Podcasty, których warto posłuchać

17/01/2020

 

Podcasty z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Wywiady z ludźmi biznesu, kultury, ekologia, zerowaste… Przeróżne podcasty, przeróżni rozmówcy – jedno jest pewne – jest z czego wybierać. Właśnie dlatego, dziś chciałabym się z Wami podzielić kilkoma, których słucham regularnie, może którąś z propozycji polubicie równie mocno!

Jednak zanim zacznę, należałoby podkreślić, że podcasty mają różną formułę, mogą być w formie wywiadu albo „pogadanki do mikrofonu”, kiedy to my – odbiorcy, nie jesteśmy już tylko słuchaczami, ale możemy się poczuć jak na kawie ze znajomym albo jak na plotkach z przyjaciółką.

 

TU OKUNIEWSKA

 źródło: https://www.youtube.com/watch?v=xxy9LdgwUdc&t=215s

 

Najlepszym przykładem pogadankowych podcastów jest niewątpliwie Tu Okuniewska, która od 2018 roku tworzy z powodzeniem dwa – „Tu Okuniewska” i „Moje przyjaciółki idiotki”. Pierwszy powstał raczej z potrzeby wygadania się, podzielenia przemyśleniami, jako swoisty komentarz do codzienności, drugi – jest dedykowany wszystkim, którzy przechodzą zawirowania miłosne. Wszystkim, czyli nie tylko dziewczynom ze złamanymi sercami!

 

IMPONDERABILIA

 źródło: https://www.youtube.com/watch?v=Fyg18e8_DEU

 

To niezwykle przyjemna propozycja od Karola Paciorka, wywiady z ludźmi kultury, sportu, polityki… Tematy, które zdecydował się poruszyć i gości, których zdecydował się zaprosić na rozmowy można by wyliczać i wyliczać. Paciorek na tym kanale zdecydowanie odbiega od swojego „rozrywkowego” image’u, znanego bardziej z kanału Lekko Stronniczy, który współtworzy wraz z Włodkiem Markowiczem. Osobiście lubię go i w jednej, i w drugiej odsłonie. I choć długość rozmów w pierwszej chwili może odstraszać, to tak naprawdę dwie godziny wywiadu mijają jak pięć minut! 😉

 

ZOBACZ TAKŻE: Kanały na YouTube, które warto znać

 

SEBASTIAN GOMEZ - ESCAPE THE ORDINARY

 źródło: https://www.youtube.com/watch?v=Oa7KWBFuPLY

 

Choć ten amerykański youtuber nagrał zaledwie kilka podcastów-wywiadów, głównie ze swoimi przyjaciółmi, jest to jeden z lepszych sposobów by podszkolić swój angielski i rozumienie ze słuchu. Zarówno Sebastian, jak i jego goście mówią dość wyraźnie, wolno, używając przy tym dość łatwych i znanych słów, dzięki czemu już przy pierwszym odsłuchaniu jesteśmy w stanie naprawdę dużo zrozumieć. To dobra opcja nie tylko dla początkujących, ale też dla tych, którzy nie chcą „wypaść” z płynnego posługiwania się językiem angielskim na co dzień.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska