Podsumowanie mundialu 2018. Co zapamiętamy z mistrzostw w Rosji?

15/07/2018

 

Mundial dobiegł końca. Po emocjonującym finale Mistrzem Świata została Francja, która pokonała niezwykle walecznych Chorwatów. To były nietypowe mistrzostwa, każdy fan piłki nożnej nie ma co do tego wątpliwości. Mundial pełen niespodzianek, rozczarowań i wielkich sensacji.

Niespodzianki jeszcze przed mundialem

 Fotografia:YouTube/Juwenalis


Jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw można było przewidzieć, że nie będzie to typowy mundial. Pierwszym sygnałem był fakt, że reprezentacja Włoch nie przeszła eliminacji. Wydawać się mogło, że tak dobrej drużyny nie może zabraknąć na mistrzostwach, a jednak stało się inaczej.

Chorwacja – największe zaskoczenie

 Fotografia: YouTube/Azules One


Dziś został rozegrany mecz finałowy między Francją a Chorwacją. To właśnie ta druga drużyna okazała się jedną z największych niespodzianek mundialu w Rosji. Chorwacja zaskoczyła swoją fenomenalną grą i wielkiemu zaangażowaniu. Chyba żadna z drużyn nie grała z taką pasją jak oni. Znaleźli się w finale nie przez przypadek. W pełni na niego zasłużyli. Jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw nikt nie wierzył, że reprezentacja z tak małego kraju okaże się tak dobra i powalczy o wygraną w finale. Zabrakło niewiele, ale ostatecznie wymęczeni Chorwaci musieli uznać wyższość Francji.

Mundial wielkich przegranych

Fotografia:YouTube/Wiadomości 


W fazie grupowej stało się bardzo dużo nieprzewidywalnych rzeczy. Reprezentacja Polski znalazła się na ostatnim miejscu w grupie. Polska drużyna była faworytem grupy H, a ostatecznie doświadczyła bolesnej porażki. Jednak jeszcze większym zaskoczeniem był fakt, że reprezentacja Niemiec, czyli poprzednich Mistrzów Świata, również nie wyszła z grupy. To był potężny cios dla drużyny Joachima Loewa. Jednak trzeba przyznać, że na tegorocznych mistrzostwach nie prezentowali się dobrze, po dawnej sile, jaką podziwialiśmy na mundialu w Brazylii, nie zostało śladu.
 

Zobacz  także: Polacy na mistrzostwach świata. Jak to było w poprzednich latach?
 

1/8 finału również z niespodziankami

 Fotografia: pixabay.com


W tej fazie mistrzostw również pożegnaliśmy kilku faworytów rozgrywek. Hiszpania przegrała z Rosją w rzutach karnych. Drużyna z półwyspu Iberyjskiego prezentowała się dużo lepiej niż gospodarze mundialu, jednak ostatecznie to nie oni powalczyli o ćwierćfinał. Podobny los spotkał Portugalię, czyli aktualnych Mistrzów Europy, oni także pożegnali się z mundialem właśnie na tej fazie. Swój ostatni mecz zagrali z Urugwajem, który niemal od pierwszej minuty znacznie dominował nad rywalem.

Półfinał bez Brazylii

 Fotografia:YouTube/TVP VOD


Brazylia była typowania nie tylko jak faworyt do zwyciężenia meczów ćwierćfinałowego przeciwko Belgii, ale również byli faworytem do wygrania całego mundialu. Wiele osób zgodnie twierdziło, że to właśnie Brazylia zostanie kolejnym Mistrzem Świata, tak się jednak nie stało.
 

Zobacz także: Najprzystojniejsi piłkarze mundialu 2018 w Rosji
 

Anglia i mecz o 3. miejsce

 Fotografia:YouTube/Wiadomości 


Reprezentacja Anglii na tych mistrzostwach grała przyzwoicie. Niczym szczególnym nie zachwycili, ale też nie popełnili jakichś rażących błędów, ale fani oczekiwali od nich czegoś więcej. W fazie grupowej poszło im bardzo dobrze, byli jedną z lepszych drużyn. Jednak im dłużej trwał mundial, tym szybciej ich początkowa energia i zapał gasły. Mecz o 3. miejsce na Mistrzostwach Świata był dość nietypowy. Na pewno nie wyglądał jak mecz o medal czy tytuł, rytm gry bardziej przypominał to, co widzimy podczas meczów towarzyskich. Belgia faktycznie grała lepiej i zasłużyli na wygraną, jednak można odczuwać pewien niedosyt po tym, jak wyglądał ten mecz. Czekaliśmy na widowisko pełne walki i energii, lecz o upragnionych emocjach nie było mowy.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska