Praca służb mundurowych w serialach

25/05/2019

 

W serialach kryminalnych liczą się nie tylko brutalne zbrodnie i przestępstwa czy groźni gangsterzy, ale również osoby, które starają się rozwikłać zagadki i ukarać winnych. Praca policjantów, agentów FBI, komisarzy i detektywów nie raz ciekawi nas bardziej niż sama zbrodnia.

Zabójcze Umysły

To serial, który już od wielu, wielu lat gości w telewizji. Z wielką dokładnością przedstawia pracę agentów FBI z elitarnej jednostki BAU. Zajmują się tylko seryjnymi mordercami lub zbrodniami ze szczególnym okrucieństwem, a sprawców „namierzają” na podstawie ich profilu psychologicznego oraz „hakerskich” umiejętności jednej z agentek. Obecnie na stacji AXN emitowany jest nowy – 14 sezon serialu.

 

 

Detektyw

W tym serialu każdy kolejny sezon przedstawia zupełnie inną historię, w której udział biorą całkowicie nowi bohaterowie. Produkcja obfituje w ogromną ilość niebanalnych zagadek, jest pełna tajemnic i mroku. Przez co wprowadza widza w zupełnie unikatowy klimat. Kolejnym wielkim atutem są aktorzy i grane przez nich postacie. Wszystko wydaje się być doskonale dobrane i głęboko przemyślane. Stworzeni bohaterowie są niezwykle charyzmatyczni i zapadają w pamięć. Każdy fan kryminałów powinien go obejrzeć.

 

 

 

Zobacz także:Najlepsze seriale o motywach gangsterskich
 

Prawo Ulicy

Baltimore i nierówna walka służb mundurowych z groźnymi handlarzami narkotyków. Każdy sezon dotyczy innego śledztwa i przedstawia inną historię. Oprócz gangsterskich porachunków obserwujemy tu wiele innych problemów, jakie dotykają współczesne społeczeństwo. Serial skupia się nie tylko na wątku kryminalnym, ale stara się dotrzeć dalej i dotyka dużo głębszych tematów. Prawo Ulicy przez lata było jednym z czołowych i chętnie oglądanych serialach z motywami „mafijnymi”. Chociaż od ponad 11 lat nie powstają nowe odcinki, produkcja nadal bywa często wspominana w rozmaitych rankingach.

 

 


Z Archiwum X

Ten serial to chodząca historia. Zna go każdy, wszyscy baliśmy się oglądać nowe odcinki, a melodia z ramówki do dziś przyprawia nas o dreszcze. „Z Archiwum X” to jeden z pierwszych seriali w takim klimacie. Chociaż produkcja kojarzona jest głównie z science fiction. To tak naprawdę jej twórcy inspirowali się prawdziwymi historiami, które nigdy nie zostały wyjaśnione. Możemy tu zaobserwować wspaniałą pracę dwóch detektywów, którzy starają się rozwikłać tajemnicze zagadki, które ciężko wytłumaczyć w racjonalny sposób.

 

 


Zobacz także:Najlepsze seriale kryminalne ostatnich lat

Mindhunter

Jeden z najlepszych seriali o seryjnych mordercach i niezwykle niebezpiecznych psychopatach. Zostają tu przedstawione historię bardzo charyzmatycznych zabójców, którzy pokazani są nie jako bezmyślne maszyny do zabijana, ale odzwierciedlony zostaje ich tajemniczy charakter, ogromna inteligencja i niebanalna osobowość. Fabuła skupia się na dwóch agentach FBI, którzy postanawiają zagłębić się i dokładnie zbadać psychikę brutalnych seryjnych morderców i odkryć co pchnęło ich od popełnienia takich zbrodni.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska