Planowanie ślubu. Od czego zacząć organizację tego pięknego dnia?

26/09/2019

 

Ślub to wielkie życiowe doświadczenie. Organizacja wesela jest trudniejsza, niż można by przypuszczać. Do tego wielkiego dnia trzeba się dobrze przygotować. Wszystkie przyszłe pary słyszały pewne stare powiedzenie „Jaki ślub – takie całe życie”. Nic więc dziwnego, że chcemy wszystko dokładnie zaplanować. Jednak od czego zacząć ?

Data ślubu

To podstawa i od tego warto zacząć. Wspólnie z partnerem/ partnerką zastanówcie, o jakiej porze roku chcielibyście brać ślub. Większość par decyduje się na letnie miesiące i to właśnie te są najbardziej oblegane. Jednak każda pora roku ma swój urok. Dlatego warto to przemyśleć. Wiosną wszystko kwitnie, przyroda budzi się do życia, dni są coraz dłuższe i z każdej strony otacza nas radość. Sesje ślubne, na tle kwitnących sadów. Jesień, szczególnie jej początek jest przeważnie ciepła, dlatego i ta pora roku jest dość często wybierana jako idealny czas na ślub. Cudowne zdjęcia ślubne na tle złocistych liści. A „zimowe” śluby? One również są magiczne, biała suknia, biały śnieg, przyszłe panny młode wyglądają dosłownie jak królowe w lodowym królestwie. Przy wyborze daty ślubu wcale nie musicie kierować się porą roku. Być może jest jakiś ważny dla Was dzień? Może to data pierwszej randki, może dzień poznania? Wybór daty śluby to kwestia indywidualna każdej przyszłej młodej pary i każda z nich przy wyborze kieruje się czym innym.

 

 Fotografia: pexels.com


Rodzaj ślubu

Na samym początku powinniście ustalić, na jaki ślub się decydujecie. Kościelny czy cywilny. To ważna sprawa i to musi być wasza wspólna decyzja. Czasem za ślubem cywilnym przemawia sytuacja np. jedno z was jest po rozwodzie, a czasem poglądy np. jedno z was jest ateistą i nie chce brać ślubu w religijnym obrządku. W obecnych czasach zdarzają się różne sytuacje. Oprócz rodzaju ślubu warto na samym wstępie ustalić wielkość wesela. Być może chcecie uroczystości wśród najbliższej rodziny, a może preferujecie ogromne wesele i nie wyobrażacie sobie, by kogoś z bliskich wam osób na nim nie było.

 

Fotografia:pexels.com


Zobacz także: 3 książki o... planowaniu ślubu
 

Budżet

Czas na opracowanie przybliżonych wydatków. Czas dokładnych wyliczeń, obliczeń i kalkulacji. Musicie ustalić, jaki będzie koszt waszego wymarzonego ślubu i wesela, a to wcale nie jest łatwe. W jednej chwili trzeba pomyśleć o wszystkim i zorientować się w aktualnych cenach na rynku. Na tym etapie bardzo często zmienia się wizja ślubu. Uderzają Was realia. Wesele to bardzo kosztowna uroczystość. Usługi ślubne z każdym rokiem są coraz droższe, pojawia się coraz więcej dodatkowych, modnych gadżetów, a wszystko to ma swoją cenę i to niemałą. Więc dokładne rozplanowanie wydatków to podstawa.

 

 

Sala weselna, katering i muzyka

Trzy najważniejsze rzeczy na każdym weselu. Wybór sali to kolejne bardzo trudne zadanie. Wszystkie są piękne, wszystkie są wyjątkowe i każda ma ciekawą ofertę. Pytanie, na co się zdecydować? Żeby znaleźć swoją wymarzoną salę weselną, trzeba się sporo najeździć i wszystko zobaczyć na własne oczy. Zdjęcia w internecie nie oddają tego, jak jest w rzeczywistości. Dlatego warto poświęcić kilka dni, umówić się z właścicielami i dokładnie obejrzeć każdą z wybranych sal weselnych. Czasem warto zapytać znajomych, gdzie i w jakiej sali wesele podobało się im najbardziej. Kolejną ważną kwestią jest muzyka. To od niej zależy czy goście będą się dobrze bawić. Wybór jest duży, kapele, zespoły czy DJ. W tym przypadku również warto zapytać bliskie osoby, być może polecą Wam kogoś fajnego, albo szybszym sposobem – sprawdzić opinie w internecie. Na wielu forach internetowych poruszane są ślubne i weselne tematy. Znalezienie wątku o interesujących Was zespołach weselnych zajmie kilka minut. Catering. Większość sal weselnych ma w swojej ofercie menu wesele. Czasem trzeba wynająć firmę z zewnątrz. To również jest bardzo poważna decyzja, lepiej wybrać coś sprawdzonego i udać się po poradę do osób postronnych. We wszystkich kwestiach, gdzie potrzebna Wam opinia innych osób, warto skorzystać z internetu. Szybki post na Facebooku i macie pełny opis wad i zalet usług, o jakie pytacie.

 

 Zobacz także:Atrakcje na weselu. Czym zaskoczyć swoich gości?

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska