Seriale 2018: nowości od Netflixa, HBO i Showmaxa na październik

28/09/2018

 

Nadeszła jesień, a wraz z nią chłodniejsze i dłuższe wieczory. To czas, w którym wszystko sprzyja spędzaniu czasu w domu, a tym samym oglądaniu. Jesienią królują seriale, a stacje telewizyjne i platformy internetowe doskonale o tym wiedzą.

Szkoła dla elity

 Fotografia: YouTube/Netflix Polska


Będzie to już druga hiszpańska produkcja w dorobku Netflixa. Las Encinas to najbardziej elitarna szkoła w całym kraju. Uczęszczają do niej dzieci z wyższych sfer. Pochodzą z bajecznie bogatych domów, w których nie brak niczego, a wszędzie widać wszechobecny przepych i majątek. Po trzęsieniu Ziemi, które zniszczyło pewną szkołę państwową, do Las Encinas trafia troje ubogich dzieci. Nowi uczniowie nie są akceptowani w elitarnej społeczności uczniowskiej. Dzieci są prześladowane i każdego dnia cierpią z powodu obelg oraz braku tolerancji. Niemiła atmosfera i ciągle zaogniający się konflikt doprowadzają do morderstwa. Serial dobitnie przedstawia zderzenie dwóch światów. Ludzi, którzy mają wszystko i tych, którzy nie mają nic. Inny światopogląd, inne doświadczenia i zupełnie inny kręgosłup moralny. Serial zadebiutuje na platformie Netflix 5 października.

 

Nawiedzony dom na wzgórzu

 Fotografia: YouTube/tuczytam


Serial jest adaptacją powieści Shirley Jackson o tym samym tytule. To opowieść o rodzeństwie, które dorastało w najbardziej nawiedzonym domu w całym kraju. O tym budynku krążą legendy. Rodzice straszą nim swoje niegrzeczne dzieci, a dorośli ciągle patrzą na niego z przerażeniem. Obecnie rodzeństwo jest już dorosłe, każde z nich ma swoje życie, ale nadal zmagają się z przeszłością oraz tym, co przeżyli. Pewnego dnia ponownie się spotykają i postanawiają w końcu stawić czoła demonom z dzieciństwa oraz traumie. Jak się szybko okazuje, większość ich problemów i rzeczy, których się boją, żyje tylko w ich głowie. Jednak nie wszystkie – nawiedzony dom na wzgórzu nie bez powodu cieszy się taką, a nie inną opinią. Serial będziemy mogli oglądać od 12 października na platformie Netflix.

 

Zobacz także: Najlepsze seriale Netflixa. Te produkcje pochłoną was bez reszty!
 

Kemping

 Fotografia: YouTube/V Promo 360


Jest to komediowa propozycja od HBO. Serial przedstawia historię grupy przyjaciół, którzy z okazji 45. urodzin jednego z nich wybierają się na tytułowy kemping. Wyjazd ma być okazją do powspominania dawnych czasów, odnowienia znajomości, oderwania się od codzienności. Szybko jednak okazuje się, że nic nie jest takie, jak przypuszczali. Kemping, zaplanowany jako pełna radości, wyjątkowa forma świętowania, zmienia się w prawdziwy test przyjaźni dla wszystkich jego uczestników. Część z nich pozna się wzajemnie na nowo z zupełnie innej strony.

 

Ślepnąc od świateł

 Fotografia: YouTube/HBOPOLSKA


Polski serial, który oglądać będziemy mogli od 27 października na kanale HBO. Produkcja skupia się wokół postaci Kuby (w tej roli debiutujący Kamil Nożyński), będącego znanym warszawskim dilerem. Prowadzi on bardzo ryzykowne, ale również tajemnicze życie. Nikt nie ma pojęcia, kim jest, czym się zajmuje ani skąd pochodzi. Ludzie wiedzą jedynie, że to przystojny mężczyzna, który jeździ drogim samochodem i ubiera się w markowe ciuchy. Poza tym nic. Jednak, mimo że nikt nie zna Kuby, on zna wszystkich. Sprzedaje narkotyki całej warszawskiej elicie: politykom, celebrytom, aktorom, muzykom. Ciągle obraca się wśród największych polskich gangsterów. Mężczyzna jest zmęczony życiem, jakie prowadzi. Pragnie zmian. Jedyna bliska mu osoba to przyjaciółka Pazina. Pewnego dnia Kuba postanawia rzucić wszystko i wyjechać. Kupuje dwa bilety w jedną stronę do Argentyny. Do podróży został mu tydzień, jednak sprawy komplikują się, gdy z więzienia wychodzi Dario (Jan Frycz). Dochodzi do konfrontacji między Kubą a gangsterem. Diler musi tymczasowo porzucić plany i rozliczyć się z własną przeszłością, a także zawalczyć o przyszłość.

 

Zobacz także: Najlepsze seriale historyczne


Pełna lista premier seriali w październiku:

1 październik
12 małp – sezon 3. (Netflix)
Teen Wolf: Nastoletni wilkołak – II cz. sezonu 6. (Netflix)

5 październik
Szkoła dla elit – sezon 1. (Netflix)

9 październik
Flash – sezon 5. (The CW)

11 październik
Supernatural – sezon 14. (The CW)
Kroniki Shannary  sezon 2. (Netflix)

 

12 październik
Nawiedzony dom na wzgórzu – sezon 1. (Netflix)
Blindspot: Mapa zbrodni – sezon 4. (NBC)

 

14 październik
Supergirl – sezon 4. (Netflix)

 

15 październik
Kemping  sezon 1. (HBO)

 

19 październik
Marvel: Daredevil – sezon 3. (Netflix)

 

24 październik
Bodyguard – sezon 1. (Netflix)

25 październik
Great News – sezon 2. (Netflix)

26 październik
Chilling Adventures of Sabrina – sezon 1. (Netflix)
Castlevania – sezon 2. (Netflix)
Wampiry: Dziedzictwo – sezon 1. (HBO)

27 października
Ślepnąc od świateł – sezon 1. (HBO)

Cotygodniowe premiery nowych odcinków w październiku (Netflix):
Zadzwoń do Saula – sezon 4.
Dobre Miejsce  sezon 3.
Riverdale – sezon 3.
Dynastia – sezon 2.
Black Lightning – sezon 2.
DC’s Legends of Tomorrow – sezon 3.
Sposób na morderstwo – sezon 4.
Arrow – sezon 5.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska