Podróże spoza katalogu, które gwarantują niezwykłe wspomnienia

07/01/2018

 

Pociąga cię wizja miejsca, gdzie kilkaset osób codziennie robi to samo, je to samo, korzysta poza granicami rozsądku z zasobów baru (bo przecież zapłacili za full-all-mega-inclusive) i dzieli czas na leżakowanie nad basenem i pstrykanie fotek na Facebooka? Nie? Więc ten artykuł jest dla ciebie!

Początek roku, nowe dni urlopu zostały ponownie naliczone, więc zaczynamy wybiegać myślami ku gorącym piaskom, dzikim przygodom lub klimatycznym domkom schowanym w odludnych miejscach. Jeżeli nie jesteś fanem wyjazdów o profilu „Marian, tu jest jakby luksusowo” to z pewnością przypadną ci do gustu pomysły, jakie oferują wybrani dla ciebie poniżej organizatorzy wyjazdów zgoła nie katalogowych.

 

OFFTRAVEL

Podróżnicy, którzy zabierają niewielkie grupy w mało zaludnione dzikie ostępy takich krain jak: Mongolia, Alaska, Patagonia, ale też nasze bliskie Bieszczady. Wyjeżdżając z nimi nastaw się na trekking, konie, rower, psie zaprzęgi lub auto terenowe. Nie są to jednak wyjazdy ekstremalne – liczy się nie tylko świetna przygoda, ale i zdrowa doza odpoczynku oraz czerpanie przyjemności z bycia blisko natury.

 

TRAVEL ARCHITECTS

Z nimi zorganizujesz wyjazd taki, jak chcesz. Mówisz jaki masz budżet, z kim chcesz jechać i gdzie, co lubisz i czego nie, i – tadam! Dostajesz gotowy plan podróży, rekomendacje, wykupione bilety i noclegi. Travel–Architekci to osoby związane z szeroko pojętą branżą turystyczną, więc mają odpowiednie umiejętności i możliwości by zrealizować indywidualne wyjazdowe marzenia.

 

VISION QUEST

Podróże dla uduchowionych. Masz ochotę na wyprawę w magiczne miejsce, połączoną z warsztatami, dzięki którym dotrzesz do jądra swego jestestwa i przeżyjesz prawdziwą transformację? Patrząc na uśmiechniętych Pawła i Natalię – autorów wypraw, odnosi się wrażenie, że ich efekt nie może być inny. W każdym razie piękne zakątki ziemi, egzotyczne masaże i medytacje z pewnością przybliżają osiągnięcie nirwany.

 

 

STUDENCKIE KOŁO PRZEWODNIKÓW GÓRSKICH

To zupełnie przeciwny biegun. Na wyjazdach organizowanych przez to 60-letnie stowarzyszenie duch jest ważny o tyle, o ile pierwsze skrzypce gra ciało i to ono przeżywa największą przygodę. Przemierzanie pieszo mało znanych szlaków, z całym ekwipunkiem na plecach, jedzenie z gara zawieszonego nad ogniskiem, spanie w namiotach lub chatkach bez prądu i wody? Potrzebny jest do tego niejaki hart ducha, ale umówmy się – to nie on produkuje endorfiny. Sprawdzone info!

 

WYTWÓRNIA WYPRAW

Hybryda: z jednej strony to, co Wytwórnia proponuje, to zorganizowane wycieczki z nastawieniem na zwiedzanie, z drugiej jednak – nie śpimy w hotelach, gdzie trzeba nosić kolorową opaskę na ręku. Czerpie się dużo z lokalnego folkloru i kuchni, stawia na miłe spędzenie czasu w gronie wyluzowanych ludzi, którzy chcą po prostu, w możliwie mało kosztowny sposób, zobaczyć trochę świata, głównie zza wschodniej granicy.

 

SLOWHOP

Nie chcesz jechać w daleki świat, marzysz tylko o znalezieniu super miejsca, w którym można się zaszyć, odpocząć, pooddychać, a jeśli się da – także pojeść smacznie, w zgodzie z matką naturą? Zatem proponujemy ci portal, który zrzesza najciekawsze noclegi w rozkosznym stylu „slow”. Często są to po prostu domy swoich gospodarzy, warto więc, przed dokonaniem wyboru, o nich poczytać, dowiedzieć się co was łączy, bo może to być początkiem fajnej znajomości.

 

Coraz więcej pojawia się też wyjazdów wyłącznie dla kobiet. Pobycie w kobiecym gronie, bez mężczyzn i dzieci, jest czasami przecież potrzebne każdej z nas. 😉 Oto Organizatorki, które szczególnie pozytywnie przykuwają swoją uwagę:

 

SUPERFEMKA – już od samego oglądania zdjęć z wyjazdów ma się ochotę do nich dołączyć. Wyjazdy rowerowe.

KOBIETY W PODRÓŻY – dla tych kobiet, które chcą odkrywać swoją kobiecą siłę we wspólnych podróżniczych doświadczeniach. Dużo warsztatów.

DZIKA BABA – nazwa chyba mówi sama za siebie. Tylko dla fajnych babek. 

 

Kto doczytał aż do tego miejsca ma jeszcze bonus! Dwa inspirujące miejsca w sieci, pełne relacji z wyjazdów, porad pomagających stawać się coraz większym wyjazdowym spryciarzem. Obie strony są prowadzone przez świetnych ludzi, którzy z podróżowania bez zadęcia uczynili swój sposób na życie i dzięki temu mogą opowiadać historię o sobie i świecie. Są to: PARAGON W PODRÓŻY oraz KOŁEM SIĘ TOCZY. Gorąco polecamy i trzymamy kciuki za powodzenie waszych „podróży spoza katalogu”. 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska