Najbardziej wyczekiwane gry lutego

01/02/2017

 

Luty jako miesiąc ferii zimowych idealnie nadaje się na testowanie świeżo wydanych gier. Dwie premiery jednak wychodzą nietaktownie w Walentynki, chociaż z drugiej strony... romantyczny wieczór przed konsolą? Przyznacie, że niewiele jest bardziej oryginalnych pomysłów na randkę. 

Husk (PC) – 2 lutego

Ci, którzy mile wspominają takie gry jak: Alone in the Dark czy Silent Hill, nie powinni narzekać i na ten tytuł. Jest to survival horror, w którym eksplorujemy miasteczko Shivercliff, gdzie na głównego bohatera czekają typowi dla horroru wrogowie. Mroczny klimat oprawy graficznej doskonale przedłuża ścieżka dźwiękowa wykonana przez polskiego kompozytora muzyki do gier – Aleksandra Reikowskiego.

NiOh (PS4) – 8 lutego

Najkrócej można by tę grę opisać, jako "Wiedźmin made in Japan". W grze kierujemy samurajem, a akcja dzieje się w XVI-wiecznej Japonii. Za przeciwników mamy przeważnie ludzi, ale nie tylko. W mieczu jest zaklęta moc, dzięki której możemy pokonać tych, którzy nie zaliczają się do człekokształtnych. Uniki, bloki, kontry i wykańczające ciosy. Wszystko to musimy przerobić, by liczyć na wygraną. W dodatku ten wygląd samuraja... czyż nie rzuca się od razu w oczy nasz Geralt?

Take on Mars (PC) – 9 lutego

Symulator misji na Czerwonej Planecie – wysyłamy łaziki na Marsa, kontrolujemy je i badamy wszystko co się da. Do rozszerzenia zakresu badań potrzebne będą nowe technologie, które możemy rozwijać, odpowiednio balansując budżetem naszej stacji kosmicznej. Powierzchnia czwartej planety układu słonecznego jest wiernie odwzorowana dzięki zdjęciom satelitarnym, z których korzystali producenci gry. To będzie prawdziwy kosmos!

Sniper Elite 4 (PC, PS4, XBOX ONE) – 14 lutego
Najsłynniejszy snajper świata – Karl Fairbune – powrócił. Już po raz czwarty mamy możliwość uratować świat przed zagładą podczas II Wojny Światowej. Tym razem miejscem odbywania misji strzelca wyborowego są Włochy. Poprawiona grafika, zwiększone pole działania poprzez większe mapy i rozbudowane misje – to elementy mające zachęcić potencjalnych nowych fanów gry, jak i ponownie wzniecić namiętność do tej strzelanki wśród bardziej doświadczonych. Nie ma na to lepszej daty premiery niż święto zakochanych

For Honor (PC, PS4, XBOX ONE) – 14 lutego

Wikingowie, samuraje, rycerze – wszyscy ramię w ramię w jednej bitwie? Takie rzeczy tylko w For Honor. Mamy do wyboru postacie z tych trzech frakcji, potem je szkolimy, a na końcu sprawdzamy je w walce z wrogami. Jeden na jednego, dwóch na dwóch czy tzw. tryb dominacji to rodzaje konfrontacji. Gra oferuje również kampanię dla pojedynczego gracza.

Realpolitiks (PC) – 16 lutego

Fani serii gier Europa Universalis (mapa) i Civilization (rozwój cywilizacyjny) poczują się w tej grze niczym ryba w wodzie. Realpolitiks ma też coś z Hearts of Iron (osadzenie w czasach najnowszych). Wydaje się, że czynnikiem wyróżniającym tę grę od innych jej podobnych jest mocno rozbudowana polityka wewnętrzna. Nie skupiamy się tu tylko na podbojach i eksploracji, bo to mało prawdopodobne, a wojny konwencjonalne w obecnych czasach wydają się już przestarzałe. Dlatego ważna, a być może najważniejsza, jest tu dbałość o gospodarkę, dyplomację i zadowolenie własnych obywateli. Warto wspomnieć, że gra jest produkcji rodzimej – Jujubee to pochodzący z Katowic producent takich gier, jak: Flashout, Spellcrafter czy Kursk.

Halo Wars 2 (PC, XBOX ONE) – 21 luty

W tej grze technologia poszła już daleeeeko do przodu. Wystarczy wspomnieć o roku, w którym rozgrywa się akcja gry: A.D. 2559. Oprócz klasycznej walki z kosmitami i budowania baz, jest jeszcze tryb Blitz, dzięki któremu do gry zamiast np. zasobów, armii czy baz wchodzą... karty. Zatem Halo Wars 2 można śmiało nazwać futurystyczną strzelanko-karcianką.

Podsumowując, miejsc do wybrania się w ferie, jak i w Walentynki nie zabraknie. XVI-wieczna Japonia, ponura wioska, Mars, malownicza Italia z okresu II WŚ, średniowiecze wśród rycerzy, wikingów i samurajów, współczesna „global village”, a może odległa galaktyka, która być może zostanie kiedyś odkryta?  

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska