Pomysły na nietypowe podróże. Spędź ten urlop wyjątkowo

18/02/2019

 

Chyba większość z nas lubi podróżować. Niekoniecznie opóźnionymi pociągami, nie wszyscy lubią też samoloty, ale raczej każdy chciałby odkrywać nowe miejsca, próbować czegoś nowego i zwiedzać nieznane miasta czy kraje. Niektórzy z nas lubią takie nietypowe podróże. Oto pomysły na nie.

Wyprawa trekkingowa

Jesteś miłośnikiem gór? Lubisz chodzić i nie przeszkadzają Ci zmienne warunki pogodowe czy nietypowe stopnie trudności przy wspinaczce? Wybierz trekking. To nic innego jak piesza wyprawa, którą można tak naprawdę uprawiać wszędzie – w trudniejszych warunkach, i tych łatwiejszych, bo nawet eksplorowanie najbliższej okolicy może być trekkingiem. Dla odważniejszych są organizowane wyprawy w góry wysokie, np. Alpy czy Himalaje.

Zdjęcie: pixabay.pl

 

Rejs statkiem

Szum fal, piękne słońce, fale rozbijające się o burtę. Rejs statkiem może być niezwykłym przeżyciem, które zapamiętamy na długo. Taki rejs to nie tylko podziwianie wszech otaczającej krystalicznej wody, ale też branie udziału w organizowanych na statku różnych atrakcjach takich, jak pokazy teatralne, imprezy integracyjne czy koncerty. Możesz się poopalać na pokładzie lub przy basenie. Te wakacje zdecydowanie będą niezapomniane.

 

Dobrym pomysłem może być np. rejs Perły Oceanu Indyjskiego z polskim pilotem 4-gwiazdkowym statkiem Costa Mediterranea. To niezapomniany rejs luksusowym statkiem, podczas którego można zobaczyć Mauritius, Seszele, Madagaskar i Reunion. Więcej informacji o statku znajdziecie tutaj: [link].

Zdjęcie: tanierejsowanie.pl

 

Nekroturystyka

Brzmi strasznie? Wcale się nie dziwię, gdyż jest to podróżowanie po cmentarzach. Jednak może to być wyjątkowa wycieczka po grobach osób, które są bliskie Twojemu sercu, np. piosenkarzy, malarzy czy aktorów. Nie muszą to być też znane osoby, niektóre nagrobki są prawdziwymi dziełami sztuki i z samej ciekawości można poszukać wyjątkowych pomników. Całkiem intrygujące doświadczenie, nieprawdaż?

Zdjęcie: pixabay.pl

 

Survival

To rozrywka dla naprawdę wytrwałych i nie każdy się na nią zdecyduje. Jeżeli lubisz wygodę, luksusowe hotele i smaczne jedzenie ładnie podane – przewiń dalej. Survivalowcy biorą plecak i wybierają się w dzikie miejsca, próbując przetrwać w naprawdę ekstremalnych warunkach. Puszcze, dżungle, dzikie lasy – to właśnie to! Jesz to, co sam upolujesz i przygotujesz. Zero ograniczeń, tylko wolność i obcowanie z naturą. Może jednak warto przeżyć taką przygodę?

Zdjęcie: pixabay.pl

 

Podróż autostopem

Po co planować wszystko od punktu do punktu, jak można spontanicznie spakować plecak i wyruszyć tam, gdzie nas oczy poniosą! Albo wybierz sobie punkt, do którego chcesz dotrzeć, albo po prostu idź na żywioł i zdaj się na przypadkowego kierowcę. Osobiście bałabym się robić to sama, ale niektórzy mają w sobie dość odwagi i właśnie w ten sposób podróżują. Przydrożne motele, niedrogie jadłodajnie i wiatr we włosach podczas podróży samochodem za free!

Zdjęcie: pixabay.pl

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska