Podróżna apteczka – co się powinno w niej znaleźć?

 

Przysłowie mówi, że przezorny zawsze ubezpieczony i jest w tym trochę racji. Planując urlop staramy się zorganizować wszystko tak, żeby móc w pełni odpocząć. Musimy także przewidzieć możliwe choroby i utrudnienia, które pojawią się na naszej wakacyjnej ścieżce, dlatego też zabieramy ze sobą podręczna apteczkę. Pytanie tylko co do niej zapakować.

Apteczka to bez wątpienia podstawowe wyposażenie, o którym musimy pamiętać wybierając się w podróż. W zależności od tego, jakie miejsce obieramy za cel naszej wycieczki różne będą też jej wyposażenia, a ilość specyfików zależy od ilości osób, dla których ją przygotowujemy. Niewątpliwie jednak istnieje kilka pozycji, które są uniwersalne i powinny znaleźć się w każdej torbie podróżnej.

 

 

 Fotografia: pixaby.com

 

Stałe leczenie

Oczywiście jeśli na stałe przyjmujecie jakieś leki to nie może ich zabraknąć w Waszej apteczce. Wakacje nie są urlopem od leczenia i zalecane medykamenty należy przyjmować nadal zgodnie z zaleceniami lekarza. W sklepach znajdziemy specjalne podróżne pojemniki na podróż z przegródkami, do których możemy włożyć tabletki na poszczególne dni naszej podróży.

 

  Fotografia: pixaby.com
 

Niezawodne wyposażenie

Na wakacjach nie może zabraknąć podstawowych elementów, takich jak choć by plastry. Najlepiej wyposażyć apteczkę w opakowanie o różnej wielkości, dzięki temu w razie obtarć dopasujemy plaster do miejsca zranienia. Warto również zabrać ze sobą żel łagodzący stłuczenia, zwłaszcza jeśli planujemy urlop z dziećmi, które w czasie swoich szaleństw mogą się przewrócić. Zabierzmy też środek łagodzący ugryzienia owadów, bo nie możemy przewidzieć czy akurat komary nie urządzą sobie uczty na naszym ciele. Do tego koniecznie tabletki przeciwbólowe, najlepiej takie, których zazwyczaj używamy i wiemy, że nie wywołują żadnych reakcji alergicznych. Poza tym bandaż i środek odkażający, którym będziemy mogli przemyć ranę.

 

 Fotografia: pexels.com
 

Nieprzewidziane zatrucia

Jeśli spakujecie wyżej wymienione produkty, to już macie podstawowe wyposażenie w razie urazów, obtarć i stłuczeń. Co jednak w przypadku jeśli dopadną Was problemy jelitowe? To bardzo częsta przypadłość zwłaszcza w czasie podróżny do krajów egzotycznych, ale nawet nad polskim morzem może się zdarzyć taka dolegliwość. Nie oszukujmy się na wakacjach nie pilnujemy diety, a jedzenie z niesprawdzonych lokali czy budek przy promenadzie może doprowadzić do rewolucji. Dlatego w podróż warto zabrać węgiel leczniczy i tabletki na biegunkę. Nie zajmie to dużo miejsca, a jeśli przytrafi nam się taki problem, to będziemy sobie wdzięczni za przewidywalność.  

 

  Fotografia: pixaby.com
 

Indywidualne leki

Znamy siebie najlepiej, wiec sami powinniśmy wiedzieć co nam się może przydać i jak chcemy się ubezpieczyć w razie od drobnych stanów chorobowych. Logiczne zatem jest, że ktoś kto zmaga się z często nawracającymi opryszczkami zabierze ze sobą specjalną maść. Oczywiście jeśli spędzamy urlop w naszym kraju to nie powinniśmy mieć problemu z odnalezieniem apteki (chyba że będzie to zaciszne miejsce na odludziu), jednak jeśli mamy specyfik przy sobie możemy go szybko zaaplikować, a Tym samym ograniczyć rozwój choroby i przyspieszyć jej leczenie.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska