Jak ważne w naszym życiu jest „kiedy”

 

Chcesz żyć zgodnie ze swoim zegarem biologicznym? Chcesz się wysypiać i cały dzień być pełnym energii? Dr Michael Breus w swojej książce „Potęga kiedy” podpowiada co robić, żeby wszystkie działania były zgodne z twoim naturalnym rytmem.

 

Doktor Breus od wielu lat przeprowadza badania i pomaga swoim pacjentom znaleźć najlepszy dla nich rozkład dnia, tak aby wilk był syty i owca cała. Żeby się wysypiali, ale nie przesypiali połowy dnia, a jednocześnie zachowali wigor i chęć do życia. W zależności od tego jakim typem osobowości jesteś, na podstawie wyników badań Breusa możesz znaleźć najlepszą porę na posiłki, sport, a nawet kłótnię czy seks. W trzech częściach swojej książki dopasowuje niemal każdy aspekt życia do twojego wewnętrznego zegara biologicznego.

 

Pierwsza część książki to test – ogólne przedstawienie każdego typu osobowości. Dowiesz się podstawowych cech swojego chronotypu, jaki modelowy dzień powinieneś mieć i jakie zmiany wprowadzić w swoje życie. W drugiej części Breus opisuje najlepsze pory na… związki, aktywność fizyczną, zdrowie, sen, jedzenie i picie, pracę, kreatywność, pieniądze czy zabawę. Każda kategoria rozbita jest na kilka innych. To ciekawe, jak możemy dostosować proste czynności, żeby na wszystko starczyło nam czasu i żebyśmy wycisnęli z siebie maksymalne pokłady energii. Trzecia część poświęcona jest potędze „kiedy” w życiu. W zależności od wieku, pory roku, fazy księżyca czy pory menstruacji nasz organizm trochę inaczej funkcjonuje.

 

Książka bardzo mi się spodobała i mam zamiar wprowadzić wskazówki Breusa do mojego życia. Za trzy tygodnie podsumuję dla was moje własne obserwacje. Jedyne zastrzeżenie jakie mam to przedstawienie bardzo schematycznych i stereotypowych przykładów. Doktor nie przytacza przypadków ludzi, pracujących na noc albo idących do pracy na piątą rano. Jego porady odnoszą się raczej do osób, które pracują od ósmej do szesnastej, mają do pracy pięć minut i nie zmagają się z korkami. Rozumiem, że musiał oprzeć się na konkretnych przypadkach, ale mógł poświęcić uwagę też tym, którzy siłą rzeczy wyłamują się ze schematów.

 

Chcesz się dowiedzieć, czy jesteś wilkiem, niedźwiedziem, lwem czy delfinem? Rozwiąż test, który jest na stronie: www.potegakiedy.pl

 

 

 

Korekta: Monika Mroczek

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska