Zawsze jest PlanBe!

28/07/2017

 

Brak muzycznych alternatyw? Nowości? Monotonia w bitach i przereklamowane teksty? Zawsze jest PlanBe!

 

Scena muzyczna szuka i łowi przyszłych potencjalnych dawców hitów. Jedni giną w odmętach presji lub braku predyspozycji do zaistnienia na znacznie dłużej niż jeden numer, inni zaś wkradają się na rynek z mocnym przytupem. Lepszej promocji, niż Quebonafide (2014 rok) czy wytwórnia QueQuality, PlanBe nie mógł sobie wymarzyć. Nasuwa się więc pytanie – czy widzimy (a także słyszymy) go tylko i wyłącznie przez pryzmat znanych marek i nazwisk, czy faktycznie czaruje nas świeżością, jaką niosą za sobą gościnne, pojedyncze zwrotki?

 

PlanBe, czyli bardzo młody, nieoszlifowany diament wytwórni QueQuality, urodzony w Tomaszowie Lubelskim w 1996 roku. Nie bez powodu nagrywa dziś z najsłynniejszymi raperami w Polsce. W swoich utworach buduje monotonny, ale przyciągający klimat, leniwe zwrotki, wobec których nie sposób przejść obojętnie. Krytycy muzyczni już trzy lata temu zaczęli ostrzyć pazury, gdy ukazał się numer m.in z udziałem Symera czy wspomnianego wcześniej Quebo. Sam Grabowski przy dodatkach „Egzotyki” (wydanie LTD zawiera dodatkowe limitowane płyty niespodzianki), zaprosił jednego z Młodych Wilków do współpracy nad jednym z najpopularniejszych numerów – „Kawa i Xanax”. Teledysk do piosenki kręcony był w Toronto; spekulacje na temat miejsca wizualizacji utworu skłaniają się w jednym kierunku – PlanBe i jego miłość do brzmienia Nowego Toronto. Bez wątpienia jest to sukces w karierze tego młodego artysty, ponieważ Quebonafide to jedno z najgłośniejszych pseudonimów ostatnich miesięcy. Trudno się dziwić Grabowskiemu, że postawił na świeżość i dał szansę początkującemu koledze – zmiana, jaką zrobił Plan, okazała się strzałem w dziesiątkę; odskocznią od tajemniczego, intrygującego głosu Quebo.

 

Dużą popularność przyniosła mu również tegoroczna edycja Młodych Wilków. Skład doskonale znamy: Smolasty, Paweł Bokun, ReTo... a także Plan. Jak co roku, płyta to mocny akcent przede wszystkim początkujących raperów, którzy mają być nadzieją dla polskiej sceny muzycznej. Jest także promocją najciekawszych twarzy, które zaistniały w świecie hip-hopowym. Nie obeszło się bez kontrowersji – o ile PlanBe prezentuje się na tle kolegów bardzo przyzwoicie, tak obecność ReTo czy Bedoesa jest mocno podważana.   

 

PlanBe jest ciekawą postacią, wyróżniającą się przede wszystkim tym, że potrafi zaczarować głosem, dać „dobrą zmianę” i pokazać pewność siebie, mimo tak młodego wieku. Nie bez powodu wszedł z przytupem w świat kolorowych bitów, współpracując z jednym z najbardziej znanych producentów muzycznych. Przyszłość początkującego rapera w dużej mierze zależy od promocji, a ta z całą pewnością zapowiada się obfitująca w nowe plony.

 

 

Korekta: Olga Miziuk

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska