Premiery płyt – przegląd sierpniowych zapowiedzi muzycznych

30/07/2018

Lato trwa nadal, a druga połowa wakacji przyniesie ze sobą nie tylko nowe przygody, ale również kolejne premiery na rynku muzycznym. Poniżej prezentujemy wybrane dziesięć pozycji, które pojawią się na sklepowych półkach w nadchodzącym miesiącu.

W zestawieniu tym zastosowano układ chronologiczno-alfabetyczny, by uniknąć wszelakich subiektywnych aluzji co do ważności i wyższości jednego wydawnictwa nad pozostałymi.

 

1. Bob Dylan – „Live 1962-1966: Rare performances from the copyright collections”

Data premiery: 10.08.2018

 

Album ten składa się z dwóch krążków, które zawierają dotąd niepublikowane i trudno dostępne nagrania z koncertów tego amerykańskiego artysty zagranych w latach 1962-1966. Całość zawiera 29 utworów (13 na pierwszej płycie, a 16 na drugiej). Fani odnajdą na nim zarejestrowane wykonania m.in.: „It’s alright, Ma (I’m only bleeding)”, „Gates of Eden”, „She belongs to me”, „Blowin’ in the wind”, „Seven Curses”, „Masters of war” i wiele, wiele innych znanych kompozycji.

 

 

2. Elvis Presley – „Where no one stands alone”

Data premiery: 10.08.2018

 

Kompilacyjny krążek tego amerykańskiego piosenkarza i aktora składa się z 14 utworów. Nagrano do nich nowe partie instrumentalne i chóralne, które wykonują dawni współpracownicy Króla Rock’n’rolla. Na albumie będzie można usłyszeć także śpiew jego córki – Lisy Marii Presley. Wśród kompozycji znalazły się m.in.: „Saved”, „Stand by me”, „You’ll never walk alone” czy „Amazing grace”.

 

 

3. James Horner The Classics”

Data premiery: 10.08.2018

 

Najlepsze utwory kompozytora muzyki filmowej wykonują: 2Cellos, The Piano Guys, Lindsey Stirling, Amy Dickson, Lavinia Meijer, Tina Guo, Alexis Ffrench oraz Craig Ogden. W gronie 14 ścieżek znalazły się doskonale znane: „My heart will go on” z „Titanica”, „Rooftop kiss” z „Niesamowitego Spider-Mana”, „For the love of a princess” z „Braveheart” czy „I see you” z „Avatara”. James Horner współpracował między innymi z takimi reżyserami jak: James Cameron, George Lucas, Steven Spielberg, Oliver Stone czy Mel Gibson. Kompozytor w wieku 61 lat zginął 22 czerwca 2015 roku w katastrofie lotniczej samolotu Embraer EMB 312 Tucano.

 

 

4. Jason Mraz – „Know.”

Data premiery: 10.08.2018

 

Dwukrotny laureat nagrody Grammy pochodzący ze Stanów Zjednoczonych Jason Mraz, prezentuje już szósty materiał studyjny. Promuje go singiel pt. „Have it all”, przy produkcji której wspomagali go David Hodges (współpracujący m.in. z Kelly Clarkson oraz Christiną Perri) i JKash (współpracujący m.in. z Maroon 5 i Charliem Puthem). Na krążku znajdzie się 10 utworów utrzymanych w klimacie popowo-rockowym.

 

 

5. Kodaline – „Politics of living”

Data premiery: przesunięta na 28.09.2018

 

Trzeci album w swoim dorobku przedstawia irlandzki zespół indie-popowy. Krążek promują single: „Brother”, „Follow your fire” oraz wydany trzy tygodnie temu utwór „Shed a tear”. Oprócz nich będzie można posłuchać dziewięciu innych piosenek. Grupa do tej pory sprzedała ponad półtora miliona płyt, a ciepły odbiór przez fanów powyższych singli zapowiada kolejny sukces. Data premiery została przełożona na 28.09.2018 roku.

 

 

6. „Tylko polskie przeboje – Kanon”

Data premiery: 10.08.2018

 

O kolekcję piosenek polskiej muzyki rozrywkowej pokuszono się w serii „Tylko polskie przeboje”. Na kompilacji znajdziemy 18 utworów wykonanych przez takich artystów jak: Hey („Teksański”), Lady Pank („Mała Lady Pank”), Renatę Przemyk („Babę zesłał Bóg”), Kasię Kowalską („Oto ja”), Wilki („Son of the blue sky”), Edytę Bartosiewicz („Ostatni”), Kombi („Nasze randez-vous”) czy Myslovitz („Krótka historia o miłości”). Z tej serii również tego dnia będą mieć premierę kompilacje „Młode gwiazdy” i „Retro”.

 

 

7. Armin van Buuren – „A state of trance: Ibiza”

Data premiery: 24.08.2018

 

Holenderski DJ zaprezentuje kolejne klubowe nagrania na dwóch nośnikach CD. Pierwszy z nich, według zapewnień, oczaruje słuchaczy aurą gorącej, słonecznej plaży, natomiast drugi – klimatem tanecznego, dyskotekowego klubu. Łącznie na album składa się 41 zremiksowanych ścieżek. Zostały one wcześniej przygotowane między innymi przez: Allena Wattsa, Heatbeat, Chrisa Schweizera, Kyau i Alberta, Super8 & Tab oraz Richarda Duranda. Ponadto można odnaleźć tam kilka nowości autorstwa samego Armina.

 

 

8. Blue Café – „Double Soul”

Data premiery: 24.08.2018

 

W tym roku łódzki zespół założony w 1998 roku przez Pawła Rurak-Sokala wydaje siódmy album. Przez 20 lat swojej działalności zdobył wiele nagród, platynowych oraz złotych płyt. Nowy materiał ma być przepełniony pięknymi melodiami i nietuzinkowymi aranżacjami, przez co jego twórcy określają go najbardziej świadomym. Składa się na niego 12 polsko-angielskich utworów.

 

 

9. Jonathan Jeremiah – „Good day”

Data premiery: 31.08.2018

 

Brytyjski piosenkarz ogłosił premierę swojego czwartego albumu na ostatni dzień miesiąca. Lektura książki Josepha Campbella pt. „The hero with a thousand faces” zainspirowała artystę do skomponowania tytułowej piosenki. Opowiada ona o najszczęśliwszych chwilach, jakie wydarzyły się w życiu Jonathana w przeciągu trzech minionych lat. Na całość krążka składa się 11 utworów.

 

 

10. Passenger – „Runaway”

Data premiery: 31.08.2018

 

To już dziesiąta płyta tego młodego brytyjskiego wokalisty i kompozytora (dziewięć solowych i jedna wydana z zespołem, który rozpadł się w 2009 roku). Album zarejestrowano w jego ojczystym kraju oraz w Australii pod okiem producenta Chrisa Vallejo. Na krążku nie zabraknie mandoliny ani banjo. Wersja zwykła liczy 10 utworów, natomiast Deluxe Edition wzbogacona została o drugi nośnik, na którym można odnaleźć akustyczne aranżacje zarejestrowane w kwietniu bieżącego roku.

 

 

Zobacz także: Premiery płyt – przegląd lipcowych zapowiedzi muzycznych

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska