Choinkowy zawrót głowy, czyli ozdoby DIY na choinkę

 

Pewnie dla wielu z nas ubieranie choinki jest rodzinną tradycją, bez której nie wyobrażamy sobie świąt. Co roku wyciągamy z szafy lampki choinkowe, bombki w różnych kolorach i kształtach oraz długie, barwne łańcuchy do ozdobienia drzewka. Choć na każde święta wykorzystujemy te same ozdoby, to może tym razem zrobimy własne?

Nie każdy pewnie ma już w domu przystrojoną choinkę, dlatego właśnie chcielibyśmy przedstawić Wam dziś kilka pomysłów na ciekawe ozdoby. Niektóre będą proste i szybkie, inne przeznaczone dla bardziej ambitnych osób.

A jeśli Wasza choinka jest już gotowa, to dodatkowa bombka czy łańcuch na pewno jej nie zaszkodzi.

 

Łańcuchy choinkowe

 

 • Papierowy łańcuch

Ten typ łańcucha pewnie pamiętamy jeszcze ze szkoły. Jest on łatwy w wykonaniu, choć może zająć trochę czasu. Wszystko zależy od tego jak długi łańcuch chcemy otrzymać.

Przydadzą nam się kolorowe kartki, nożyczki i klej. Papier tniemy na 1-2 cm paski. Potem bierzemy pierwszy z nich i sklejamy oba końce tak, by powstało kółko. Następny pasek przeciągamy przez nie i też sklejamy na końcach. I tak, aż do uzyskania odpowiedniej długości albo aż skończą nam się paski.

 

 • Kolorowy makaron

Potrzebny będzie nam makaron (np. kokardki, rurki), kolorowy spray i sznurek lub długa wstążka. Zaczynamy od tego, że malujemy makaron na wybrane kolory i pozostawiamy do wyschnięcia. Potem pozostanie nam jedynie nawlec go na sznurek lub wstążkę i przyozdobić nim choinkę.

 

 • Koraliki

Jeśli mamy w domu mnóstwo koralików, to z nich również możemy stworzyć piękny łańcuch. Podobnie jak w przypadku makaronu przyda nam się sznurek lub wstążka do nawleczenia.

 

 Źródło: pixabay.com

 

 • Słodki łańcuszek

Kto powiedział, że łańcuch nie może być słodki? Tutaj możemy wykorzystać niemal wszystko, jak cukierki, pianki, pierniki czy precelki. A potem – jak w przypadku koralików – nawlekamy je na wstążkę.

 

 

Bombki na choinkę

 

W tym przypadku możliwości są niemal nieograniczone. Wystarczy rozejrzeć się po domu, a na pewno znajdziemy wiele ciekawych inspiracji na proste bombki, które świetnie będą pasować do naszego pomysłu na ozdobienie choinki.

 

 • Dary lasu

Możemy na przykład wybrać się na spacer do lasu i wrócić z naręczem szyszek, które w domu odpowiednio przygotujemy. Przyda nam się do tego spray w wybranym kolorze (najlepiej sprawdza się srebrny lub złoty), sznurek albo wstążka i klej na gorąco. Zaczynamy od tego, że malujemy nasze szyszki, a potem zostawiamy do całkowitego wyschnięcia. Następnie klejem doczepiamy sznurek lub wstążkę i mamy gotową ozdobę.

 

  Źródło: pixabay.com

 

 • Papierowa zabawa

Na pewno w naszych domach nie brakuje kolorowego papieru, z którego również mogą powstać niezwykłe ozdoby. Najprostszym rozwiązaniem będzie wycięcie wybranych kształtów, przewleczenie wstążki i zawieszenie ozdoby na choince. Jednak można również wykonać ciekawe bombki z origami np. gwiazdki lub aniołki.

Zamiast papieru możemy również wykorzystać bibułę czy filc.

 

 • Cytrusowe szaleństwo

Innym sposobem jest wykorzystanie cytrusów, a najlepiej pomarańczy. Nie obieramy jej, ale od razu kroimy na plasterki. Potem rozkładamy na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i wkładamy do piekarnika nagrzanego do 75°C na ok. 2-3 godziny przy uchylonych drzwiczkach. Co jakiś czas warto je obrócić i pilnować, by się nie przypaliły.

Czekając na ich wystygnięcie możemy przygotować inne materiały, które przydadzą nam się do stworzenia bombki. Przede wszystkim wstążkę, którą przewleczemy przez środek każdego plasterka. Cytrusy możemy dodatkowo ozdobić brokatem lub koralikami według własnej inwencji twórczej.

 

 Źródło: pixabay.com

 • Z masy solnej

Naszą ostatnią propozycją na bombki jest wykorzystanie masy solnej. Wystarczy szklanka mąki, szklanka soli i pół szklanki wody. Musimy to zagnieść do uzyskania jednolitej masy. A potem puszczamy wodze fantazji i tworzymy piękne ozdoby. Nie zapomnijmy tylko zostawić dziurki na wstążkę.

Ozdoby możemy pozostawić do wyschnięcia lub suszyć w piekarniku nagrzanym do 60-70°C przy uchylonych drzwiczkach. Na koniec malujemy je według własnego pomysłu.

 

 

Przedstawiliśmy Wam kilka pomysłów na to, jak wykorzystać na ozdoby choinkowe to, co znajdziecie w domu. Mamy nadzieję, że użyjecie ich w tym roku do przystrojenia własnego drzewka.

 

A jeśli znacie inne ciekawe inspiracje, to napiszcie nam w komentarzach.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

 • Facebook Social Icon
 • Instagram Social Icon
 • snapchat dailyvibes
 • YouTube Social Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska