 Źródło: https://www.youtube.com/user/NewOnNetflix/videos

 

Po dużym sukcesie „Atypowego”, serialu o nastolatku ze spektrum autyzmu, który próbuje funkcjonować jak reszta jego rówieśników, Netflix nie rezygnuje z poruszania trudnych tematów w swoich produkcjach. Już w kwietniu w serwisie będzie można obejrzeć „Special”, nową komedię opowiadającą o młodym mężczyźnie z lekkim porażeniem mózgowym, który decyduje się na budowanie tożsamości społecznej jako ofiara wypadku samochodowego. Serial ma dotyczyć również innych problemów społecznych, takich jak homofobia, rasizm czy fatshaming, a jego producentem jest Jim Parsons, znany z kultowej roli Sheldona w „Teorii wielkiego podrywu”.

 

Gra o tron, premiera 14 kwietnia

 

 Źródło: https://www.youtube.com/user/GameofThrones/videos

 

Tego serialu nie trzeba nikomu przedstawiać! Fani wielowątkowej serii fantasy oczekują na 14 kwietnia już od momentu ogłoszenia tej daty jako dnia premiery. 8 sezon jest wyjątkowy – to bowiem także ostatni, finałowy sezon historii, a to oznacza, że w końcu wyjaśnią się nurtujące fanów od lat kwestie, w tym najważniejsza – komu uda się zasiąść na żelaznym tronie? To także koniec pewnej epoki i nie ulega wątpliwości, że stacja HBO będzie miała twardy orzech do zgryzienia, próbując zapełnić lukę po tak kasowej produkcji. Miejmy nadzieję, że rolę Gry o Tron przejmie coś równie nietuzinkowego, co zaangażuje przed ekrany miliony widzów. Na razie jednak przed nami jeszcze 6 odcinków wbijającego w fotel widowiska fantasy!

 

Scenki z życia, sezon 4, premiera 18 kwietnia

 

 Źródło: https://www.youtube.com/user/CBS/videos

 

Zdecydowanie zbyt mało znany, dość niezależny serial komediowy o perypetiach rodziny Short. Sam pomysł na fabułę wydaje się mało oryginalny, ale niewątpliwie jest to produkcja, której warto dać szansę, zwłaszcza w dobie zalewu rynku serialowego thrillerami, kryminałami i sci-fi. Młoda obsada aktorska, raczej mało znana pozwala unikać wrażenia, że gdzieś już się to wszystko widziało. Porównywana do „Modern Family” obyczajowa historia rodzinna to coś w sam raz na spokojne wieczory na kanapie w towarzystwie popcornu, kiedy kwietniowa aura nie wyda wam się zbyt sprzyjająca.

 

The 100, sezon 6, premiera 30 kwietnia

 

 Źródło: https://www.youtube.com/user/CWtelevision/videos

 

Jedna z najbardziej znanych produkcji sci-fi ostatnich lat! „The 100” od 2014 roku doczekało się 5 sezonów i takiej samej ilości zwolenników, co krytyków. Zarzuca mu się nierealność, infantylność i niekonsekwencję, a z drugiej strony mówi się o prekursorstwie produkcji, młodych talentach aktorskich i szerokiej tematyce. Pozostaje sprawdzić to na własne oczy, bo 6 sezon serialu na pewno nie przejdzie bez echa wśród odbiorców popkultury. Zwłaszcza, że historia o ludziach próbujących stworzyć społeczeństwo po wojnie nuklearnej to jeden z najciekawszych pomysłów fabularnych w świecie science fiction.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska