Wielka powtórka przed maturą, czyli kanały na YouTube, które pomogą Ci w nauce – przedmioty ścisłe

 

Matura tuż tuż. Za trzy miesiące o tej porze będzie po wszystkim. Na tej ostatniej prostej warto wziąć się ostro za naukę, a jako starsi koledzy chętnie Wam pomożemy. Przedstawiamy kanały na YouTube, które pomogą Wam w powtórce materiału. Dzisiaj proponujemy coś dla „ścisłowców”.

Pamiętajcie, że żaden z tych kanałów nie nauczy Was wszystkiego, co powinniście wiedzieć. Traktujcie to jako powtórkę i uzupełnienie wiedzy, nie zastępujcie podręczników youtubem. Zajrzyjcie tam w przerwie w nauce, by poznać inne spojrzenie, nierzadko humorystyczne.

 

Zobacz także: Wielka powtórka przed maturą, czyli kanały na YouTube, które pomogą Ci w nauce – humaniści

 

PiEduPl

Rewelacyjny kanał, na którym vloger prezentuje rozwiązania poszczególnych zadań z matematyki. Dodaje po kilka filmików tygodniowo, jest na bieżąco z maturami próbnymi i problematycznymi zadaniami na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Nie ma tu zbędnego gadania, same przydatne wskazówki i proste rozwiązania.

 

Matemaks

Bardzo rzeczowy, poważny, ale przystępnie tłumaczący gość, który matematykę zna od podszewki i wielu maturzystów przygotowuje się z nim do egzaminu dojrzałości. Na jego kanale rozwiązania przykładowych zadań, próbnych matur oraz tych oficjalnych egzaminów maturalnych. Ponadto nie zabrakło tam solidnej dawki wiedzy teoretycznej.

 

Akademia Białego Fartucha

Ani chemia, ani biologia nie będą Ci teraz straszne. Na Akademii Białego Fartucha znajdziesz dziesiątki filmików z krótkimi wykładami na konkretne pytania, a także rozwiązania zadań maturalnych. Inspirację znajdą tu zarówno maturzyści, jak i gimnazjaliści, gdyż wiele wcześniejszych filmików jest również z wiedzy z gimnazjum.

 

Powtórka z biologii

Na tym kanale znajdziesz dużo ciekawych graficznie i przede wszystkim merytorycznie filmów z omówieniami zadań maturalnych oraz poszczególnymi zagadnieniami z zakresu biologii. Co prawda kanał działa od niecałego roku, więc nie znajdziesz to całego zakresu, który Cię zobowiązuje na maturę, a autorka głównie reklamuje swoje kursy online, ale przy wsparciu kanału powyżej na pewno sobie poradzisz i powtórzysz potrzebny materiał.

 

Fizyka dla każdego

Niestety ten kanał został zawieszony, ostatni film jest sprzed roku, jednak to, co już jest, bardzo pomaga licealistom w powtórce. Znajdziesz tu zarówno teorię, jak i praktykę, a wszystko to jest wykładane w zrozumiałym języku. Filmiki są znacznie dłuższe, niż na innych kanałach, ale dzięki temu każde zadanie jest dokładnie tłumaczone.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska